Pamiętaj, że kończy się świat już w księgarniach

 

Nie możecie przegapić tej premiery! Poznajcie ciekawy debiut Hanny Wyciszczok pt. "Pamiętaj, że kończy się świat". Niebawem na blogu opowiem wam o tej historii osadzonej w naszej aktualnej rzeczywistości.


Każdy chociaż raz zadał sobie pytanie - czy kończy się już świat? Pandemiczna sytuacja wywołała w ludzkości bezwarunkowe odruchy lęku o przyszłość. Na kartach powieści "Pamiętaj, że kończy się świat" poznajemy młodą polską lekarkę pracującą w szpitalu w Anglii, która stoi na rozstaju dróg życiowych - pozostać na zagranicznym oddziale hepatologii, czy może wrócić do rodzinnego kraju i być przy bliskich, którzy jej potrzebują. 

Hermetyczna przestrzeń placówki, w której pracuje Agata i rozkwitające uczucie, którym zaczyna darzyć jednego z nowoprzybyłych do szpitala lekarzy sprawiają, iż narratorka zaczyna dokonywać wyborów, których do tej pory się obawiała. Historie chorób, ludzkie cierpienie i ukazanie przeżyć kolejnych pacjentów to jedynie ułamek debiutanckiej powieści Hanny Wyciszczok.


Zajrzyjcie koniecznie na stronę Hanny Wyciszczok na Facebooku. Jesteście zainteresowani przeczytaniem tego debiutu?


Materiał został opublikowany w ramach współpracy z autorką

15 komentarzy:

 1. Jak ona zdążyła z tym tematem? Pandemia jeszcze się nie skończyła. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię tego typu książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pandemia cały czas trwa niestety i kiedy się skończy nie wiadomo...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat pandemii to ostatnio częste tło w powieściach. Ciekawa jestem jej ujęcia w tej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy jestem zainteresowana, poczekam na Twoją opinię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Końca pandemii niestety nie widać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie tą książką :/)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo na czasie książka. W sumie to ciekawe jak działa psychika osób, które dopiero co skończyły studia i zostały wepchnięte w wir Covidu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo, tak! Coś dla mnie ❤️ obyczajówka, ale nie jako powierzchowna akwarelka. No i jeszcze osadzona w realiach, a nie hen, daleko, niewiadomo gdzie i kiedy 👍

  OdpowiedzUsuń
 11. zainteresowałaś mnie tą książką chociaż tematu pandemii mam dość to książkę chętnie przeczytam. Ostatnio mam w planach książkę "Nowa wojna klimatyczna" i ciekawa jestem jak autor podszedł do tematu:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dobra lektura. Lekkim stylem pokazuje szpitalne życie od podszewki, w tym jego paradoksy i frustracje, ale nie brakuje też poczucia humoru i momentów refleksji. Książka zabiera nas w podróż w głąb serca pandemii (autorka jest z zawodu lekarzem), ale przede wszystkim pokazuje uniwersalne motywy i emocje, które rezonują z czytelnikiem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger