Zapraszam na spotkanie z Marią Paszyńską
Tuż po świętach, Maria Paszyńska, autorka rewelacyjnej serii "Owoc granatu" odwiedzi łódzki Empik. Z pisarką spotkamy się przy okazji premiery jej trzeciego tomu pt. "Świat w płomieniach", któremu Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. Będę miała przyjemność moderować to spotkanie autorskie.
Maria Paszyńska
24 kwietnia, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Maria Paszyńska to Dolnoślązaczka z urodzenia, a warszawianka z wyboru. Jest absolwentką iranistyki na Uniwersytecie Warszawskim i prawa na Uczelni Łazarskiego, a także przewodnikiem miejskim po Warszawie. Przez wiele lat pracowała w kancelarii prawnej. Obecnie pisze powieści z historią w tle, a także felietony. Do Łodzi przyjedzie z najnowszą książką pt. „Świat w płomieniach. Owoc granatu. Tom 3.” (Książnica). To kolejny tom serii historycznej o Polkach, które II wojna światowa zawiodła z Syberii do Iranu. Opowiada w nim historię czterdziestoletnich: Stefanii i Elżbiety (zwanej Halszką). wiodących szczęśliwe życie u boku mężów w gościnnym Iranie. Tylko, że to życie jedynie pozornie jest szczęśliwe, a Iran przestaje być gościnnym krajem... Obie podjęły decyzje, które miały zapewnić im spokój i radość, ale tak się nie stało. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej infekują, wkradając się w codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką, cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż osiągnęła swój cel – wyszła za Jędrzeja – popada w depresję.

Znacie serię "Owoc granatu"? Wybieracie się na spotkanie?


14 komentarzy:

 1. Szkoda, że do Łodzi mam ponad 200 kilometrów, ale Tobie Wiolu - życzę świetnego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie miłego spotkania życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pewno będzie świetne spotkanie. Seria jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam że autorka jest taka młoda (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu). Czeka Cię kolejne pełne wrażeń spotkanie. Już nie mogę się doczekać na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Łodzi mam trochę daleko, więc nie skuszę się na to spotkanie... Mam jednak nadzieję, że pani Paszyńska będzie obecna na Warszawskich Targach Książki, bo chciałabym żeby podpisała mi książkę, którą podaruję przyjaciółce na urodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że wszystkie spotkania w Łodzi :( Ale życzę miłego spotkania <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam autorki, liczę na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam nic tej autorki. Udanego spotkania, czekam na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki autorki :) Udanego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam Twoją recenzję drugiego tomu i od tego momentu mam tę serię w planach. Życzę udanego spotkania.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger