Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach

 


"(…) marketing to worek, z którego możesz czerpać garściami, by wznieść swoją firmę czy usługi na wyżyny".


Nie od dzisiaj wiadomo, że bez dobrego marketingu obejmującego skuteczną promocję, nie osiągnie się zamierzonego celu pod postacią zbudowania odpowiedniego wizerunku i w konsekwencji, komercyjnego sukcesu. I nie ma znaczenia to, czy produktem, jaki chcemy sprzedać będzie książka czy też usługa edukacyjna. Marketing to podstawa, co dogłębnie uświadamia ten właśnie e-book, uniwersalny w swojej treści, pełen przydatnej wiedzy.

"Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach" to publikacja autorstwa Marty Gryszko, Magdaleny Procyszyn-Florczyk, Małgorzaty Plony i Marcina Wójcika. E-book składa się z dziewięciu głównych rozdziałów dotykających w swojej istocie zagadnienia marketingu internetowego w edukacji obejmującego social media, różnego rodzaju kampanie, pozycjonowanie oraz tworzenie odpowiednich grafik.

Jeśli posiadasz praktyczną wiedzę to już połowa sukcesu, a jeśli dzięki niej wiesz, gdzie szukać, jak szukać i kiedy szukać to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć realizować swój cel. Dzięki tej publikacji, wszystko to dostajesz, a nawet więcej, bo pod kompleksowym wymiarem e-booka kryje się również przeświadczenie jej autorów, że dosłownie każdy poradzi sobie z opanowaniem praktycznych podstaw marketingu internetowego w sferze edukacyjnej. A to niezwykle ważne, gdyż ogrom wiedzy zawartej w książce może początkowo onieśmielać.

Książka ta to przede wszystkim praktyczne kompendium wiedzy o tym, jak poruszać się obecnej internetowej rzeczywistości, aby promować swoje edukacyjne produkty i usługi. Autorzy przystępnie, z wykorzystaniem słownictwa odpowiedniego dla przeciętnego odbiorcy oraz wplecionych w treść screenów z ukazanych działań, tłumaczą zawiłości tego właśnie świata. Świata stron www, content marketingu, social mediów, kampanii reklamowych, przydatnych narzędzi czy też tworzenia grafiki. Jak widać, zakres tematyczny tego e-booka jest bardzo szeroki, co zdecydowanie przemawia za sięgnięciem po tę publikację. Możliwość korzystania z tak ogromnej wiedzy ulokowanej w jednym miejscu oszczędza bowiem czas i energię, którą lepiej zużyć na promowanie swojej działalności.

Jestem przekonana, że "Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach" to książka, jakiej targetem będą zarówno osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z promowaniem się w sieci, jak i te, które znają już tę tematykę. Twierdzę tak, gdyż jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w zakresie marketingu internetowego, kilkakrotnie byłam zaskakiwana jakością wiedzy, jaką zaserwowali mi autorzy. Z e-booka dowiedziałam się bowiem o  kilku ciekawych narzędziach, o jakich istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia, a także wzbogaciłam swoją wiedzę w temacie pisania komunikatów prasowych i tworzenia reklam na Facebooku. Dla osób działających stricte w edukacji, niezwykle wartościowym okaże się z pewnością rozdział o rentownych kampaniach banerowych w serwisie e-korepetycje.net.

W e-booku pojawia się bardzo mądre stwierdzenie mówiące o tym, że zaufanie klientów buduje się bardzo długo, ale stracić można je bardzo szybko. I o tym w głównej mierze jest ta publikacja, która po pierwsze, przekaże wam wiedzę na temat tego, jak to zaufanie pozyskać, a przy tym ustrzeże przed popełnieniem wielu błędów. To książka, do której warto wielokrotnie wracać podczas podejmowania swoich działań w obszarze marketingu internetowego.Recenzja powstała w ramach współpracy z serwisem e-korepetycje.net.

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja dla zainteresowanych tematem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osoby zainteresowane tematem na pewno zainteresują się tym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat bardzo na czasie, więc dobrze, że takie publikacje powstają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpiszę się pod komentarzem Agnieszki. A mnie marzy się powrót do udzielania korepetycji, więc tytuł zapisuję. I pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością skuszę się na tę lekturę. Jej tematyka jest mi bliska.

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna pozycja dla nauczycieli:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś zainteresowany tematem na pewno się skusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Akurat pozycja nie dla mnie, ale wiem komu polecę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmm... korepetycji nie udzielam, ale nigdy nic nie wiadomo...

  OdpowiedzUsuń
 10. Korepetycji nie udzielam, niczego nie nauczam, ale jeśli komuś temat jest bliski to z pewnością warto aby po nią sięgnął :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger