Isabel Allende debiutuje kryminalnie – premiera "Rippera" już 8 października


8 października czeka nas ciekawa premiera książki Isabel Allende.Jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków i sprzedano w ponad pięćdziesięciu sześciu milionach egzemplarzy. Jest autorką kilkunastu bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. „Dom duchów”, „Podmorska wyspa” i „Paula”. Teraz powraca z pierwszym w swojej karierze kryminałem „Ripper. Gra o życie”. Książka trafi do rąk czytelników już 8 października.

San Francisco, rok 2012. Siedemnastoletnia Amanda administruje popularną na całym świecie grą „Ripper”. Jej uczestnicy poszukują tytułowego Kuby Rozpruwacza. Dziewczyna znudzona przewidywalną fabułą, postanawia wzbogacić ją o prawdziwe morderstwa, które mają miejsce w San Francisco. Wiedzę o nich zdobywa dzięki swojemu ojcu, który jest szefem Wydziału Zabójstw. Gdy gracze dostrzegają powiązanie między zbrodniami, a Indiana – matka Amandy – znika, rozpoczyna się wielowątkowe śledztwo i prawdziwy wyścig z czasem. W dodatku bez wsparcia policji, która mimo ogromnych możliwości zawsze jest o krok za graczami.

Isabel Allende mierzy się z prawdziwym wyzwaniem pisząc pierwszą książkę w nowym dla siebie gatunku. Robi to niezwykle umiejętnie i jak zawsze potrafi dotknąć najczulszych punktów ludzkiej duszy. W „Ripperze” snuje opowieść o miłości – prawdziwej i głębokiej, zdolnej do największych poświęceń oraz patologicznej i egoistycznej, która może doprowadzić do zbrodni. Autorka maluje obraz ekscentrycznego środowiska skupionego wokół Kliniki Holistycznej, gdzie pracuje matka Amandy. Ośrodek medycyny alternatywnej przyciąga uzdrowicieli, specjalistów od aromaterapii i akupunktury, astrologów i adeptów New Age. Autorka w mistrzowski sposób przeplata barwne opisy postaci i tajemnicze wątki kryminalne.

"Ten thriller o wyścigu z czasem zawiera czystą magię".
Magazyn People

"Z charakterystycznym dla siebie połączeniem czarującej wyobraźni i sztywnych norm, Allende tworzy pasjonującą i trzymającą w napięciu tajemniczą opowieść podsycaną przez rodzinne i społeczne paradoksy oraz konsekwencje przemocy".
Booklist

Isabel Allende jest jedną z najpopularniejszych chilijskich autorek. Debiutowała w wieku czterdziestu lat powieścią „Dom duchów” pisaną pierwotnie jako list do jej umierającego dziadka. Na kanwie książki powstał film „Dom dusz” z Meryl Streep, Jeremy Ironsem i Antonio Banderasem w rolach głównych. Nakładem Wydawnictwa MUZA SA ukazały się m.in. „Dziennik Mai” „Podmorska wyspa”, „Portret w sepii”, „Córka fortuny”, „Inés, pani mej duszy” „Paula, „Suma naszych dni”.


Skusicie się? Ja na pewno :)

20 komentarzy:

 1. Wow, to coś oryginalnego. Naprawdę podoba mi się fabuła i główna bohaterka. I całkiem fajny zabieg, że pozostawiono angielskie słówko w tytule, tylko moze byc to troszkę kłopotliwe dla tych, co angielskiego nie znają... Ale opis mnie zainteresował, chciałabym sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, skuszę się, nie mogłabym ominąć tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła ciekawa. Na pewno sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też się pewnie skuszę, brzmi bardzo ciekawie. Coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe jaki będzie skutek tego kryminalnego eksperymentu. Kocham kryminały i chętnie się sama przekonam,

  OdpowiedzUsuń
 6. Opis mocno mnie zaintrygował

  OdpowiedzUsuń
 7. To naprawdę dobra autorka i świetnie, że się nowych wyzwań podejmuje, ale kryminałów to ja chyba nigdy w pełni nie polubię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka już wpadła mi w oko, oczywiście że chcę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, tak i jeszcze raz tak! Wreszcie coś, co mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 10. brzmi intrygująco, na pewno przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, że nie mogę przeczytać wszystkich książek od razu. :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi ciekawie, ale ja pewnie poczekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Skuszę się, ale najpierw z chęcią przeczytam twoją opinię ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kryminały nie chodzą ze mną w parze, więc raczej sobie odpuszczę. :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na recenzje, sama książka wygląda bardzo obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 16. To nazwisko już na zawsze weszło do czołówki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger