"Tajemniczy mężczyzna" – Kristen Ashley


Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach"Nauczyłam się płynąć z nurtem, miałam nadzieję, że po drodze się nie utopię i tyle".To książka mocno "hot". Taka, przy której lekturze pojawiają się wypieki na twarzy, najskrytsze pragnienia żądają urzeczywistnienia, a wyczuwalny męski testosteron oszałamia swoim ogromem. Dla czytelniczek szukających w literaturze chwilowego zapomnienia, pobudzenia zmysłów i rozbudzenia fantazji "Tajemniczy mężczyzna" to lektura idealna.

Gwendolyn Kidd, trzydziestoletnia redaktorka od półtora roku wpuszcza w nocy do swojego łóżka Tajemniczego Mężczyznę, który zaspokajając jej najskrytsze sekrety, znika nad ranem. Pewnego dnia jednak, za sprawą kłopotów przyrodniej siostry, bohaterka poznaje w świetle dziennym swojego dostawcę rozkoszy. Tymczasem, na horyzoncie pojawiają się także inni, ociekający testosteronem faceci, zainteresowani Gwen.

Już na samym początku tej książki zostałam zaskoczona faktem, iż główna bohaterka zna od dawna tytułowego Tajemniczego Mężczyznę. Tym samym autorka odeszła nieco od schematu ukazania w pierwszej kolejności początków znajomości dwojga bohaterów. Dopiero później czytelnik dowiaduje się bowiem, w jakich okolicznościach Gwen poznała Hawka i dlaczego wpuściła go do swojego domu oraz łóżka. Dalej było już dość sztampowo, ale jakże ciekawie.

W "Tajemniczym mężczyźnie" mamy swoisty czworokąt miłosny. Jest bowiem główna bohaterka, oraz trzech samców – tajemniczy Hawk, Śruba – opiekuńczy szef gangu motocyklowego i detektyw Lawson – czekający na jeden znak Gwen. Cała trójka tych mężczyzn to ucieleśnienie marzeń milionów kobiet na świecie – przystojni, wrażliwi, opiekuńczy, potrafiący dać kobiecie rozkosz, na jaką zasługuje. Wyobraźcie więc sobie nagromadzenie tych postaci w życiu głównej bohaterki, która musi opierać się ciągłym pokusom. Gwen nie jest łatwo, czemu wcale się nie dziwię.

Kristen Ashley zastosowała w swojej książce pierwszoosobową narrację głównej bohaterki, dzięki czemu czytelnik dosłownie siedzi w głowie kobiety, poznając jej rozterki i dylematy, a także sprośne myśli, jakich wiele na łamach tej historii. Wbrew pozorom nie znajdziecie w tej książce przesadzonych scen gorącego seksu, gdyż ta płaszczyzna została wyważona. Wyobraźnię rozpalają za to sceny iskrzących pomiędzy bohaterami dialogów, z uwidocznionymi aluzjami oraz typowo samcze zachowania trójki mężczyzn. Te elementy pobudzają wyobraźnię bardziej, niż opisy uniesień miłosnych.

"Tajemniczy mężczyzna" to pierwszy tom planowanej serii, w której znajdziecie wybuchającą namiętność, niebezpieczeństwo i prawdziwą miłość. "Świat Skurczybyków" piórem Kristen Ashley okazuje się więc całkiem przyjemny. Czekam z niecierpliwością na drugi tom pt. "Dziki Mężczyzna", który ukazywał będzie losy innych bohaterów.


26 komentarzy:

 1. Mam w planach lekturę tej serii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę serię polecę siostrze. Powinna jej się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też chętnie sięgnę po drugi tom, chociaż przyznaję że powyższy mnie rozczarował ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty, ale wiem komu książkę polecę;) Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj powiem Ci, ze bardzo mnie zachecilas tą recenzją :) Chetnie po nią siegnę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie, coś w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hot powiadasz... Przeczytałabym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś robiłam zamówienie książkowe i owa książka rzuciła mi się w oczy ale jednak nie zachęciła mnie do kupienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybym tylko miała okazję, to z pewnością przeczytałabym tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że w przyszłości po nią sięgnę! Szukam erotyka, który oprócz emocji będzie książką z fabułą! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Happy to know a wonderful book
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiłaś mnie. Z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. W zasadzie to nie jest mój gust czytelniczy, ale może się kiedyś skuszę :) Lubię pierwszoosobową narrację.
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 14. Hmmm, chyba nie dla mnie tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam o tej książce mnóstwo sprzecznych opinii. Muszę się jeszcze zastanowić, czy po nią sięgnę...

  Pozdrawiam serdecznie,
  https://the-only-thing-i-love-are-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. nie dla mnie, ale znam fanki takiej literatury i polecę im ten tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dawno nie czytałam takiej książki- może skuszę się na tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Z chęcią przeczytam. Takie pozycje to świetny przerywnik między thrillerami, czy poważniejszymi lekturami, doskonale odrywają od rzeczywistości :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Hmm... Jak na erotyk brzmi ciekawie - dam się skusić

  OdpowiedzUsuń
 20. Też uważam, że jak na erotyk to brzmi ciekawie, ale sięgnę po niego, jak będę mieć naprawdę ochotę, bo na razie chyba nie jednak. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger