Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka
W Wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawe nowości. Jesteście ciekawi jakie? Zobaczcie:


Tajemnice prowincji
Joanna Jurgała-Jureczka

Premiera: 23.06.2014

Justyna Skotnicka powraca do swoich rodzinnych stron. Zostaje kustoszem niewielkiego muzeum hrabiny
Doenhoff. Pełna obaw, czy poradzi sobie w nowej sytuacji, przejmuje również tymczasową opiekę nad synami  siostry: niesfornym pierwszoklasistą, Kubą i jego dużo starszym bratem, Maciejem. W Brzozowie zamierza spędzić  tylko rok. Wbrew oczekiwaniom nadchodzący czas przyniesie jej sporo niespodziewanych wrażeń.  Kobieta pozna związaną ze Śląskiem Cieszyńskim rodzinę Kossaków i ekscentrycznego Witkacego, porozmawia z  dawną dziedziczką Brzozowa, spotka wyniosłego prawnuka hrabiny, a także mieszkańców prowincji. Odtworzy  niezwykłe wydarzenia z przeszłości, wpisane w rytm wielkiej historii, dostrzeże urok zmieniających się pór roku,  które z dala od zgiełku wielkich miast każą spojrzeć na życie i ludzi z innej perspektywy.  Czy Justyna znajdzie prawdziwe i dojrzałe uczucie? Jaki wpływ na nią i mieszkańców prowincji będą miały rozwiązane zagadki i ujawnione tajemnice? 


 Uśmiech słońca
Krzysztof Chrząstek

Premiera: 23.06.2014

Uśmiech słońca to zbiór przypowieści filozoficznych, podejmujących tematy interesujące nas wszystkich: kim
jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy.  Autor inteligentnie łączy wątki z różnych kultur i tradycje religijne z całego świata. Czerpie z bogatej skarbnicy  mądrości i wiedzy tao, zen, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych ścieżek duchowych. Błyskotliwymi pointami  i wnioskami oraz aforyzmami skłania do głębokiej refleksji nad sobą, życiem, światem i ludzkością. Choć podejmowane przez niego tematy są ważne, to wiele opowieści przepełnionych jest radością, pogodą ducha  i uśmiechem.  Wspaniała lektura zarówno dla wszystkich poszukujących sensu istnienia, interesujących się ezoteryką czy duchowością, jak i dla wielbicieli takich pisarzy jak Anthony DeMello czy Jiddu Krishnamurti. 


 Afery czasów Donalda Tuska
Łukasz Ziaja, Bogdan Święczkowski

Premiera: 23.06.2014

Afera stoczniowa. Afera hazardowa. Odwołanie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA. Tragedia pod
Smoleńskiem. Sprawa Amber Gold. Prowokacja z udziałem Brunona K. Książka Bogdana Święczkowskiego i Łukasza Ziai opisuje te oraz inne patologie współczesnej Polski bez  przemilczeń i niejasności, wskazując mętne powiązania oraz nieznane dotąd szerzej fakty. „Główny autor tej książki, Bogdan Święczkowski, jest unikalny. Nie tylko dlatego, iż łączy wiedzę prokuratora  prowadzącego poważne sprawy gospodarcze z doświadczeniem kierowania największą polską tajną służbą, czyli  ABW. Święczkowski jest unikalny, gdyż otwarcie dzieli się swą wiedzą i umiejętnościami analizowania tych sytuacji  społecznych, które od początku były tak projektowane, byśmy jak najmniej je pojmowali. Odsłania nam nieznane  mechanizmy poważnych afery gospodarczych i politycznych. Dla każdego, kto pragnie zrozumieć kulisy głównych patologii III RP, zwłaszcza takich, przy których aktywne były  postacie ze świata tajnych służb, ta książka jest lekturą obowiązkową”.  Andrzej Zybertowicz, prof. UMK, doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa państwa. 


 Niepodzielone. Wschodnie i zachodnie teorie rozwoju osobowości
Ken Wilber

Premiera: 23.06.2014

Szczegółowy i zarazem prosty przewodnik po różnych rodzajach psychologii i terapii. Autor przedstawia nową,  łatwo zrozumiałą mapę ludzkiej świadomości, na tle której demonstruje i wyjaśnia różne rodzaje terapii.  Dodatkowo podaje konkretne ćwiczenia, co umożliwia właściwe zrozumienie działania każdej terapii w praktyce.  Istnieje dziś tak wielka liczba metod przezwyciężania wewnętrznych konfliktów, od psychoanalizy po zen, od  psychologii postaci po medytację transcendentalną, od egzystencjalizmu po hinduizm, że osoba pragnąca zwrócić  się po pomoc i poradę staje przed kolejnym problemem. Tym bardziej, że wszystkie te systemy światopoglądowe  wydają się wzajemnie sprzeczne. Gdzie indziej upatrują przyczyn cierpienia, różne też podają recepty na jego zwalczenie. Ludzie często przyjmują poglądy dwóch różnych psychologów lub nauczycieli duchowych, by zdać  sobie sprawę, że są one całkowicie przeciwstawne.  Celem Kena Wilbera było dokonanie syntezy tej zdumiewająco różnorodnej gamy poglądów. Wszystkie postawy  wobec terapii, uzdrowienia i osobistego rozwoju autor starał się ująć w jedną strukturę, zwaną przez niego spektrum świadomości. 

 Dzieci ojczyzny. Opowiadania historyczne dla młodzieży
Maria Dąbrowska

Premiera: 23.06.2014

Patrząc na krzyżyk naszego pradziada, matka musi opowiadać o starych, starych czasach. (...) A nam zdaje się, że tylko patrzeć, jak zejdzie znad łóżka mały Chrystus, usiądzie między nami, podeprze się, jak drewniane figurki w staropolskich kapliczkach.  Zafrasuje się, rozrzewni i zagada:  — O dawne, dobre czasy… Szli chłopcy ojczyźnie służyć, gdy mieli trzynaście lat. W niejednej było się wtedy bitwie. Nie  wisiało się nad łóżkiem. Osłaniało się piersi rycerza. Dzieci ojczyzny – zbiór opowiadań dla młodzieży o polskich wydarzeniach historycznych (od czasu Konstytucji 3  Maja 1791 roku, poprzez Powstanie Kościuszkowskie w 1794, Powstania narodowe - Listopadowe 1831 i Styczniowe 1863 aż po Legiony okresu 1914-1918.  W opowiadaniach znajdziemy miniaturowe studia charakterów dziecięcych opisane z liryzmem utraconego  i odległego świata, istniejącego już tylko we wspomnieniach.  Cechą charakterystyczną dla literatury młodopolskiej jest obecne w opowiadaniach zacieranie się różnicy między  literaturą wysoką, odpowiadającą wymaganiom czytelników dorosłych, a twórczością dla dzieci. Jak tylko uporam się z zaległościami, na pewno skusze się na książkę pt. "Tajemnice prowincji". Czuję, że ta powieść zapewni mi dużo wrażeń. A Wy? Widzicie coś dla siebie?

 

24 komentarze:

 1. "Tajemnice prowincji" zaintrygowały mnie już tytułem! Uwielbiam książki, których akcja dzieje się daleko od zgiełku wielkich miast! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tajemnice prowincji" jedynie mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tajemnice prowincji brzmią ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałabym "Tajemnice prowincji":)

  OdpowiedzUsuń
 5. I mnie spodobały się "Tajemnice prowincji" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No i ja również zainteresowałam się najbardziej "Tajemnicą prowincji":) Bardzo, bardzo chciałabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Tajemnice prowincji" brzmią naprawdę intrygująco! Uwielbiam książki, których akcja ma miejsce na zapomnianej prowincji, wtedy każda tajemnica wydaje się być jeszcze bardziej tajemnicza :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tajemnice prowincji chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałbym "Uśmiech słońca".

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda książka zapowiada się interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że nasz gust znów okazuje się zbieżny, z tego zestawu też wybrałabym "Tajemnice prowincji":)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja tym razem nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie tez "Tajemnice prowincji" zainteresowały - widzę, że będą miały powodzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Tajemnica prowincji" to książka która najbardziej mnie zainteresowała, natomiast nad książką "Afery czasów ..." się zastanawiam chyba też z ciekawości sięgnęłabym po nią.

  OdpowiedzUsuń
 15. Najciekawsze wydały mi się "Tajemnice prowincji", bo uwielbiam książki w tych tematach. I jeszcze tak nieśmiało ciekawi mnie "Uśmiech słońca" ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja takze nie widze na razie nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli miałabym coś wybrać, to tylko "Tajemnice prowincji" trochę mnie zaciekawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zanim się skuszę poczekam na Twoje recenzje

  OdpowiedzUsuń
 19. Cieszę się, że na rynku wydawniczym promowani są nasi autorzy i to z coraz lepszym skutkiem :) A jeśli mowa o książkach, to myślę, że z podanych pozycji skusiłabym się na "Dzieci Pradziada" :)

  OdpowiedzUsuń
 20. "Tajemnice prowincji" to pozycja, na którą ja też zwróciła uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Z pozycji przez Ciebie przedstawionych najbardziej podobają mi się "Tajemnice prowincji" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Niestety nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger