Spełnij marzenie o publikacji książki i sprawdź jakie koszta się z tym wiążą!Publikacja książki może być kosztowna, zwłaszcza jeśli nie znajdziesz wydawnictwa, które chciałoby ją wydać samodzielnie. Jednak jeśli jesteś zmotywowany, by twoja książka pojawiła się na rynku i ludzie mieli okazję ją przeczytać, możesz spróbować samopublikowania. Self-publishing może oznaczać spore koszta, ale pamiętaj o pozytywach.
Jesteś autorem i sam opublikujesz książkę!

W dodatku w takiej sytuacji masz o wiele więcej swobody. Nie musisz się martwić, czy klasyczne wydawnictwo zaakceptuje twoją książkę. Tylko ty decydujesz, czy nadaje się ona do sprzedaży. Jeśli jesteś pewny, że to, co piszesz, powinno ujrzeć światło dzienne i chcesz dać to do przeczytania opinii publicznej, zrób to! Do odważnych świat należy, a poczucie spełnienia i szansy przyszłego sukcesu powinno być czynnikiem zachęcającym.

Jakie są realne koszta?

Wszystko zależy, u kogo chciałbyś wydać książkę. Ceny mogą być podobne, ale pamiętaj, że te bardziej znane  z większą ofertą będą droższe. Zasadniczo, jeśli nakład będzie większy, koszt za egzemplarz będzie mniejszy. Również liczba stron będzie miała duże znaczenie. Przykładowo, cena za 500 sztuk dla książki mającej 300 stron wynosi około 8000 zł, co oznacza, że za sztukę zapłacisz 16 zł. W przypadku 1000 sztuk z taką samą ilością stron wydruk wyniesie 11000 zł, więc za jeden egzemplarz zapłacisz 11 zł. Są to przykładowe liczby z kalkulatora cenowego, więc mogą się różnić między wydawnictwami. W głównej mierze koszta zależą od liczby egzemplarzy, ilości stron, rodzaju okładki i ilustracji wewnątrz niej. Skontaktuj się z różnymi wydawnictwami i porównaj ceny. Co więcej, w takiej sytuacji bardzo pomocna będzie pożyczka bez bik, którą możesz wziąć online. Możesz się o nią ubiegać niezależnie od twojej sytuacji finansowej, ponieważ nie jesteś weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej i Krajowym Rejestrze Dłużników.

Oszacuj swoje szanse

Pamiętaj, by rozważnie podjąć decyzję o publikacji swojej książki. Weź pod uwagę opinię najbliższych osób lub ekspertów, którzy przeczytali twoją książkę i przeanalizuj ich opinie. Sprawdź swoje szanse na rynku i obserwuj konkurencję. Pamiętaj, że działania marketingowe w przypadku nieznanych autorów są bardzo ważne. Jednak, w dobie internetu nie powinno być to takie trudne. Wykorzystaj wszystkie swoje szanse!Materiał zewnętrzny.

22 komentarze:

 1. Rozważam wydanie swojej książeczki dziecięcej, ale to faktycznie bardzo duże koszty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też rozważam wydanie "Wampirzych Opowieści ".

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na szczęście znalazłam wydawnictwo, ale kiedyś zastanawiałam się nad takim self publishingiem. Bardzo dobrze, że napisałaś o takiej możliwości i że teraz dokładnie widać jakie są tego koszta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatny artykuł, bo sama marzę o posiadaniu własnej książki na półkach. Ale niestety takie są realnie. Selfpublishing to dość duże ryzyko i duże koszty...

  Eli
  https://czytamytu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatny post :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. najlepszy jest self publishing :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla tych, którzy pragną wydać książkę, jest to bardzo wartościowy i pomocny post. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno przyda się twórcy taki wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To lichwa a nie pożyczka, patrząc na koszty tych pożyczek, to nie jest na pewno dobry pomysł, na finansowanie czegokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że wszystko jest warte przemyślenia. Mocnego przemyślenia:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. O rany nie wiedziałam, że to aż tak wysokie koszta :(

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja właśnie dzisiaj oglądałam vlog, w którym autor w rzetelny sposób wykazał wszystkie wady i minusy selfpublishingu.

  OdpowiedzUsuń
 13. jestem umysłem ścisłym więc pisanie książki to nie moja bajka :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe informacje dla osób, które myślą o wydaniu swojej książki.

  OdpowiedzUsuń
 15. piszę też swoją książkę, chcę ją wydać w dwóch językach... ciekawe jak to wygląda w Hiszpanii..

  OdpowiedzUsuń
 16. Self-publishing to raczej coś dla osób, które piszą hobbystycznie, a niekoniecznie dla zarobku ;). Bo jednak trzeba wyłożyć kasę na wydanie, a i samodzielnie się tak nie wypromuje swojego dzieła, jak to robią wydawnictwa...

  A branie pożyczek na ten cel i to jeszcze w takich "instytucjach" to nie jest dobry pomysł...

  OdpowiedzUsuń
 17. Przydatne informacje dla kogoś, kto do tej pory pisał jedynie do szuflady!

  OdpowiedzUsuń
 18. Przydatne informacje dla zainteresowanych.

  OdpowiedzUsuń
 19. Marze z siostrą o wydaniu naszych książek, które zalegają nam na dysku. Może kiedyś się uda :)
  Cenne informacje, dziękuję.
  ~Pola z www.czytamytu.blogspot.com
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Wow, nie miałam pojęcia, że koszta są tak duże :/

  OdpowiedzUsuń
 21. Boskie zdjęcie. marzy mi się taka czarna i wiekowa maszyna do pisania :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger