Pharmacon pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Z wielką przyjemnością chciałabym wam zaprezentować efekt współpracy nietuzinkowego duetu w skład którego wchodzą Marlena i Marian Siwiakowie. Poznajcie "Pharmacon" czyli składającą się z dwóch tomów książkę, jaką Subiektywnie o książkach objęło swoim patronatem medialnym. Premiera ebooka powieści miała miejsce 14 lutego, a jej wersja papierowa zagości w księgarniach już 30 marca.


Biolog Niv Sokol, wciąż dość młody by wierzyć, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu.

Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta? 

Pharmacon to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na pejzaż charakterystyczny dla schyłku epoki rozumu.


O autorach

Marlena i Marian Siwiakowie – bioinformatycy i doktorzy biofizyki. Doświadczenie zawodowe zdobywali w Polsce, na Litwie i w USA. Obecnie mieszkają w Londynie, gdzie dorabiają jako badacze danych. Rodzice trójki dzieci. W wolnych chwilach pisarze.

Lubią dobre towarzystwo, literaturę mądrą (ona) i lekkostrawną (on), muzykę niebanalną (ona) i tę, która akurat leci w radiu (on), ambitne gry fabularne (ona) i odmóżdżające komputerowe strzelanki (on). Ponad obraz cenią słowo, ponad egzaltację – logikę wywodu. Dlatego nadal nie mają w domu telewizora.

Autorzy opowiadań z gatunku fantastyki naukowej: Pokój z widokiem na wojnę (w antologii „Umieranie to parszywa robota”, 2019) i Ciemnością spowity („Esensja”, 2013); satyrycznej serii Skontaktujemy się z panem („Korpo Voice”, 2021), oraz jej anglojęzycznego odpowiednika We Will Call You („Towards Data Science”, 2020); felietonów o tematyce społecznej (m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Forum Akademickim”); a także publikacji naukowych w kilku branżowych periodykach o onieśmielających tytułach.

Już teraz zachęcam was do zajrzenia na stronę książki, gdzie znajdziecie prolog do pobrania lub czytania online - https://pharmacon.mmsiwiak.com/. A ja już niebawem opowiem wam o tej niebanalnej książce nieco więcej 😀
Wpis powstał w ramach współpracy z autorami

22 komentarze:

 1. Wow...zapowiada się obiecująca lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 2. zapowiada się naprawdę ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje patronatu! Okładka wygląda super!

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu! Na pewno książka trafi do swoich zwolenników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję patronatu:)

  Widzę ze zapowiada sie świetna lektura, zaskoczyła mnie okładka taka de luxe:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję patronatu. Na pewno zainteresuje się nim moja druga połowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również gratuluję patronatu Wiolu. Brzmi bardzo ciekawie. Z pewnością sięgnę :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No no taki ciekawy patronat!! Gratuluję, zainteresuję się tytułami.

  OdpowiedzUsuń
 9. To może być coś, co mnie zaciekawi, więc na pewno będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję patronatu! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję patronatu i mam juz prezent mojemu synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gracias por el post. Tiene muy buenta pinta.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję patronatu. Książka zapowiada się fantastycznie, to zdecydowanie coś, co trafia w moje gusta czytelnicze. Poza tym, studiowałam socjologię,więc thriller socjologiczny jest czymś idealnym dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może być dobre. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Książki prezentują się świetnie, a autorów podziwiam. U mnie telewizor musi być. Seriali nie oglądam, ale wiadomości tak.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wonderful collaboration my dear ❤️

  OdpowiedzUsuń
 17. thiller socjologiczny - zapowiada sie ciekawie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger