Królowa Dzikusów niebawem w księgarniach

 

Na tę wiadomość z pewnością czekali wszyscy miłośnicy cyklu "Mistrz Gry" Joanny Lampki. Już 4 maja swoją premierę będzie mia bowiem jej trzeci tom pt. "Królowa Dzikusów".


Skostniała tradycja Królestwa Żeglarzy czy nowoczesność Cesarstwa Słońca? Już wiadomo. Krwawa wojna dobiega końca i armia pod dowództwem Iana Lancastera miażdży wszystko, co napotka na swojej drodze. Ostatnim celem jest zaniedbana, dzika prowincja Północy, broniona przez Armię Cieni. Zdawałoby się, że żołnierze Cesarstwa połkną ją na śniadanie. Ta jednak nie daje za wygraną i broni się ostatkiem sił, wciąż nie pozwalając ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na korzyść perfekcyjnie wyszkolonej armii.

Mimo że Północ strategicznie nie jest ważna, dla dowódcy i przyszłego cesarza znaczy najwięcej. W końcu na czele dzikusów, jak ich pogardliwie nazywa, stoi jego była kochanka – Aline – wygnana córka największego wroga, obecnie obiekt zaciekłej nienawiści. Konfrontacja jest nieunikniona. Pierwszy raz w historii Kontynentu Zachodniego wychowanka ultrakonserwatywnego Królestwa, kobieta, która w swoim kraju nic nie znaczy, pełni rolę przywódczyni. Dlatego dźwiga na barkach odpowiedzialność nie tylko za losy Północy, lecz także za ludzi, którzy walczą o zmianę. Ruch Czarnej Róży rozrasta się, ale jest podatny na dezinformację. Wszak propaganda to potężna i skuteczna broń.

Królowa Północy, Czarna Róża, legenda za życia – czy Aline ma dość siły, żeby sprostać pokładanym w niej nadziejom? Czy Michel, jej mąż, stanie u boku dziewczyny w każdej sytuacji? I co wyniknie ze spotkania byłych kochanków, zważywszy na to, że w mrocznych podziemiach Aline skrywa coś, czego Ian się nie spodziewa?

Przed lekturą "Królowej Dzikusów" warto poznać wcześniejsze tomy cyklu 😀


Nadmorska sceneria, nietuzinkowi bohaterzy i akcja niczym z najlepszych filmów sensacyjnych. Wstąp do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata.

Trwa konflikt Królestwa Żeglarzy z Cesarstwem Słońca. Aline, oficer wywiadu neutralnej Sagesii, dowodząca żeńskim oddziałem wojskowym, bierze udział w skomplikowanej akcji polegającej na uwolnieniu mistrza El-Li. Dziesięć wysportowanych i pomysłowych kobiet podejmuje się niemal samobójczej misji odbicia mnicha, tym trudniejszej, że ich przeciwnicy znają sztukę programowania mózgu.

Sytuację komplikuje osobista relacja Aline z księciem – następcą tronu Cesarstwa Słońca. Za fasadą czarującego i nonszalanckiego człowieka może on skrywać niekoniecznie dobre zamiary... Dziewczyna już wiele razy przekonała się, że nikomu nie wolno ufać, dlatego jej prawdziwa tożsamość musi na razie pozostać ukryta.

Czy w zadaniu, jakie ją czeka, poradzi sobie ze wszystkim, co napotka na swojej drodze?


Historia lubi zaskakiwać, a konsekwencje podjętych działań potrafią być nieprzewidywalne.

Nie ma litości dla tej, która sprzeniewierza się surowym zasadom Królestwa. Jednak to ona jest iskrą, która rozpala płomień buntu. Gdy Aline, córka władcy Królestwa Żeglarzy, zostaje oskarżona o zdradę państwa, nie pozostaje nic innego, jak ruszać tam, gdzie istnieje szansa na przeżycie. Na Północ.

Ani obecny mąż, ani były kochanek, nikt nie powstrzyma dziewczyny, zwłaszcza że nie walczy tylko o siebie...

Już niebawem opowiem wam o tym cyklu nieco więcej, a tymczasem zajrzyjcie na strony autorki:


Materiał został opublikowany w ramach współpracy z autorką

11 komentarzy:

 1. Z przyjemnością Wiolu przyjrzę się bliżej temu cyklowi :-) . Wydaje się być interesujący. Pozdrawiam serdecznie :-) . Czekam, aż pojawi się w nowościach bibliotecznych :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam powieści Autorki, być może kiedyś po którąś sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o tej serii, ale wydaje się, że trafiłaby w mój gust. W ogóle okładki są niesamowite - przywodzą na myśl książki z czasów PRL (szczególnie 2 poprzednie części). Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. To czekam na Twoją opinię, tymczasem zaraz spojrzę na strony autoorki

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh very interesting plot darling

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie znam poprzednich części.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno zajrzę na stronę autorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem jednak seria nie w moim klimacie choć ta nowa okładka bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miło będzie zapoznać się z całą serią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger