"3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" – Ewelina Jasik, Adam Jakubiak
Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"."Pamiętaj. Edison próbował ponad tysiąc pięćset razy, zanim wynalazł żarówkę. Tobie również się uda".


Należę do pokolenia, któremu nieobce jest poznawanie ludzi przez internet, bywanie na czatach i umawianie się na kolejne randki na przeróżnych portalach dostępnych w sieci. Poznawanie drugich połówek w internecie to dla nas to samo, co dla naszych rodziców poznawanie przyszłych małżonków na ówczesnych domówkach czy zabawach. Zmienia się bowiem jedynie forma, cel zawsze pozostaje ten sam - odnalezienie miłości swojego życia. I czasami, najzwyczajniej w świecie się to udaje. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy dopada nas zwyczajne życie.

Zgrany duet damsko-męski, czyli Ewelina Jasik i Adam Jakubiak to autorzy książki "3 godziny". Ewelina to life coach i trenerka rozwoju osobistego. Jest autorką ciekawych szkoleń, które otwierają nowe możliwości i przywracają chęć do życia. W swojej pracy czerpie z doświadczenia życiowego. Adam Jakubiak to również life coach, a także trener motywacyjny. Wspiera i motywuje osoby, które straciły wiarę w siebie, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym

"3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" to książka ukazująca historię miłości Laury i Witka – rozwodników, mających własne dzieci z poprzednich związków. Bohaterowie poznali się dzięki portalowi randkowemu "Sympatia Plus" i szybko tę znajomość przenieśli z sieci do prawdziwego życia. Niestety, fasadę magii prawdziwego uczucia zaczęła kruszyć nieprzychylna postawa rodziny Laury, a także schematy, jakie uaktywniły się w głowach bohaterów. To książka poradnik ukazująca, jakie przeszkody mogą napotkać ludzie w swoim dążeniu do szczęścia. To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Internet daje w obecnych czasach niewyobrażalne możliwości. I nie trzeba nawet wychodzić z domu, by poznać ciekawą osobę, będącą naszym chodzącym ideałem. Jednak poznanie takiego człowieka, a rozwój dalszej znajomości to już dwie odrębne bajki. Dalej bowiem wszystko toczy się już tradycyjnym torem, czyli wielokrotne spotkania i zacieśnianie więzi. Jak jednak przemóc się i założyć konto na portalu randkowym, a do tego uwierzyć w zasadność takiego działania? Nic prostszego, trzeba koniecznie przeczytać książkę Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka. Książkę, która oprócz fabularyzowanej historii skomplikowanych losów dwójki bohaterów, zawiera także ogrom porad i wskazówek. Czytelnicy znajdą w tej publikacji między innymi praktyczne informacje dotyczące zakładania profilu na portalu randkowym, zredagowania przykuwającego wzrok opisu, formy zdjęcia czy wskazówek pokazujących, jakich sformułowań unikać, by się zwyczajnie nie ośmieszyć. Dużą część książki autorzy przeznaczyli także na porady dla osób, które odnalazły już swoją drugą połówkę. Znajdziecie tutaj bowiem takie informacje, jak radzenie sobie w związku na odległość, sztuka skutecznego porozumiewania oraz wskazówki, jakich kobiet i mężczyzn unikać. Wszystko to ukazane w przystępnej formie, która dotrze do każdego czytelnika.

Na uwagę zasługuje niewątpliwie trafiona konstrukcja książki, w której poszczególne rozdziały to zbiór przemyśleń zarówno Laury jak i Witka, autentyczne e-maile, fragmenty rozmów telefonicznych i internetowych, ale także porady i wskazówki ukazane z perspektywy Eweliny, Adama, a także psycholog Agaty Wilskiej. Oznacza to, że początkowo czytelnik przypatruje się perypetiom bohaterów, by następnie posłuchać co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści, którzy w swojej pracy zawodowej pomagają takim parom. Wywołuje to natychmiastową analizę, a także przemyślenia, co sami byśmy zrobili w konkretnej sytuacji. Takie połączenie warstwy fabularyzowanej z częścią poradnikową to strzał w dziesiątkę.

Nie da się zaprzeczyć, że internet zawładnął XXI wiekiem i zmienił totalnie stosunki międzyludzkie. Któż z nas wyobraża sobie bowiem współczesny świat bez globalnej sieci? To, co kiedyś było niepojęte, dzisiaj jest częścią naszej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której możemy poznać miłość naszego życia poprzez portal randkowy. I, jak pokazuje książka "3 Godziny", o taką miłość trzeba walczyć, jak o każdą inną. To książka dla każdego, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, gdyż pokazuje skalę odwagi obydwu stron dążących do wspólnego przeżywania każdego dnia. Czytelnik znajdzie w niej także tematy tabu — bohaterowie nie unikają bowiem najtrudniejszych kwestii, które często tworzą duże problemy w związkach. To książka o Was i dla Was. Bezapelacyjnie odważna i niejednokrotnie zmuszająca do myślenia. 

Ewelina Jasik i Adam Jakubiak30 komentarzy:

 1. Hmm, niby książka oryginalna i na czasie, ale jakoś średnio mnie przekonuje do przeczytania. Może dlatego, że w niektórych kwestiach pozostaję tradycjonalistką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już raz spotkałam się z tematyką znajomości przez internet i bardzo mnie zaciekawiła. Będę się za tą książką rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie i intrygująco, plus na pewno zyskuje przy bliższym spotkaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam parę która poznała się właśnie poprzez portal randkowy, dziś są małżeństwem i bardzo się kochają. Wierzę w takie historie, dlatego chętnie sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, książka mnie nie zainteresowała..

  OdpowiedzUsuń
 6. Utwór może być ciekawy, ale na 99% nie przekona mnie do rozpoczęcia randkowania przez Internet. Wolę wierzyć, że znajdę swoją drugą połówkę osobiście, bez pośrednictwa tego typu portali :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja nie mam przeciwko tym portalom. Poznałam w ten sposób wielu wspaniałych ludzi. Nie zawsze musi z tego być wielkie LOVE, czasami ktoś może zostać przyjacielem, znajomym. Takie spotkania są tak samo przypadkowe, jak "uliczne" poznanie. Trzeba tylko umieć się otworzyć na nowe, inne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się z powyższą wypowiedzią, choć sama nie mam osobistych doświadczeń na tym polu. Szkoda, że w ludzkiej świadomości panuje jeszcze pewna ironia, która każe wyśmiewać wszelkie internetowe znajomości. Według mnie jednak do czasu..

   Usuń
  2. Tylko dwa związki w swoim życiu miałem nie za pośrednictwem internetu. A znacznie więcej tylko w ten sposób. Nie liczę już znajomych, przyjaciół, czy relacji biznesowych, których były dziesiątki. Internet jest tylko sposobem pierwszego kontaktu - niczym więcej. Dalej znajomość przebiega "normalnie", tradycyjnie.
   Niedowierzanie, dystans, podważanie czy wręcz wyśmiewanie się z tej formy poznawania uważam za coś nie tyle nieeleganckiego, co wręcz dziwnego. Dzisiaj powiedzenie, że przez internet się nie da kogoś poznać, to jak powiedzenie, że z mąki razowej można upiec tylko chleb. Odrobinę wyobraźni, otwartych oczu na możliwości.
   Napisałem tę książkę, by pokazać wszystkim malkontentom, że można i jak to dokładnie wygląda od strony technicznej. To nie czarna magia, nie niemożliwe. Internet działa i gdy wiesz, jako go mądrze "zatrudnić" do własnych celów - daje olbrzymie możliwości. Życzę każdemu tego, jak i pełnej, życiowej otwartości nie tylko na sieć.

   Usuń
 8. Po raz kolejny gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje zdanie na temat tej książki już znasz, zatem nie będę się powtarzać :)
  Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję patronatu!
  Postaram się poznać książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. To prawda, internet to jeden ze sposobów poznania drugiej połówki, lecz nie ma to jak real :) Nie mniej książka zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję :) Muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję patronatu tak dobrej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Temat szalenie interesujący, a i porady chciałabym poznać. Zainteresuje się tą książką, a Tobie gratuluję objęcia patronatu : )

  OdpowiedzUsuń
 15. Tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że muszę kupić tę pozycję przyjaciółce. I cieszę się, że ma tak piękną okładkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. hmm wydaje się być godna poświęcenia czasu

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję patronatu, książkę postaram się kiedyś przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo mnie zaciekawiłaś:) Może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję patronatu :))
  Książka ma przepiękną okładkę i porusza temat "na czasie". Fascynuje mnie to poznawanie ludzi przez Internet i późniejsze wydarzenia. Moja znajoma poznała swojego męża właśnie na czacie i są szczęśliwym małżeństwem. Przyznam, że ja bym się na taką znajomość nie pisała. Rozumiem ludzi, którzy to robią - nieśmiałość, brak zrozumienia w realnym świecie, nuda, etc. i nagle bum, poznają miłość swojego życia. Z jednej strony piękna historia, a z drugiej trochę smutna, że w rzeczywistości się nie udało. Co do książki to na plus także ta realność. Z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 20. Internetowe znajomości w dużej mierze są super :) Książka mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Też okres randkowania i poznawania ludzi przez internet mam za sobą- może też do niego jeszcze wrócę, więc książka mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mojego męża pewnie zaniepokoiłby ten tytuł na mojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Również gratuluję patronatu. Kiedyś często nawiązywałam internetowe znajomości :) Po książkę chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardziej przekonuje mnie ta warstwa fabularyzowana, niż część poradnikowa, i chyba bardziej dla niej dałabym tej książce szansę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger