Wydawnictwo Harde poleca swoje książki na prezent


Mikołajki już tuż tuż, więc jeśli jeszcze nie zdążyliście pomyśleć o książkowym upominku dla najbliższych, wraz z Wydawnictwem Harde przygotowałam dla was propozycję sześciu tytułów idealnych na świąteczny prezent. Wejdźcie więc ze mną do różnokolorowego świata Harde!


Świąteczna sukienka - Courtney Cole


Jedna suknia, dwie kobiety i magia świąt.

Świąteczna sukienka to urocza bożonarodzeniowa historia pióra Courtney Cole, bestsellerowej autorki New York Times. Kiedy pełna nadziei fashionistka Meg Julliard musi tuż przed Gwiazdką wrócić do swojego rodzinnego Chicago, aby przejąć zarządzanie odziedziczonym po ojcu budynku z apartamentami, uważa, że ​​jej marzenia o awansie w branży modowej się skończyły. Najemcy są ekscentryczni i egocentryczni, katastrofy się mnożą, a przystojny konserwator ciągle zawstydza Meg.

Wszystko wskazuje, że to będą najgorsze święta w jej życiu. Ellie Wade, jedna z wieloletnich mieszkanek apartamentowca, również nie odczuwa świątecznej radości. Przygotowuje się do przeprowadzki do domu opieki (niechętnie) i musi zdecydować, co ze sobą weźmie, a na co miejsca w jej życiu już nie będzie. W każdym zakątku mieszkania Ellie kryją się jej wspomnienia - niektóre dobre, niektóre złe. Jak pewna sukienka - waha się, czy ją spakować, bo jest symbolem zarówno najlepszej jak i najgorszej nocy w jej życiu. Ellie i Meg nawiązują niezwykłą przyjaźń. W efekcie przepiękna suknia trafia do Meg. Ale pod pewnym warunkiem: ma ją założyć na bożonarodzeniowe przyjęcie w budynku.
Tak oto dzięki niezwykłemu strojowi Meg odnajduje drogę do realizacji marzeń, jednocześnie przywracając swojemu rozpadającemu się dziedzictwu, czyli Parkview West, dawną świetność i dając bezpieczny dom wszystkim, dla których to miejsce jest ważne. Dobry duch świąt Bożego narodzenia sprawia, że każdy bohater tej opowieści odnajduje szczęście.


Kara to nie wszystko - Izabela Szolc


Kolejny po „Zemsta to za mało” tytuł z cyklu Śledztwa nadkomisarz Anny Wilk. Śledcza przypatruje się aspirantce Poli. Dziewczyna jest stalkowana, a jej osobowość pod wpływem przemocy psychicznej powoli się rozpada. Nie ona jedna będzie ofiarą męskiej frustracji, która szuka ujścia. Anna musi rozwiązać sprawę brutalnie zakatowanej studentki, której ciało porzucono nieopodal zajezdni autobusowej… Czy w czasach, kiedy drapieżnikowi tak łatwo udawać ofiarę, odwaga jest tym, czego potrzebuje młoda kobieta? I dlaczego mężczyznom tak często się wydaje, że ich grzechy nie zostaną rozliczone? Kolejny mocny tytuł, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Izabela Szolc wraca do literatury sensacyjnej w świetnej formie.

Lista Pana Malcolma - Suzanne Allain


Dziewiętnastowieczna Anglia.

Młoda kobieta zabiegała o względy tajemniczego i bardzo bogatego konkurenta. Tymczasem on z myślą o przyszłej żonie stworzył nadzwyczaj szczegółową listę bardzo trudnych do spełnienia warunków.

Czarująca powieść z okresu Regencji została właśnie zekranizowana, a w głównych rolach zobaczymy najgorętsze młode twarze kina: Friedę Pinto, Theo Jamesa i Olivera Jackson-Cohena.

Milionerki. Fortuny Polek - Sławomir Koper


Przyzwyczailiśmy się, że dużego majątku dorabiają się raczej mężczyźni. Tymczasem książka ta opisuje kobiece drogi do zdobycia olbrzymich fortun. W dodatku jej autor koncentruje się na paniach, które nie tylko mają polskie korzenie, lecz zawsze chętnie to podkreślały.

Barbara Piasecka-Johnson, Helena Rubinstein, Misia Sert i Martha Stewart - na pierwszy rzut oka bohaterki "Milionerek" Sławomira Kopra bardzo się różnią. Jednak studiując ich portrety, łatwo wskazać, co je łączy: odwaga, wiara w siebie, kreatywność, konsekwencja i umiejętność pokonywania przeszkód. A także... lekceważenia wrogów. I tak Sławomir Koper, opisując ich losy - wielkie sukcesy i dramatyczne porażki, przełomowe decyzje, wreszcie emocjonalne koszty - kreśli inspirujący i ponadczasowy wzór dla kobiet, które nie boją się zawalczyć o wejście do męskiego świata wielkiego biznesu.

Mozaika życia - Andrea Goldsmith


„Mozaika życia” opowiada historię wygnania. Wygnania z kraju, wygnania z domu, wygnania ze swojej życiowej ścieżki. I choć nie taka była pierwotna intencja autorki, „Mozaika życia” to też historia o miłości.

Australia. Połowa lat 80. Konserwatystki ścierają się z feministkami, a epidemia AIDS grozi dopiero co odzyskanej wolności seksualnej. Po drugiej stronie muru, blok komunistyczny chyli się ku upadkowi. Gorbaczow rządzi już kilka lat, kiedy pochodząca z rodziny żydowskiej Galina Kogan opuszcza po śmierci matki Leningrad. Na zawsze. Bez możliwości powrotu. Zabiera ze sobą rosyjski antysemityzm kilku pokoleń i sowiecką mentalność, tak nie pasującą do nowego życia w Australii.

Osiedlając się w Melbourne, Galina zaprzyjaźnia się z Sylwią i Leonardem Morrow oraz ich dorosłym synem Andrew. Małżeństwo Morrowów trwa od trzydziestu lat tylko dzięki tajemnicom, drobnym sekretom i półprawdom. Andrew, doskonały mozaikarz, jest nieśmiałym mężczyzną, zadowolonym ze swojego życia wypełnionego pracą. Przynajmniej do chwili, kiedy poznaje Galinę…

Andrea Goldsmith urodziła się w 1950 roku w Melbourne, w rodzinie australijskich żydów. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i tej pasji pozostała wierna do dziś. Pracowała jako logopeda i przez wiele lat uczyła młodych studentów kreatywnego pisarstwa na Uniwersytecie Deakin. Od lat 90. XX wieku koncentruje się w pełni na karierze pisarskiej.


Wakacje z truchłami - Iwona Banach

Na terenie utworzonego przez pewną pasjonatkę kryminałów Prywatnego Parku Zbrodni, dochodzi do morderstwa. Tymczasem nieopodal odbywa się zlot blogerek. Dwie przyjechały na organizowane tam warsztaty z jasnym celem: chcą stworzyć mroczny portal o krwawych morderstwach i zarobić na nim wielkie pieniędze. Na czas trwania zlotu zatrzymują się u ciotecznej babki jednej z nich, pani co najmniej specyficznej, która wszędzie widzi zjawiska nadprzyrodzone i energicznie je tępi z obawy o swoje życie.

Iwona Banach ma ten sam dar, który miała Joanna Chmielewska. Rozmiesza czytelnika od pierwszej do ostatniej strony jej powieści.


Powieść świąteczna, komedia kryminalna, a może historie polskich milionerek? Jestem pewna, że znajdziecie wśród moich propozycji książkę, którą warto podarować na mikołajkowy prezent 💓💓

10 komentarzy:

 1. Nie widzę póki co nic dla siebie na razie Wiolu :) Niektóre pozycje mi się podobają, niektóre nie :) Serdecznie pozdrawiam znad podręczników do Liceum i mitologii Greków i Rzymian - zalatany dzień miałem, Sprzątanie, zakupy i niestety pogrzeb :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Świąteczna sukienka" (po Twojej recenzji i opisie) i "Lista Pana Malcolma" brzmią jak moje klimaty, może zrobię sobie sama świąteczny prezent? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. widzę tutaj wiele ciekawych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lista Pana Malcolma wydaje mi się bardzo ciekawą pozycją ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza bardzo mi się spodobała i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świąteczną sukienkę chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwa tytuły mnie zainteresowały - pierwszy i ostatni.

  OdpowiedzUsuń
 8. powieść świąteczna mnie zainteresowała:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj dobrych propozycji jest nawet aż za dużo i można mieć problem z wyborem!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger