Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca do czytania!W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Warto się im bliżej przyjrzeć. Szeptane opowieści
Anna Dutkiewicz

Format: 140 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-65676-65-8
Premiera: 27.02.2017
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Magda, miłośniczka rękodzieła, prowadzi nietypowy sklep pod nazwą Szeptane Opowieści. Razem z Piotrem, swoim pracownikiem, jeździ po kraju, wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi, ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu, ale sama ma duży problem, by wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej, ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych, jej największa bolączka, stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu?
Szeptane Opowieści tchną pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro. Dodatkowym walorem książki są przepisy na potrawy, którymi raczą jej bohaterowie. Dzięki nim może i Ty zaczniesz snuć swoje szeptane opowieści.


 Historia naturalna smoków
Marie Brennan

Tytuł oryginału: A Natural History of Dragons
Przekład: Dorota Żywno
Liczba stron: 360
Format: 140x205 mm
Ilustracje: tak
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: fantasy
ISBN: 978-83-65676-60-3
Cena detaliczna: 36,90 złPorywająca powieść fantasy, w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej.
Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą, jaką dziś znamy, była pogrążoną w książkach młodą kobietą, dzięki swemu zamiłowaniu do nauki, historii naturalnej i tak, smoków, czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.
Oto wreszcie, spisana jej własnymi słowami, prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera, która zaryzykowała swoją reputację, życiowe perspektywy i wątłe ciało, aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym, jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia, oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany, gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć, które mogły zmienić świat na zawsze.


„Historia przepełniona radością oraz palącą potrzebą dokonywania odkryć i ciekawością naukową".
„Publishers Weekly”

„Nader czarującą i wcale rzadką ostatnio w fantasy formułą pamiętnikarską, Marie Brennan zarysowuje nietuzinkowy życiorys Izabeli Trent, wybitnej smokoznawczyni, która na kartach Historii naturalnej smoków ze swadą i błyskotliwością przedstawia pierwszy etap swojej pasji, a zarazem kariery. Bardzo intrygujące i wiarygodne metody badawcze protagonistki zaś nie są wyłącznie efektem wyobraźni autorki – choć i ta działa sprawnie – lecz w lwiej części wdrożonej w życie erudycji folklorysty oraz antropologa, czyli obu specjalności wystudiowanych przez Brennan”.
Adrian Turzański, Bestiariusz.pl

„Historia naturalna smoków to opowieść o młodej kobiecie, która zafascynowana smokami , postanawia przezwyciężyć skostniałą tradycję i oddać się swojej pasji: badaniu tych skrzydlatych istot. Marie Brennan stworzyła historię pełną przygód, a jednocześnie ciepłą i fascynującą. To także – a może przede wszystkim – powieść o chęci stanowienia o swoim losie i ziszczaniu się marzeń, nawet jeśli koszt jest wysoki”.
Tymoteusz Wronka, Katedra.nast.pl


Obserwując Edie
Camilla Way


Format: 145 x 215 mm
Stron: 328
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Zbigniew Królicki
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-65676-59-7
Premiera: 27.02.2017
Sugerowana cena det.: 37,90 zł


Oszałamiająca psychologiczna zagadka oparta na zawiłej relacji łączącej dwie z pozoru zaprzyjaźnione kobiety. Piękna, utalentowana, trochę szalona… Edie była dziewczyną, która natychmiast wywoływała zamieszanie, wkraczając w czyjeś życie. I miała wówczas swoje marzenia — jednak szybko przekonała się, że sprawy nie zawsze układają się tak, jakbyśmy chcieli. Teraz, mając trzydzieści trzy lata, Edie jest kelnerką, ciężarną i samotną. A kiedy przytłacza ją opieka nad noworodkiem i pogrąża się w rozpaczy, sądzi, że nie ma się do kogo zwrócić… Ktoś jednak przez cały czas obserwował Edie, czekając na szansę, aby raz jeszcze dowieść prawdziwości swej przyjaźni. To nie przyp adkiem Heather pojawia się na progu mieszkania Edie właśnie wtedy, gdy ta najbardziej jej potrzebuje. Tyle razem przeszły - tyle zazdrości, tęsknoty i  zdrady. Teraz Edie dowie się czegoś nowego: ci, którzy głęboko nas zranili — lub których my zraniliśmy - nigdy nie odchodzą, przynajmniej nie do końca…Podbój
Elle Kennedy

Format: 140 x 205 mm
Stron: 448
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-65676-53-5
Premiera: 13.02.2017
Sugerowana cena det.: 35,90 złOn wie, co to podbój, zarówno na, jak i poza lodowiskiem. On wie, jak celnie strzelać,….
Allie Hayes przechodzi kryzys. Zakończenie studiów zbliża się wielkimi krokami, a ona wciąż stoi przed dylematem, którą ścieżkę kariery wybrać. Na domiar złego leczy złamane serce po rozstaniu z wieloletnim chłopakiem. Dziki seks bez zobowiązań, by zapomnieć, nie jest lekarstwem na jej problemy, ale nie sposób oprzeć się Deanowi Di Laurentisowi, przystojniakowi z drużyny hokejowej. Tylko ten jeden raz, bo mimo że przyszłość rysuje się niewyraźnie, to jasne jak słońce, że nie ma w niej miejsca dla króla jednorazowych numerków. Lans i pewność siebie nie wystarczy, by ją do siebie przekonać… Dean zawsze dostaje to, czego chce. Dziewczyny, oceny, dziewczyny, uznanie, dziewczyny… To kobieciarz, zgadza się, i póki co nie spotkał kobiety odpornej na jego wdzięki. Aż poznał Allie... Przebojowa blondynka zawojowała jego świat przez jedną noc – i teraz chce, żeby zostali przyjaciółmi? O nie. To on mówi, kiedy jest koniec. Dean nie ustąpi w pogoni za swoim celem, ale gdy na drodze pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, zaczyna się zastanawiać, czy nie nadszedł czas, by przestać zaliczać… a oddać strzał prosto w serce.
Życie po życiu
Raymond Moody M.D.


Format: 140 x 205 mm
Stron: 204
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka, Justyna Grzegorczyk
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-998-8
Premiera: 13.02.2017
Sugerowana cena det.: 39,90 złCzym jest świadomość?
Jak oddziałują na siebie umysł i materia?
Czym jest śmierć?
Czy dusza żyje po śmierci ciała?

Doktor Raymond Moody przeanalizował niezwykłe doświadczenia zrelacjonowane mu przez ponad setkę pacjentów, którzy powrócili znad krawędzi śmierci. Pomimo różnic w  systemie wierzeń, sytuacji społecznej i zdrowotnej pacjentów ich wspomnienia były zadziwiająco podobne. Wydanie Życia po życiu nie tylko zwróciło uwagę świata nauki na zagadnienie doświadczeń stanu bliskiego śmierci, lecz także stworzyło kontekst, w którym ludzie mogą swobodnie opowiadać o swoich przeżyciach.

„Książka doktora Moody’ego Życie po życiu stała się istotnym czynnikiem przywracającym równowagę rozumieniu śmierci w naszej kulturze oraz pomagającym poznać, jak należy żyć. W rozumieniu tym zawiera się przekonanie, że nie należy się bać śmierci fizycznej, gdyż nie jest ona końcem duszy ani nie zrywa łączności z duszami bliskich”.
Eben Alexander, neurochirurg, autor książki Dowód

„Według mojej oceny życie po śmierci istnieje. Uważam, że wyjaśnienia neurofizjologiczne nie mają wartości. Wierzę natomiast moim kolegom lekarzom i  tysiącom innych ludzi na całym świecie, którzy donosili o swoich doświadczeniach. Według ich oceny bowiem i według analiz przypadków zawartych w Życiu po życiu odwiedzili oni życie pozagrobowe pełne miłości i światła”.

Raymond MoodyNa zawsze razem. Ella i Micha
Jessica Sorensen

Ella wróciła do szkoły i próbuje skupić się na swojej przyszłości, wyrzucając z pamięci mroczną przeszłość. Jednak dramat rodzinny, któremu nie ma końca, sprawia że coraz trudniej jest jej przetrwać kolejne dni. Ella pragnie tylko Michy, ale nie pozwoli, by jej problemy stanęły na drodze jego marzeń...
Micha wpadł w wir trasy koncertowej swojego zespołu. Najwyraźniej spełnia się to, czego zawsze pragnął. Ale w głębi serca wie, że czegoś mu brakuje. Nie spodziewał się, że życie z dala od Elli będzie takie trudne. I chociaż pragnie jej bliskości, nie poprosi jej, by zostawiła college tylko po to, by być u jego boku.
Gdy Ella i Micha są razem, wszystko staje się możliwe. . . ale ostatnio tak trudno jest znaleźć czas na wspólne chwile. Kiedy nowa tragedia wstrząsa ich już rozchwianym światem, jedno z nich dokona dramatycznego wyboru, który może rozdzielić ich na zawsze...


Zainteresowała was jakaś książka?

21 komentarzy:

 1. Zdecydowanie czekam na Podbój :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Podbój" i "Na zawsze razem. Ella i Micha", jednak najpierw musiałabym zapoznać się z wcześniejszymi częściami. Jednak inne książki Jessici Sorensen mi się bardzo podobały więc myślę, że szybko to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie każda z nich jest kusząca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam wiele negatywnych opinii na temat "Podboju", więc czekam raczej na "Obserwując Edie". Zaintrygowała mnie również pozycja o smokach z przepiękną okładką. Z Sorensen chyba jeszcze nie miałam styczności.

  OdpowiedzUsuń
 5. życie po życiu ciekawa pozycja chciałabym kiedyś przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Poznałabym jak najbardziej kilka z tych powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny blog, ciągle szukam dobrych książek i na pewno skorzystam z Twoich rekomendacji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 9. 5 marca - w tym samym wydawnictwie premiera innej jeszcze książki z okładką przykuwającą uwagę i o ciekawej (jak się wydaje) treści. To "Połówka żółtego słońca" Chimamandy Ngozi Adichie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawie się zapowiadają, na niektóre mam oko ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszą i trzecią mogłabym spróbować przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka o smokach! Zdecydowanie zapowiada sie interesująco! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z tego wydawnictwa akurat nie czytam powieści. Może kiedyś o smokach przeczytam, bo lubię smoki ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy książka Raymonda Moody to wznowienie? Zdaje się, że kiedyś ją czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zainteresowały mnie "Szeptane opowieści" - literatura lekka, łatwa i przyjemna. Czasami dobrze jest zrelaksować się przy takiej lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety żadna mnie nie zainteresowała. ;/ Szkoda, że Zysk nie daje nic znać o drugim tomie Mroczniejszego odcienia magii. ;/

  OdpowiedzUsuń
 17. ... "Szeptane opowieści" mnie kuszą ;-) :-) ...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger