"Bez wytchnienia" już w księgarniach pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

Wczoraj miała swoją premierę nowa książka Michała Matuszaka pt. "Bez wytchnienia". Książka została wydana pod moim patronatem medialnym.


W burzliwych czasach religia pomaga utrzymać tożsamość narodu, stoi na straży postaw moralnych i pomaga w przetrwaniu. Gorzej, gdy zostaje wykorzystana jako narzędzie walki politycznej. „Bez wytchnienia” nie jest książką negującą religię, przeciwnie, pokazuje jak bardzo w ludziach zakorzeniona jest potrzeba wiary, posiadania solidnej podstawy, na której można oprzeć swój światopogląd. To książka przeciwko fanatyzmowi, ekstremizmowi i zaślepieniu ideologią, którą dorabiają rządne władzy organizacje. Opowiada o młodych ludziach, którzy walczą o nieosiągalne, poruszają tabu, a ich opór i determinacja, obywatelskie nieposłuszeństwo, walka o ideały – pomimo beznadziejnej sytuacji – wytyczają kierunek działania w batalii z bezdusznym systemem. Siła solidarności kilku osób pokazuje, że jednostki spełniają nieraz bardzo ważną rolę i stają się podwaliną nowej rzeczywistości. 

Adam jest taką właśnie osobą. Ma dopiero 15 lat, ale nie zgadza się z otaczającą go rzeczywistością. Nie chce stawać przeciwko rodzinie, ale nie godzi się na fałsz i obłudę reprezentowaną przez kierującą państwem Radę. Czy uda mu się wpłynąć na bieg historii, a jednocześnie nie zatracić siebie?

Niebawem pojawi się recenzja tej książki, w której omówię ją szerzej. Jesteście zainteresowani tym tytułem?

15 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji!
  Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją poznać :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję.

  Poczekam na recenzję, na razie mnie aż tak nie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. This is a great book and story ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka rewelacyjna! Brzmi intrygująco

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka zapowiada się na prawdę ciekawie, chętnie po nią sięgnę w najbliższym czasie. Gratuluję patronatu i czekam na recenzję :D
  Ash z Zaczytanych Jeży

  OdpowiedzUsuń
 6. O taka tematyka mnie bardzo interesuje!
  Ciekawa jestem tej książki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger