Nowości Zysk i S-kaW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawe nowości, na które chciałabym zwrócić Waszą uwagę.


Niebezpieczne kobiety
red. G.R.R. Martin

Książka wydana pod egidą George’a R.R. Martina i Gardnera Dozois opowiada o niebezpiecznych kobietach. Są wśród nich wojowniczki, przemierzające otchłanie kosmosu kobiety obcych ras, superbohaterki, weteranki wojenne, czarodziejki i buntowniczki, zabójczynie  i królowe. Książka składa się wyłącznie z premierowych utworów i stanowi bogaty przekrój najpopularniejszych obecnie gatunków. Sam George R.R. Martin napisał minipowieść Księżniczka i królowa opowiadającą o Tańcu Smoków, krwawej wojnie domowej, która rozdarła Westeros dwieście lat przed wydarzeniami opisywanymi w Grze o tron. W tomie między innymi: Joe Abercrombie, Brandon Sanderson, Sharon Kay Penman, Jim Butcher, Diana Gabaldon, Carrie Vaughn, Sherrilyn Kenyon.
FEMME FATALE W ŚWIECIE FANTASTYKI!
*****


Lot sowy
Mercedes Lackey, Larry Dixon

Chłopiec, który nie ma nic, sięga po moc, żeby zmienić świat Rodzice Dariana byli myśliwymi, którzy w Lesie Pelagirskim polowali na istoty zmienione przez magiczne burze, a potem sprzedawali ich fantastyczne skóry. Darian jednak nie towarzyszył im w ich ostatniej wyprawie do Pelagiru, z której nigdy nie wrócili. Obecnie jest uczniem czarodzieja Justyna, życzliwego starca, który uparcie twierdzi, że Darian ma „talent”. Jednak pogrążony w rozpaczy po stracie rodziców chłopak nie jest zainteresowany magią i zamiast się uczyć, szuka pociechy w lesie, gdzie ukryty wśród olbrzymich drzew samotnie przeżywa żałobę. I to właśnie ze swej kryjówki na skraju Lasu Pelagirskiego Darian widzi atak barbarzyńców na jego rodzinną wieś. Samotny i bezsilny ucieka w głąb puszczy. Nie wie jednak, że w odwiecznych ostępach zamieszkują Jastrzębi Bracia, lud starożytny i magiczny, a ucieczka doprowadzi go do odkrycia, którego ani Justyn, ani rodzice nie mogli przewidzieć...
*****


Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu
Dorothy Rowe

„Depresja jest więzieniem, które człowiek buduje dla samego siebie, i właśnie dlatego może sam otworzyć drzwi  i uwolnić się”.
Dorothy Rowe 

To książka  dla ludzi cierpiących na depresję, Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu ich rodzin i przyjaciół, a także dla wszystkich profesjonalnie zajmujących się pomaganiem. Przedstawiona jest w niej koncepcja rozwoju depresji, która „dopasowuje się” do doświadczeń konkretnego człowieka. Autorka przekonująco udowadnia, że depresja jest mechanizmem obronnym chroniącym przed bólem i lękiem. Uruchamianym, kiedy człowiek przechodzi kryzys i doświadcza rozdźwięku pomiędzy wyobrażeniami o własnym życiu a tym, czym ono w rzeczywistości jest. Depresja stanowi konsekwencję sposobu, w jaki postrzegamy siebie i świat. Poprzez zmianę interpretacji doświadczeń stajemy przed szansą na bardziej satysfakcjonujące życie. Dorothy Rowe jest spokojnym głosem rozsądku w coraz bardziej szalonym świecie.
Sue Townsend
autorka książki Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik
--
Depresja jest zjawiskiem tak powszechnie występującym w różnych kulturach i tak często odnotowywana była w historii, że po prostu musi być czymś więcej niż chorobą. Według Dorothy Rowe jest uniwersalnym doświadczeniem, okresem nieszczęśliwego wycofania się, niekomfortową hibernacją, podczas której osoba zdaje sobie sprawę, że coś w jej życiu zaczęło się psuć i należy to naprawić. Dlaczego więc niektórym ludziom udaje się odkryć, co należy naprawić, a inni pogrążają się w tym pełnym smutku chaosie? Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu, bestsellerowa książka Dorothy Rowe, nagrodzona The Mind Book of the Year, udowadnia, że depresję można zrozumieć i radzić sobie z nią wyłącznie w kategoriach tego, jak człowiek przeżywa swoje życie. Jej przesłanie głosi, że lekarstwem na depresję są nie tabletki, tylko mądrość.


Zainteresowała Was jakaś książka?

24 komentarze:

 1. Chyba nie widzę nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście książka Martina :) jestem bardzo ciekawa czym nas zaskoczy tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na Niebezpieczne kobiety, ale obawiam się stylu Martina - znowu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety tym razem nic dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Niebezpieczne kobiety" to pozycja, którą muszę mieć! "Lot sowy" także wydaje się interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Niebezpieczne kobiety" ma pewno upoluję i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Intryguje mnie także "Lot sowy". Możemy liczyć na Twoje opinie odnośnie tych książek w przyszłości (bliższej lub dalszej?)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ponieważ śledzę serię "Gra o tron" (nie tylko w serialu, bo książki przeczytałam już dawno i męczy mnie to czekanie na zakończenie) - od razu w zapowiedziach rzucił mi się ten tytuł w oczy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem z podanych zapowiedzi nie widzę niestety żadnej książki dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Niebezpieczne kobiety"! Będę polować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z powyższych pozycji nic mnie nie zaciekawiło, ale są za to dwie inne premiery z tego wydawnictwa na które czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic dla mnie. I całe szczęście. :D

  OdpowiedzUsuń
 12. "Niebezpieczne kobiety" mogą okazać się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Depresja" chyba w sam raz na moje nastroje ostatnimi czasy... :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Niebezpieczne kobiety niezwykle mnie intrygują ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nic mnie nie przekonuje z tych pozycji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger