Wygraj "Siostry półkrwi". Wyniki konkursu
Wraz w Wydawnictwem Alternatywnym zaprosiłam was do konkursu, w którym mogliście wygrać dwa egzemplarze książki Elżbiety Seredyńskiej pt. "Siostry półkrwi". Zapraszam na jego wyniki.
Aby wziąć udział w konkursie, należało odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Która z sióstr widniejących na okładce książki bardziej Cię zaintrygowała i dlaczego?

Oto zwycięzcy:

Podobno intryguje nas to co niebezpieczne,lubimy ryzyko, stąd nasza miłość do horrorów, kryminałów, thrillerów, lubimy się bać, dlatego bardziej zaintrygowała mnie Mroczna Siostra, mrok atramentowej nocy, blask księżyca i ona z pustym kielichem, bladolica, o kruczoczarnych włosach, jaka jest jej tajemnica, jaki sekret skrywa?? Mój wybór podyktowany jest może także moim zainteresowaniem ostatnio serialem Buffy, postrach wampirów, a może jak Bella po prostu czekam na swojego Edwarda :D ;) Karolina O. :)

Bliźniaczo podobne, a zarazem zupełnie inne w ten głęboki, niejednoznaczny sposób. Obie siostry intrygują już na pierwszy rzut oka i zmuszają do zastanowienia. Co takiego się stało, że siostry tak bardzo się poróżniły? Dlaczego zostały postawione po przeciwnych stronach, przybierając dwie kontrastujące barwy, czerń i biel? I wreszcie, czy czerń oznacza mrok i zło, a biel dobro? Możliwe, że tak naprawdę jest wręcz przeciwnie. Obie siostry mają ten sam wyraz twarzy, tą samą determinację i zimny spokój. Może, mimo teoretycznie przypisanych im ról przedstawicielek dobra i zła, tak naprawdę każda z nich pragnie czego innego i jest niezadowolona? Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym więcej pytań pojawia się w mojej głowie i nie mogę się doczekać, aż przeczytam książkę. Chyba najbardziej intryguje mnie siostra w bieli. Anielica - symbol dobra, łagodności, świętości, a jednak dzierży miecz w dłoni. To, oraz wyraz jej twarzy (taki sam jak wampirzycy) skłania do refleksji, że w rzeczywistości nie jest tak dobra, jak wydawała się na pierwszy rzut oka. Jakie intencje nią kierują, o co walczy? Co sądzi o siostrze - może wolałaby zamienić się z nią miejscami? Cóż, na razie na te pytania nie mam odpowiedzi. Ale, przy odrobinie szczęścia, poznam je już niebawem ;)

Gratuluję! Czekam na wasze adresy do wysyłki książek.

18 komentarzy:

 1. Świetne odpowiedzi. Serdecznie gratuluję zwycięzcom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :) Odpowiedzi były bardzo rozbudowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również Gratuluję!
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopiero odkryłam,że zostałam jedną ze zwyciężczyń :) Czy nagroda przepadła, przechodząc na innego zwycięzcę ? :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger