Prezent dla miłośnika książek


Aby trafić w dziesiątkę z prezentem dla miłośnika książek, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób literatura znalazła się w jego życiu i jakie miejsce w nim zajmuje. Może fan książek ma ulubionego bohatera albo pisarza, którego bibliografię zna niemal na pamięć? W Katalogu Marzeń znajdziesz propozycje prezentów dla miłośników literatury, którzy uwielbiają też niespodzianki. Jakie upominki warto podarować na święta, Walentynki albo urodziny? Podpowiadamy i radzimy, na co jeszcze zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę.

Mistrzowie literatury – książki na prezent, który nigdy się nie (z)nudzi

Są takie książki, do których wracamy całymi latami. Takie pozycje literackie, które, ilekroć czytane, zawsze odkrywają przed nami coś całkiem nowego i zaskakującego. Do kanonu tego typu literatury można zaliczyć na pewno „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa. Po raz pierwszy poznawana w czasach liceum, dla wielu miłośników literatury jest pozycją, do której wraca się regularnie. Na czym polega fenomen tego tytułu? Co sprawia, że opowieść o poecie, szatanie i kobiecie od dekad bije rekordy popularności? Zdania na ten temat są podzielone, jednak nie ma wątpliwości, że książkowe wydanie „Mistrza i Małgorzaty” będzie doskonałym pomysłem na prezent.

„Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, czyli losy wielopokoleniowej rodziny Borejków. Codzienne smutki i radości przeplatają się tu ze zmianami zachodzącymi w obrębie jednej z poznańskich dzielnic. Dzieci dorastają, dorośli starzeją się, a wszystko wspólnie stanowi doskonale zsynchronizowany mechanizm, którego elementy wzajemnie się uzupełniają. „Jeżycjada” będzie prezentem dla miłośnika książek, który ceni sobie tradycję i nowoczesność, a przede wszystkim poszukuje rodzinnego ciepła.

A może nie tylko tekst..?

Alternatywą dla upominków w formie książki będą prezenty w postaci voucherów na przeżycia. Znajdziesz je w Katalogu Marzeń i to właśnie dzięki nim ważny dla bliskiego Ci miłośnika literatury dzień będzie jeszcze piękniejszy. Znajdź pomysł na upominek, który pozwoli spełnić książkowe marzenia nawet najbardziej wybrednym molom książkowym!

Literatura w wersji eko

Ten prezent dla miłośników literatury to ukłon w stronę natury. Już Stanisław Lem pisał o czytnikach e-booków w swoim „Powrocie do gwiazd”. Dziś czytniki e-booków to już właściwie codzienność, którą szczególnie cenią sobie fani literatury i podróży. Możliwość przechowywania nawet kilku tysięcy stron z tekstem w niewielkim, lekkim urządzeniu jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy ponad wszystkim stawiają komfort i wygodę. W Katalogu Marzeń znajdziesz więc na przykład voucher na nielimitowany dostęp do bazy audiobooków i e-booków: https://katalogmarzen.pl/pl/o/ebooki-i-audiobooki-bez-limitu, składającej się z naprawdę wielu tytułów z całego świata. Zapowiada się prawdziwa literacka uczta!

Tradycja w hołdzie książkom

Fanom tradycyjnej wersji słowa pisanego polecamy natomiast voucher kwotowy na prasę w Katalogu Marzeń. Obdarowany zrealizuje go w salonach Nexto, które znajdzie w całej Polsce. Zachwycające wywiady, wciągające reportaże, a może wyjątkowo aktualne felietony? W Nexto czeka wszystko, czego można by chcieć od tekstów z naprawdę najwyższej półki! Takie prezenty dla miłośników literatury lubimy najbardziej!Materiał zewnętrzny

19 komentarzy:

 1. Na pewno skorzystam z polecenia. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również Wiolu skorzystam z polecenia. Pozdrawiam serdecznie już znad gorącego wrzątku. Trochę rozpuszczalnych - ukochanych zeszło. Serdeczności w trudny czas !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam czytnika i nie wiem czy to by było dobre rozwiązanie ze względu na wzrok. Zakładki też są mile widzianym prezentem, nigdy ich za dużo.:) Pozdrawiam Wiolu.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio właśnie myślałam nad jakimś prezentem książkowym dla mamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam dostawać książki w prezencie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja na prezent :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. książka w prezencie to zawsze super pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również uwielbiam książkowe prezenty. Zawsze są trafione.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książkowy prezent to najlepszy prezent.

  OdpowiedzUsuń
 10. Vouchery moim zdaniem są najlepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Vouchery - rozwiązanie idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne pomysły. Stronkę przejrzę :).

  Osobiście nie mam czytnika i wożę ze sobą książki :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger