"Ważne by umieć przegrywać z godnością i wygrywać z pokorą", czyli o spotkaniu z Anną Kasiuk
25 maja w Księgarni Bookszpan odbyło się kameralne spotkanie z Anną Kasiuk, która odwiedziła Łódź, by przybliżyć czytelnikom swoją najnowszą książkę, czyli "Andromedę", jaką Subiektywnie o książkach objęło patronatem medialnym. Miałam wielką przyjemność porozmawiać z autorką i wypytać ją o najbardziej nurtujące mnie kwestie związane z tą powieścią. Zapraszam was do przeczytania i obejrzenia mojej fotorelacji z tego wydarzenia.


Anna Kasiuk na początku naszej rozmowy opowiedziała nam w wielkim skrócie o czym opowiada jej najnowsza książka. "Andromeda" zaliczana jest do popularnego obecnie gatunku new adult, nie mogłam więc nie zapytać naszego gościa o to, dlaczego postanowiła spróbować swoich sił akurat w tym gatunku. Otóż dowiedzieliśmy się, że autorka posiada obecnie wiele pomysłów na kolejne książki i nie boi się eksperymentować.

Anna Kasiuk obserwowała różnorodne emocje nastolatki we własnym domu, dlatego też udało jej się wykreować tak realistyczną postać głównej bohaterki "Andromedy", czyli Judytę – dziewczynę wycofaną, zamkniętą w sobie. Autorka cieszy się, że ta kreacja wywołuje tak niejednoznaczne uczucia. Jeśli zaś chodzi o postać Eleonory to wzorowana jest ona na pewnej czytelniczce, stałej bywalczyni targów i innych spotkań autorskich, która potrafi pocieszyć każdego człowieka w najtrudniejszych, życiowych momentach.

Głównym przesłaniem “Andromedy” jest myśl zawarta w książce, czyli aby umieć przegrywać z godnością i wygrywać z pokorą. Anna Kasiuk będzie szczęśliwa, jeśli czytelnicy odnajdą w tej historii jej myśl przewodnią. Autorka przyznała także, że pojawi się kontynuacja losów Judyty, na co jasno wskazuje pewien fragment w książce.

Anna Kasiuk jest lepszym obserwatorem niż rozmówcą. Umiejętność obserwacji z pewnością pomaga jej w pisaniu. Obecnie jest już pełnoetatową pisarką i stara się po latach pracy w korporacji, na nowo uporządkować swój plan dnia. Oswaja się z myślą, iż pracuje jako pisarka, co wcale łatwe nie jest. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się także, jak wygląda warsztat pracy Anny Kasiuk, skąd czerpie pomysły do swoich książek, nad czym obecnie pracuje, dlaczego jej blog i grupa na FB nazywają się "Świat równoległy", czy też każdą premierą przeżywa równie mocno.

Dedykacje autorki.


Z Anną Kasiuk.

Jestem bardzo ciekawa nowych, literackich eksperymentów Anny Kasiuk, a w szczególności napisania przez autorkę horroru. Tymczasem czekam na kontynuację "Andromedy", gdyż jestem mocno zaintrygowana dalszymi losami bohaterów.


11 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale mam zamiar to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne przesłanie książki! Warto po nią sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam twórczości tej autorki, choć muszę przyznać, że zaintrygowałaś mnie Wiolu. Postać Eleonory skojarzyła mi się z Tobą.:) Śliczna sukienka i kolejne udane spotkanie, dziękuję za relację.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam książek tej autorki ale trzymam za nią kciuki :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa historia tej pani :) Książka mam nadzieję, że wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę chciała kupić tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna relacja! Książkę zapisuję na liście do przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo jestem ciekawa tej książki, na pewno będę na nią polować :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger