"Nie znała wcześniej tego uczucia. Czuła się zupełnie pusta". Fragment książki "Wysłuchaj mnie"

 

Aneta ma wszystko, co tylko może sobie wymarzyć młoda kobieta – kochającego męża, wspaniałego synka, własny dom i rodziców zawsze chętnych do pomocy. Z radością oczekuje drugiego dziecka. Kiedy jednak rodzi się Emilka, wszystko idzie nie tak, ja powinno. Aneta, zamiast płakać ze szczęścia… wymiotuje, kiedy próbuje przytulić noworodka. Dziecko wydaje się jej obce, zimne i obrzydliwe. Kobieta nie czuje nic poza chłodem i odrazą, bólem głowy i całego ciała. Sytuację pogarsza fakt, że jej córeczka nie chce ssać piersi. Początkowa nadzieja, że wszystko ułoży się po wyjściu ze szpitala, szybko się ulatnia – w domu Anety zaczyna rządzić jej toksyczna i apodyktyczna matka. Powrotu do pełni sił nie ułatwia jej również rodzinna tajemnica sprzed lat. Wydaje się, że każdy dzień zbliża członków tej rodziny do nieuchronnej katastrofy. Czy miotająca się w sidłach depresji poporodowej Aneta przekroczy ostatnią granicę?


Do lektury książki "Wysłuchaj mnie" zapraszam was razem z Wydawnictwem Novae Res. Dzisiaj możecie przeczytać przedpremierowy fragment tej powieści 😀Paula Er po raz kolejny porusza ważny problem, z którym często zwracają się do niej inne kobiety. Na szczęście niektórym z nich udaje się pomóc. Depresja to nie jest wymysł. To nie jest przejaw lenistwa i nieumiejętności pozbierania się. Nie zawsze można sobie samemu poradzić.

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Novae Res

14 komentarzy:

 1. Fragment mnie kupił. Chcę przeczytać całość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam pióro tej autorki, więc na pewno będę chciała przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gracias por el fragmento. La cubierta del libro es preciosa. Saludos.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo ważna książka. Porusza ważne tematy. Jak wiesz Wiolu - pisze się jeszcze "Wielkie Oczekiwanie" - ale już raczej mniej na blogu. Moja bohaterka, Daniela , też miała tzw. " doświadczenie własne" - jak to się precyzyjnie mawia. I po wyżej przedstawioną - też sięgnę. Pozdrawiam już właściwie niedzielnie. Czas na lektury na czytniku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ważny temat i pewnie niejednej kobiecie ta książka pomoże, bo uwierzą, że nie są same w tym co czują.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie tą książką!

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że książka podejmuje ważny temat. Widziałam ją w zapowiedziach.

  OdpowiedzUsuń
 9. No, no ciekawe. Poszukam tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Będę chciała przeczytać tą książkę. Depresja poporodowa dotyka dziś co 3 Polkę. Bardzo ważne żeby dużo rozmawiać z psychologiem, bliskim, nie dać się stłamsić przygnębieniu. Autorki nie znam, ale chętnie poznam.

  OdpowiedzUsuń
 12. great post!Like your blog, thank you for sharing.
  luxhairshop curly human hair

  These contents have greatly helped me.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger