eKulturalni.pl tu byli...
Drodzy Czytelnicy, chciałabym Was zachęcić do wzięcia udziału  w akcji, którą mam zaszczyt objąć patronatem :)
Mamy dla Was pewne wyzwanie, wchodzicie?

Drodzy Użytkownicy – jedno o Was można powiedzieć na pewno – uczestniczycie w życiu kulturalnym. I to jest piękne. Bywacie na koncertach, spektaklach, wystawach, spotkaniach autorskich, targach książki i gdzie Was jeszcze poniesie. Zachęcamy byście podzielili się swoimi wrażeniami z innymi i pokazali obecność naszej społeczności. Jak? Zostawiając wlepkę. Ale po kolei.

"eKulturalni.pl tu byli" to pierwsze wyzwanie dla Użytkowników portalu (obecnych i przyszłych, których serdecznie zapraszamy). Na czym polega? Po pierwsze robicie to, co zawsze - czyli wybieracie się na wydarzenia kulturalne. Piszecie relację i publikujecie ją w portalu i – jeśli macie  - to też na swoich blogach wpisując w tytuł lub treść hasło „eKulturalni.pl tu byli”. Dodatkowo na miejscu wydarzenia zostawiacie wlepkę lub po prostu karteczkę ze znakiem naszej akcji i/lub robicie sobie z nią zdjęcie. Pamiętajcie, że przyklejanie naklejek gdzie popadnie nie jest mile widziane, a nawet uznawane za akt wandalizmu – nam kulturalnym nie o to chodzi. Toteż zapytajcie organizatora czy wlepkę można przykleić na jakieś tablicy ogłoszeń, nie oklejacie budynków i słupów, a karteczki połóżcie np. na stoliku z ulotkami. Byłoby świetnie, gdybyście zrobili sobie zdjęcie na miejscu wydarzenia z wlepką i dołączyli je do tekstu.

Co miesiąc redakcja wybierze najciekawszy tekst lub najaktywniejszą eKulturalnie osobę, do której powędruje jakiś kulturalny upominek. Stworzymy też galerię zdjęć i mapę odwiedzonych przez Was miejsc.

Skąd wziąć wlepki?

Tych, którzy mają do nas blisko zapraszamy do redakcji (Elbląg, pl. Jagiellończyka 1, Światowid) po odbiór osobisty. Dla osób z daleka mamy dwie propozycje. Opcja pierwsza: jeśli napiszecie do nas (redakcja@ekulturalni.pl) i zdeklarujecie się, że będziecie pisać systematycznie, wyślemy Wam zestaw wlepek do domu. Opcja druga – możecie pobrać sobie zdjęcie i wydrukować je samodzielnie, niekoniecznie na papierze przylepnym – może to być zwykła kartka, a w razie czego wystarczy baner, który mam nadzieje wkleicie na swoje blogi.

To jak? Przyjmujecie wyzwanie? Ja jak najbardziej!

16 komentarzy:

 1. Akcja ciekawa.... Zastanowię się.

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo ciekawa inicjatywa, przeanalizuję ją ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to człowiek Internetu niestety, więc niezbyt gdziekolwiek bywam :) Ale akcja warta polecenia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ludzi z pomysłami. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kultura wymaga dziś promowania ;) to na pewno. Fajnie by było poza Internetem to rozpromować ale chyba nieczęsto bywam w miejscach, gdzie bym mogła to robić :d A szkoda, chętnie bym się podjęła ;<

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś sceptycznie podchodzę do tej inicjatywy, ale zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanowię się, ale pomysł ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wioli dziękujemy za udział i patronat, a wszystkich jej Czytelników zapraszamy do udziału w akcji - pokażmy, że kultura też jest interesująca i twórzmy kulturalną społeczność w świecie wirtualnym i rzeczywistym :)
  Pozdrawiam,
  Zuzanna Gajewska, redaktor eKulturalni.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Bywam w różnych miejscach i zawsze o nich piszę na swoim blogu, więc nie mam nic przeciwko promowaniu ekulturalnych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy więc do nas! Jeśli chcesz wlepki, to pisz - prześlemy :)
   Pozdrawiam,
   Zuzanna Gajewska
   redaktor eKulturalni.pl

   Usuń
 10. Akcja fajna, ale ja rzadko kiedy chodzę na takie spotkania, bo jak przychodzi co do czego to okazuje się, że nie jestem do tego stworzona - nie ma to jak swój własny kąt, samotność bądź towarzystwo rodzinki, a do tego książka i kawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa forma reklamy. Gratuluję organizatorom pomysłu a Tobie, Awiolu, objęcia kolejnego patronatu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger