Ryzykant i subtelny urok szmaragdów pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachAndrzej Śliwa powraca w nową książką! Tym razem przygotował dla czytelników trzymającą w napięciu powieść. Poznajcie "Ryzykanta i subtelny urok szmaragdów", czyli książkę, której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie.

W Afryce w końcu ubiegłego wieku pozostały jeszcze zakątki, w których poszukiwacze znajdowali skarby, awanturnicy – przygody, a myśliwy mógł nagle stać się łowną zwierzyną. Stan, ryzykując wszystkim, przebija się przez afrykański busz, bezdrzewne stoki Hindukuszu i kolumbijską selwę na szczyty międzynarodowego biznesu kamieni szlachetnych. W finansowej dżungli londyńskiego City musi odnaleźć właściwą drogę. Gdzie doprowadzi go kontrowersyjna osobowość i nietypowe poglądy? Czy szalony tryb życia i osobiste kłopoty wpłyną na jego karierę? Czy przetrwa wszystkie wyzwania?

Andrzej Śliwa, geolog, przedstawione w powieści środowisko zna doskonale. Wykorzystał informacje i doświadczenia nabyte podczas wieloletniej pracy. Przez kilkadziesiąt lat zajmował się poszukiwaniem i eksploatacją złóż minerałów, między innymi szmaragdów. Pracował na kilku kontynentach, pełnił różnorodne funkcje. Był zarówno terenowym geologiem, jak i dyrektorem kopalni. Wydał trzy książki – reportaże: "Notatki geologa. Szmaragdy, złoto i smak przygody" (2015) i "Ścigając marzenia. W pogoni za złotem" (2016) oraz fotoeseje "Afryka nie dla mięczaków" (2018).
To jego pierwsza powieść. Realia awanturniczej akcji są fascynujące i przerażająco prawdziwe.

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej powieści? Znacie poprzednie książki Andrzeja Śliwy?Wpis powstał w ramach współpracy z autorem.

18 komentarzy:

 1. Nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z żadną powieścią autora, ale bardzo bym kiedyś chciała. Ta na pewno sprawia wrażenie tematycznie ciekawej.
  Poza tym, gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje patronaty, a autora książki chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam innych książek autora, ale na tę mam ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy życiorys pisarza, to i książka zapowiada się ciekawie :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam poprzednich książek tego autora, ale ta zapowiada cię bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję! Czytałam dwie pierwsze książki pana Andrzeja i były super! :) Tę też chętnie przeczytam/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze nic tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nazwisko już kojarzę, ale jeszcze nie miałam okazji czytać żadnej książki tego autora. Z chęcią przeczytam Twoja opinię i zdecyduję.
  Książki jak narkotyk


  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję kolejnego patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger