Piętno dzieciństwa na mojej półce


Jaką cenę w dorosłym życiu płaci człowiek, który doświadczał w dzieciństwie przemocy? Wojtek Rawicki pozornie jest szczęśliwy i spełniony zawodowo. Wysokie stanowisko w banku, piękny dom i żona z dziećmi tworzą idylliczny obraz. Tymczasem traumy sprzed lat pozostawiły rany w duszy mężczyzny, które wciąż się nie zagoiły. Lata koszmaru, dręczące sny i nieustanne trudności z ujawnianiem emocji są dla Wojtka wciąż nie do pokonania. Pochopne i złe decyzje dodatkowo skomplikowały jego życie oraz wywołały spiralę niekończących się wyrzutów sumienia. Gdy w wigilijny wieczór Rawicki dowiaduje się, że ma córkę, jego świat ulega nagłej zmianie. Bohater podporządkowuje wszystkie działania jednemu celowi – aby poznać własne dziecko i stać się dla niego tatą. Czy mężczyzna zdoła znaleźć w sobie odwagę i wytrwałość, by zawalczyć o nowe życie?
Piętno dzieciństwa to drugi tom dylogii o rodzeństwie Rawickich. W pierwszej powieści Sedno życia swoją historię przedstawiła Edyta. Teraz nadszedł czas, by dopuścić do głosu jej brata - Wojtka.

W patronackiej recenzji "Piętna dzieciństwa" napisałam, że nie jest to łatwa książka, gdyż oprócz tytułowego piętna dzieciństwa, autorka wplotła w fabułę wątek działalności Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli, który istnieje naprawdę. 
"Piętno dzieciństwa" możecie przeczytać nie znając pierwszego tomu tego cyklu, jednak gorąco polecam wam zapoznać się z historią rodziny Rawickich od samego początku. To bowiem książki nasycone pełnym spektrum emocji, ale na szczęście pozwalające uwierzyć w dobrą stronę człowieka.


20 komentarzy:

 1. Ja również gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapisuję sobie tytuł i będę sprawdzać czy pojawi się w mojej bibliotece. Najwyżej wpiszę do zeszytu propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. książek nie czytałam, ale wezmę pod uwagę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu :))
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś pewnie skuszę się na ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 7. O proszę nie znam tej serii, jestem zainteresowana, dodaje do listy do przeczytania :)

  PS. zmieniłam adres URL bloga, będę wdzięczna za usunięcie obserwacji i ponowne dodanie do obserwujących by blog był widoczny na liście czytelniczej, nie chcę spamować linkami, więc jak kliknie się na moje zdjęcie w tym komentarzu, to w zakładce moje blogi będzie już poprawny adres :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam pierwszą część i bardzo mnie poruszyła. Tę również niebawem będę czytała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Już od jakiegoś czasu poluję na prozę autorki. Koniecznie muszę ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten cykl moze mi sie spodobać

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda na piękną serię. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję kochana :-) z chęcią przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger