Czym jest dla Ciebie poezja, czyli konkurs!


Eliza Segiet przygotowała dla was jeden egzemplarz swojego tomiku poezji pt. "Chmurność". Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.Zasady konkursu: 

·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 12 marca 2017 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy dokończyć poniższe zdanie:

Poezja to dla mnie...
  
·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·     Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
·    Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu pięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. Jestem ciekawa waszych odpowiedzi!

28 komentarzy:

 1. Poezja to dla mnie nieodkryta kraina :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poezja to dla mnie lekarstwo na smutne dni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poezja to dla mnie pisanie krwią, potem, łzami, pisanie miłością, nienawiścią, strachem, poezję pisze się też radością, szczęściem, samotnością, smutkiem, poezję pisze się paranoją, klaustrofobią, schizofrenią, poezję pisze się samobójstwem..., poezję pisze się... Bez pytań, bez zmagań, bez wątpliwości, bez obrazoburczości... czymże byłaby poezja - niezbyt skomplikowaną układanką dla dzieci od lat 3...?

  OdpowiedzUsuń
 4. Poezja to dla mnie ucieczka w inne uniwersum.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poezja to dla mnie światełko w tunelu. To przyjaciółka moich myśli i emocji. Pomaga wyrazić siebie, zrozumieć, przetrwać. Daje mi nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poezja to dla mnie bushidō – moja droga wojownika. Droga wojownika – do dorastania, dojrzałości psychicznej i emocjonalnej, pasji, odpowiedzialności i wiary. Pasji, która w dziwny sposób splotła się i przybrała na sile z magiczną granicą 40 lat.Poezja to tabletki przeciwbólowe ze słów- nie pisze ten kogo nic nie boli bo i po co.

  magus76@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. poezja to dla mnie czarodziejski świat, w którym mogę całą sobą uczestniczyć, wkładając tak niewiele - swoją duszę i serce

  OdpowiedzUsuń
 8. Poetry is all
  Great event
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 9. Poezja to papierek lakmusowy duszy, plaster na odrapane sumienie, a nieraz tabletka z krzyżykiem dla tych, co spojrzeli w pustkę istnienia. Pozdrawiam. slawomir.mrugowski@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Poezja jest dla mnie oknem wyobraźni i ukojenia...

  OdpowiedzUsuń
 12. ... dla mnie poezja to obrazy zamknięte w słowach ... zatrzymane chwile i emocje, które poruszają wyobraźnię ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Poezja to dla mnie wspomnienie mojej polonistki, która z wielkim zapałem starła się przekonać trzydzieści ścisłowców, do wyjątkowości słowa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Obserwuje z fb jako Barbara Pawlik nie moge inaczej sie zlogowac jak anonimowy Powzja to dla mnie szczęście , natchnienie jak wiatr we włosach Cos co sie rodzi w sercu i duszy co nie jednego także i wzruszy Poezja płynie z serca całego wiec powinna byc pięknem kazdego

  OdpowiedzUsuń
 16. Poezja to dla mnie wyciszenie i przemyślenia...

  OdpowiedzUsuń
 17. Poezja to da mnie tajemnica, którą chcę zgłębić. To mój żywioł, modlitwa, moja pasja.

  OdpowiedzUsuń
 18. Poezja leczy każdy ból duszy ,odzwierciedla wszystko co wzruszy ,ubarwi szare i bure ,nigdy nie da w skórę.To rozmowa serca szczera ,to szukanie Przyjaciela ,spełnienie ,marzenie ,życia tchnienie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Poezja to dla mnie próba dotarcia do ludzkich serc, w której odkrywamy bogactwo świata - tyle słów, ich połączeń możemy użyć, a to i tak za mało.

  OdpowiedzUsuń
 20. Poezja to dla mnie czas spędzony w innym świecie.

  olusia012345@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Poezja to dla mnie strzał z kuszy w sam środek duszy
  to słowem wypowiedziane to co w sercu zapisane
  to obraz emocji ludzkich lustro, to pełność gdy pusto.

  OdpowiedzUsuń
 22. Poezja dla mnie to melodia duszy, coś nieuchwytnego, niezdobytego, moliwość ucieczki od monotoni w piękne nieznane bezmiary człowieczej egzystencji, natury, wspaniałosci otaczającego nas świata. Dzieki poezji jesteśmy w stanie zrzucic płaszcz szarej codzienności i wkroczyć do doliny blasku migoczących gwiazd i zachodzącego słońca. Cały wszechświat to poezja, która otacza nas swóją nadzwyczajną aurą delikatności, wraźliwości oraz pozwala poczuć się wolnym. Jest jak wodospad spływajacy lekko kaskadą wody żłobącej w szczelinach skalnych otchłani, jak lekki powiew wiatru w piękny letni poranek, jak orzeźwiające powietrze, czasami bywa nieuchwytna i przeraża nas sposobem w jaki wraża ludzkie pragnienia, dążenia, pasje. Bywa jak harmonia oraz huragan. Potrafi ukoić jak i zadać ból. Złożona z przeciwległych biegunów, które wzajemnie się uzupelniają. Bez poezji człowiek byłby jak uschnięta gałąź leżąca na ziemi lub roślina bez wody. To poezja odkrywa przed nami nowe horyzonty i sprawia, że swiat staje się piękny.

  OdpowiedzUsuń
 23. Poezja to dla mnie takie małe słoneczko, promyczek dla duszy, który koi, ogrzewa niczym żarzące się węgielki. Muska delikatnie, zachęcając do wspólnej zabawy (czytania i analizowania, utożsamiania się z podmiotem lirycznym). Pozwala mi na przedstawianie świata w różnych barwach i na różne sposoby - raz to czerwień miłości (bądź złości), czerń smutku, butelkowa zieleń zatrucia, goryczy i irytacji, kiedy indziej błękit inspiracji albo biel delikatności i czystości. Rolą poezji jest elastyczność, co naprawdę kocham, gdyż zwykłe teksty (opowiadania) nie dają mi takich możliwości. To tutaj mogę wyrazić swoje emocje, nawet przy użyciu jedynie 10 słów.
  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger