Gdy opadnie kurz już w księgarniach

 

Gdy gdzieś na świecie dochodzi do katastrofy, na miejscu pojawia się Robert A. Jensen, szef Kenyon International, jedynej firmy, która zajmuje się zarządzaniem skutkami wielkich katastrof. Jensen pracował przy zniszczeniach po atakach na World Trade Center, zamachach bombowych na Bali, tsunami w Tajlandii, pożarze Grenfell Tower, huraganie Katrina, a także największych katastrofach samolotowych. Abonament w jego firmie ma wykupionych ponad 75 procent wszystkich linii lotniczych na świecie. Dzisiaj ma swoją premierę jego głośna książka pt. "Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu".

O tych tragediach mówili wszyscy. Tylko on wie, co wydarzyło się później.

Gdy gdzieś na świecie dochodzi do katastrofy, na miejscu pojawia się Robert A. Jensen, szef Kenyon International, jedynej firmy, która zajmuje się zarządzaniem skutkami wielkich katastrof.

Pracował przy zniszczeniach po atakach na World Trade Center, zamachach bombowych na Bali, tsunami w Tajlandii, pożarze Grenfell Tower, huraganie Katrina, a także największych katastrofach samolotowych, bo abonament w jego firmie ma wykupionych ponad 75 procent wszystkich linii lotniczych na świecie.

Jensen identyfikuje ofiary, szuka schronienia dla ocalałych i odnajduje rzeczy należące do zmarłych (a czasami skarby, gdy na przykład na pokładzie samolotu, który się rozbił, znajdowały się diamenty i obraz Picassa).


W książce "Gdy opadnie kurz" Robert A. Jensen nie tylko zdradza kulisy tego, jak stał się najlepszy w wykonywaniu najtrudniejszego zawodu na świecie, ale też otwarcie dzieli się tym, jaką cenę musi płacić za pracę na krawędzi życia i śmierci. Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


Materiał został opublikowany w ramach współpracy z Wydawnictwem Znak.

13 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Super! Ten tytuł brzmi świetnie, na pewno jest to wciągająca i porywająca lektura :) Mam nadzieję, że szybko zakończę moje czytelnicze zaległości (chodź wiem, że jeszcze sporo przede mną) i będę mogła się rozglądać za nowymi książkami! Dziękuję za inspirację :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda świetnie, będę mieć na uwadze. Okładka Wiolu też ładna, serdecznie pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła prezentuje się niezwykle interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to książka, która mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam, brzmi, jak książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To musi być bardzo poruszająca książka. Chyba nie dałabym rady jej przeczytać.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem zainteresowana tym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Martyna Kwiatkowska19 maja 2022 20:58

  Właśnie zaczęłam ją dziś trochę czytać. Już mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie się zapowiada, i bardzo emocjonalnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger