Najlepsze książki dla kobiet, które warto przeczytać

 

Kobiety bardzo chętnie czytają książki o innych kobietach, o ich historiach, przeżyciach, romansach, smutkach i radościach. Kobiety są głównie kojarzone z książkami opowiadającymi o miłości. Jednak nie jest to jedyny motyw, który może je szczególnie zainteresować. Dobre książki dla kobiet ukazują wachlarz różnych uczuć, emocji, fascynacji. warto zapoznać się z najpiękniejszymi książkami dla kobiet, które każda pani powinna przeczytać.


Najpopularniejsze książki dla kobiet

Wiele badań jednoznacznie wskazało, że kobiety czytają o wiele więcej niż mężczyźni. Literatura kobieca to nie tylko romanse, obejmuje ona o wiele więcej rodzajów książek z głębszym przesłaniem. Powieści dla pań to prawdziwe arcydzieła. Z kolei mężczyźni wolą książki posiadające inne cechy, jako że książka to bardzo częsty pomysł na upominek, warto poznać najlepsze książki dla mężczyzn przed zakupem takiego prezentu.


"Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg

Jest to jedna z najbardziej popularnych książek z zakresu literatury kobiecej. Została wydana w latach 80. XX wieku. Jest to bardzo klimatyczna opowieść, która dotyczy przyjaźni, odkrywania swojej siły, a także kobiecej solidarności. Na podstawie książki powstał także film. 

Główną bohaterką historii jest Evelyn, która poznaje pewną gadatliwa staruszkę. Zaczyna ona snuć opowieści o swojej młodości, o latach 30. 


"Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisa See

Kolejną pozycją należącą do literatury dla kobiet jest "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz". Książka ta porusza wątek związany z kobiecą przyjaźnią, pełną zrozumienia i wsparcia, gdy dzieje się źle. Przedstawia ona historię dwóch kobiet w XIX wiecznych Chinach. Bardzo ciekawy aspektem jest przedstawienie kultury panującej w tym kraju całkowicie zdominowanym przez mężczyzn. 


"Opowieść podręcznej" Margareth Atwood

Pozycja ta została nagrodzona za najlepszą powieść science fiction w Wielkiej Brytanii. Jest to niezwykle oryginalna, ale też trzymająca w napięciu i przerażająca książka dla kobiet, które lubią cięższą literaturę. Świat wykreowany przez autorkę to prawdziwy koszmar, który ciężko znieść i sobie wyobrazić. 

Akcja dzieje się w fikcyjnym kraju, gdzie schwytana podczas ucieczki za granicę młoda kobieta, trafia do rodziny komendanta, w której zostaje niewolnicą i ma za zadanie urodzić bezpłodnemu małżeństwu dziecko. 


"Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" Małgorzata Warda

W tym zestawieniu nie może zabraknąć książki polskiej autorki. Historia z pewnością nie jest najłatwiejsza, ale dotyka niezwykle ważnego problemu, który często bywa przemilczany. Książka skłania do naprawdę ważnych przemyśleń. 

Główna bohaterka Ania czuje, że jest inna od rówieśników, a jedyną osobą, która jest dla niej bliska jest jej brat Aron. Z kolei matka, choruje na depresję, jest otumaniona lekami i zaniedbuje swoje dzieci. Dzieciństwo Ani nie jest usłane różami. Pewnego dnia, dziewczyna zgłasza na policji, że zgwałcił ją brat. Prawda dotycząca zdarzenie okazuje się być jeszcze bardziej skomplikowana i złożona. 


Literatura dla kobiet - szeroki wachlarz możliwości 

Literatura dla kobiet obejmuje bardzo szeroki wachlarz możliwości. Każda pani z pewnością znajdzie dla siebie idealną książkę na długie, jesienne wieczory spędzone pod kocykiem. Wytrawne czytelniczki z pewnością docenią trudniejsze i bardziej wymagające tytuły. Przeglądając zasoby bibliotek i księgarni, każda kobieta z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Literatura kobieca to także bardzo dobry pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, świąt czy innej okoliczności. 

19 komentarzy:

 1. "Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg to lektura która zawsze będzie bliska mojemu sercu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnej z przytoczonych przez Ciebie książek. Mam co nadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie oczywiście nie ma tu do końca chyba nic - ale - "Smażone zielone pomidory" - oglądałem. Sam w swoim czasie byłem ich fanem. Pamiętasz może Wiolu, jak się je robiło ? Ja w 2001 roku pomagałem babci w ich przygotowaniu. Ale trafiały raz na patelnię, raz do słoika ;) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuły znane, ale treść nie. Chyba sobie sama sprawie prezent pod choinkę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zaciekawiła mnie książka pt. "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele".
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Literatura kobieca ma wiele czytelniczkom do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam tych książek, ale o wszystkich słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Żadnej z tych książek jeszcze nie przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg - ten film chętnie kiedyś obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Smażone są super, choć drugi tom kiepsko

  OdpowiedzUsuń
 11. Kobiecej literatury jest mnóstwo, fajne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. nie znam akurat nic z tych książek:)

  OdpowiedzUsuń
 13. ach smażone zielone pomidory toż to klasyka:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe propozycje. Na pewno wybiorę coś dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Cześć z tych książek czytałam. Smażone zielone pomidory uwielbiam i czytałam chyba z pięć razy :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam z tej listy tylko "Smażone zielone pomidory" i "Opowieść podręcznej". Obie mi się podobały, choć każda z innych powodów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję Tobie za ten wpis! Będę czytać wymienione książki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger