Kitsune. Pradawna magia na mojej półce

 

Dwie dziewczyny pozornie dzieli niemal wszystko. Przyszła uzdrowicielka. Kapłanka z lisicą w duszy. Zakazy, czas, odległość... czy przyjaźń będzie ponad tym? Lata harmonii między magicznymi istotami oraz ludźmi przepadły. Subtelność magii ukazała swoją brutalną stronę, przez co światu grozi utrata równowagi między życiem śmiertelnych a pradawną magią. Wychowana pośród legend Hana pielęgnowała w sobie żyłkę poszukiwaczki przygód. Jako przyszła Uzdrowicielka jest świadoma wszystkich praw i obowiązków, które niosła ze sobą profesja jej matki. Dziewczyna mimo to w tajemnicy zaprzyjaźnia się z Mei, kapłanką świątyni Inari. Obie wierzą w niezachwianą siłę przyjaźni. Los, jak to już bywa, testuje wszelkie więzi, gdy rzuca w twarz wyzwania. Nadchodzą mroczne zmiany, gdy chwała i szacunek dla legend odchodzą w zapomnienie. Świat podąża w stronę chaosu. Hana i Mei rozpoczynają walkę nie tylko z zagrożeniem ze strony pradawnych demonów, ale i z własnymi słabościami.

 
W patronackiej recenzji nowej książki Agnieszki Ziętarskiej napisałam, że to była niezwykła i niepowtarzalna literacka przygoda w towarzystwie takich magicznych istot, jak tytułowe Kitsune, Kappa, Byakko czy też Suzaku. 


Biorąc do ręki "Kitsune. Pradawną magię" nie oderwiecie się od lektury tej książki nawet przez chwilę. Przewrotne losy bohaterek wciągną was bowiem w zupełnie nieprzewidywalną przygodę, pełną niebezpieczeństw i japońskiej magii, a uniwersum stworzone przez Agnieszkę Ziętarską skutecznie pobudzi waszą wyobraźnię.


13 komentarzy:

 1. Gratuluję nabytku. Książka wydaje się być bardzo interesująca, pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Totalnie nie moja bajka, ale fani z pewnością się w niej odnajdą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię mangę i anime, ale nigdy nie czytałam książki w tym klimacie, ciekawa jestem czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być naprawdę intrygująca książka. Na pewno jej się przyjrzę i być może zdecyduję się po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post. : D <3
  follow for follow? tell me the answer in my new post!
  jfashionlover.co.uk <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję patronatu :).

  Lubię oglądać filmy o takiej tematyce ale przyznam, że po taką książkę jeszcze nie sięgnęłam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka to raczej nie moja bajka. Ale gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam jeszcze okazji poznać japońskiej twórczości. Piszesz o niej zachęcająco więc może się skuszę. A poza tym - świetna maseczka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger