Konkurs z Ałbeną Grabowską
Chcecie poznać prozę mojej osobistej mistrzyni suspensu - Ałbeny Grabowskiej? Z pewnością tak, kto by nie chciał? :) 

Dzięki uprzejmości autorki - na mojej półce, czeka na Was nowiutki, świeżutki i pachnący egzemplarz powieści pt. "Lot nisko nad ziemią" -  z dedykacją Pani Ałbeny!


Zapraszam na konkurs!Zasady konkursu:
 
 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 23 lipca 2014 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe:
Wymień tytuły trzech książek dla dorosłych, jakie wydała Ałbena Grabowska i uzasadnij jednym zdaniem, którą chciałbyś/chciałabyś przeczytać.
W udzieleniu odpowiedzi może Wam pomóc mój wywiad z autorką - KLIK
 • Odpowiedź na pytanie należy zostawić pod tym postem, jako komentarz wraz ze swoim adresem e-mail.
 • Będzie mi miło, jeśli zamieścicie baner konkursowy na swoich stronach, nie jest to jednak warunek konieczny.
 • Wśród poprawnych odpowiedzi wraz z niezbędnym uzasadnieniem, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wylosuję jedną osobą, do której trafi nagroda.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcę powiadomię e-mailowo o wygranej.Do dzieła! Książka czeka na nowego właściciela!

35 komentarzy:

 1. "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Lot nisko nad ziemią"
  A ja chciałabym przeczytać "Coraz mniej olśnień". Bardzo lubię książki, w których autor opisał proces uświadamiania sobie prawd życiowych przez bohatera/bohaterów. Lubię takie, gdzie jest dużo mądrości życiowej, bez moralizowania, a właśnie tak rysuje się w/w z opisów, jakie można znaleźć na Twoim lub innych blogach. No i zakończenie :D kocham zakończenia, które nie są oczywiste! podnoszą wartość powieści, do tego powodują u mnie ogromną chęć poznania innych książek tego autora. Poza tym niestety nie miałam możliwości zapoznać się z twórczością pani Ałbeny, a kusi mnie niezmiernie. I na koniec, choć to nie mniej ważne, osobiście nie znam autorki, jedynie wirtualnie miałam okazję czytać Jej różne wypowiedzi na różne tematy i wyłania się obraz przesympatycznej, szalenie mądrej osoby, takiej, jaką bym chciała mieć w gronie swoich przyjaciół. Przy okazji przesyłam jeszcze raz pozdrowienia i uściski z okazji dzisiejszych urodzin pani Ałbeno :)
  natalia27778@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tam gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"
  Spośród tych trzech tytułów najbardziej kusi mnie „Lot nisko nad ziemią”, ponieważ intrygują mnie powieści o zwykłych ludziach napisane w sposób nieszablonowy, przekazujące wiele cennych wartości i zmuszające do refleksji nad własnym życiem, a z Twojej recenzji wnioskuję, że w tej książce właśnie to znajdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście zapomniałabym o mailu: madzik1309@gmail.com
   A baner zaraz umieszczam na swoim blogu w zakładce Konkursy i wyzwania.

   Usuń
 3. Fajny konkurs:) Powiem tak poza nim, że warto przeczytać każduteńką książkę tej autorki. Jestem pewna, że jeszcze nie raz nas zaskoczy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odp: "Lady M", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"
  Po przeczytaniu Twojej recenzji najbardziej chcę zapoznać się z książka "Lot nisko nad ziemią", a przede wszystkim przekonało mnie "przejmujące studium psychologiczne osoby" i to że "trudno przewidzieć kolejne kroki autorki, a zakończenie to jeden, wielki suspens" oraz "przepiękne, klimatyczne wydanie " przemawia za tym, że muszę mieć je na swojej półce. :)
  Pozdrawiam,
  kwiatusia1@gmail.com
  Jutro zamieszczę baner w zakładce Wasze konkursy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Coraz mniej olśnień", ""Lot nisko nad ziemią", "Tam gdzie urodził się Orfeusz".

  Czytałam Twoje recenzje książek autorki i powiem tak. Nie potrafię zdecydować się którą książkę chciałabym najbardziej przeczytać. Nie znam twórczości autorki z własnego doświadczenia. Jest ona dla mnie nową autorką, której język i styl pisarski jest mi nieznany. Dlatego też jestem otwarta w tej chwili na każdy jej tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Julek i Maja. Podróż w nieznane", znakomita książeczka przygodowa, która wciąga w niezwykłą tajemniczą podróż. Bardzo lubię opowieści dla młodzieży, szczególnie takie, w których bohaterowie szukają wyjścia z kłopotów. Cała seria jest świetna, ale trzecia książeczka najbardziej przypadła mnie do gustu, może to za sprawą świątecznego nastroju :)

  "O małpce, która spadła z drzewa", autorka porusza temat, o którym rzadko się mówi - padaczkę. Książeczka opisuję podróż Koko i Rudiego, w poszukiwaniu lekarza, widać że pisarka wplotła doskonale znane sobie naukowe fakty, w fantastyczną powieść dla dzieci.

  Chciałbym przeczytać pierwszą powieść pani Ałbeny: "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", interesuje mnie także najnowsza książka, nad którą autorka pracuję o sadze rodzinnej.

  pilkanx@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki napisane dla dorosłych przez A. Grabowską- Grzyb to : "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią", "Lady M", "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Najbardziej z nich wszystkich chciałabym przeczytać najnowszą książkę, "Lot nisko nad ziemią", ponieważ zachęciły mnie do tego recenzje czytelników na portalu Lubimy czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapomniałam o mailu monikaaa5@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybyś jeszcze nie pamiętała to przypominam: moje szczęście w konkursach jest na minusie ;d Ale cieszę się, że organizujesz konkursy z takimi wyjątkowymi autorami :) A jak sama polecasz twórczość tej pani to i ja z wielką przyjemnością się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią". Najbardziej chciałabym poznać "Lot nisko nad ziemią", gdyż przestawiona w niej historia najbardziej mnie intryguje, główną bohaterką jest moja imienniczka, poza tym okładka przykuwa wzrok. Ale najbardziej rozbawiło mnie, jak ludzie odczytują tytuł "lotnisko nad ziemią" - to musiało by być ciekawe rozwiązanie technologiczne ;)

  wiki.t@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią" i tę ostatnią chcę przeczytać bo to twardy orzech do zgryzienia na wakacje, a wiadomo że narząd nieużywany zanika.

  marysienka1924@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Lot nisko nad ziemią"
  Chciałabym przeczytać "Lot nisko nad ziemią" i udowodnić sobie, że coraz mniej olśnień to nie cecha tej ksiażki.

  zuniek@onet.pl

  Banerek zamieszczę u siebie na blogu w zakładce "Wasze konkursy".

  OdpowiedzUsuń
 14. Odp. Lady M, Coraz mniej olśnień, Lot nisko nad ziemią.
  Przeczytać chciałabym Lot nisko nad ziemią, gdyż pragnę w końcu trafić na powieść obyczajową, która sprawi, że będę spoglądać na ten gatunek przychylniejszym okiem. Książki pani Ałbeny wydają mi się do tego idealne :)
  mail: lafee2702@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. "Lot nisko nad ziemią", "Lady M.", "Tam, gdzie urodził się Orfeusz"

  Najchętniej sięgnęłabym po książkę "Lot nisko nad ziemią", gdyż zaintrygowała mnie historia głównej bohaterki. Ciekawi mnie jak, po tak drastycznych życiowych przejściach, potoczy się los Weroniki. Uważam, że kobieta jest organizmem ultradoskonałym, potrafiącym generować się po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko. Czy w tym wypadku tak będzie? Chciałabym się o tym przekonać.
  Poza tym, jak wspomniała w wywiadzie autorka, pani Ałbena Grabowska, tytuł powieści ma kilka znaczeń. Może (gdybym miała taką możliwość) udałoby mi się rozwikłać ten problem...

  e-mail: janik.sylwia@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. "Lot nisko nad ziemią", "Coraz mniej olśnień", "Lady M.", "Tam, gdzie urodził się Orfeusz" - to książki dla dorosłych.

  Marzy mi się przeczytanie książki "Lot nisko nad ziemią" . Dopiero skończyłam "Coraz mniej olśnień" i póki co nie jestem w stanie zabrać się za jakąkolwiek inną książkę. Pani Ałbena Grabowska-Grzyb ma świetne pióro, umie skonstruować przykuwającą uwagę intrygę, a pomiędzy wierszami przemycić wiele prawd i przemyśleń oraz zmusić czytelnika do snucia refleksji. To nie jest książka, o której zapomina się po zamknięciu ostatniej strony.
  Czyż można wymagać więcej?

  gutyslawa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Lot nisko nad ziemią" - to książki dla dorosłych:)
  "Coraz mniej olśnień" już mam w swojej biblioteczce i myślę, że chyba najchętniej przeczytałabym "Lot nisko nad ziemią" właśnie:) To książka psychologiczno- obyczajowa, a takie również bardzo lubię czytać, jest tu problem kryzysu w związku współczesnej pary, bo bezskutecznie starają się o dziecko, pojawiają się rysy na tym związku, bo próbują, próbują i nic..Potem partner głównej bohaterki ginie, więc można powiedzieć cios za ciosem. Lubię książki z wątkiem psychologicznym, z jakimś "problemem", ciekawie się to czyta:) Myślę że ta książka by mnie "wciągnęła";)

  gosia1225@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 18. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"

  Mam chrapkę na "Lot nisko nad ziemią" bo lubię książki wysokich lotów

  anna_julia@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"
  Bardzo zależy mi na przeczytaniu książki "Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Jest w niej wszystko co uwielbiam, czyli nutka historii, odrobina tradycji, szczypta kultury oraz nieco geografii, nie wspominając już o figach i winie :)

  sylwia721537609-98@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. "Coraz mniej olśnień"
  "Lady M"
  "Lot nisko nad ziemią"
  Chciałabym przeczytać "Lot nisko nad ziemią", ponieważ książka ta opowiada o kobiecie, której świat się rozsypuje i jestem ciekawa, czy się pozbiera, bo nie każdy to potrafi (np. ja ;)).
  thrish10213@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. "Tam gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"

  Najchętniej przeczytałabym "Lotnisko nad ziemią", bo po prostu lubię takie książki i myślę, że i ta by mnie wciągnęła.

  email: justyna238@spoko.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. "Coraz mniej olśnień", "Lady M" i "Tam, gdzie urodził się Orfeusz".
  Bardzo chciałabym przeczytać "Coraz mniej olśnień", ponieważ strasznie zaciekawił mnie sposób, w jaki zrodził się pomysł na pierwszy wątek tej powieści. Do tej książki nie przekonały mnie recenzje, wysokie oceny czy opis książki. Przekonała mnie sama autorka w wywiadzie udzielonym na www.subiektywnieoksiazkach.pl. Jestem pełna podziwu, bo rzadko udaje się mnie tak zainteresować ! :)

  dariag@onet.eu
  + baner dodany na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się i ja :)
  "Tam gdzie urodził się Orfeusz", "Lady M", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią"
  Bardzo chciałabym przeczytać najnowszą książkę "Lot nisko nad ziemią", ponieważ niedługo rozpoczynam urlop i książka byłaby świetnym dodatkiem do błogiego leniuchowania na plaży :)
  Baner umieściłam na moim koncie na FB: https://www.facebook.com/iza.wicz
  Pozdrawiam, Iza, izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Lot nisko nad ziemią"

  Marzy mi się już od dłuższego czasu "Lot", ponieważ uwielbiam powieści obyczajowe, o życiu naszych rodzimych Autorów :)

  Informacja o konkursie na moim FB: https://www.facebook.com/tere.kacza
  Pozdrawiam, Teresa, babbit@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. " Lot nisko nad ziemią", " Coraz mniej olśnień", " Lady M."
  Pozycję, którą wybrałam jest książka pt "Lady M." Powodem, dla którego zdecydowałam się ją wybrać jest życie rodzinne mojej siostry. Problemy, z którymi borykają się główni bohaterowie są tak bardzo podobne do tych, z którymi walczą moja siostra i jej mąż. Może spojrzenie na nie z innego punktu widzenia pomoże mi we wspieraniu siostry.
  e-mail: 1514128u@gmail.com
  Pozdrawiam Andżelika

  OdpowiedzUsuń
 26. "Coraz mniej olśnień", "Lady M", "Tam gdzie urodził się Orfeusz"

  A teraz mamy " Lot nisko nad ziemią"
  I chcę ją przeczytać,
  Bo powieści autorki lubią za serce chwytać,
  Bo mamy wakacje i jadę nad morze
  I w opalaniu się książka mi pomoże,
  Zabije nudę leżenia bezczynnie na plaży,
  Oj książka i piach- chyba każdy o takiej chwili marzy!
  Intryguje mnie okładka, bo jest bardzo ciekawa,
  I do niej jeszcze pasuje mrożona kawa!
  Pokazane w książce jest wiele wydarzeń,
  A jeszcze więcej ukrytych marzeń!
  Chcę przeczytać książkę Pani Ałbeny,
  Bo może dzięki niej powrócę do swojej weny?

  mo-niska1@o2.pl


  OdpowiedzUsuń
 27. Coraz mniej olśnień
  Lot nisko nad ziemią
  Lady M.

  a która chciałabym przeczytać?
  Lady M. - po przeczytaniu opisów wymienionych przeze mnie książek, najbardziej zaintrygowała mnie właśnie Lady M.

  gosia.h-m@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Coraz mniej olśnieni, Lot nisko nad ziemią, Tam, gdzie urodził się Orfeusz,

  Chciałabym przeczytać " Tam, gdzie urodził się Orfeusz ", ponieważ miło wspominam wakacje u babci z lat dzieciństwa, pierwsze słyszę o Rodopach, a po blurbie jestem ich bardzo ciekawa, a poza tym… Orfeusz też maczał w tym palce!

  martucha180@tlen.pl
  Banerek tutaj: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html

  OdpowiedzUsuń
 29. Coraz mniej olśnień
  Lot nisko nad ziemią
  Tam, gdzie urodził się Orfeusz


  Dlaczego akurat CORAZ MNIEJ OLŚNIEŃ? Chciałabym ja przecztać gdyz zainspirowała mnie opinia mojej przyjaciołki na ten temat. Powiedziala o niej w ten sposob " jest dla mnie – próbą zrekonstruowania kobiecych umysłów, odsłonięcia i zrozumienia mechanizmów ich postępowania. Trudne zadanie, którego podejmowało się już wielu, w tym przypadku wyszło niezwykle zgrabnie i ciekawie. Być może jest nieco prawdy w stwierdzeni, że kobietę może zrozumieć tylko druga kobieta.
  wakacje5555@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią", "Lady M."

  Pierwszą książką Ałbeny Grzyb-Grabowskiej na jaką trafiłam było "Coraz mniej olśnień"...zaintrygował mnie opis i imię autorki :) Od tamtej pory próbuję zdobyć którąś jej książkę, ale cały czas coś mi staje na przeszkodzie.
  Bardzo chciałabym przeczytać "Coraz mniej olśnień", z jakiegoś powodu ta książka za mną "chodzi" ;) Jestem matką, żoną, kochanką...jestem kobietą. Głównie dni mijają mi na zabawianiu syna i lepieniu pierogów dla męża, a co robię dla siebie - czytam...uciekam w inny świat.
  Czy moje zwyczajne życie mogłoby być tematem powieści? Wydaje mi się, że po przeczytaniu "Coraz mniej olśnień" odnajdę odpowiedź. Też potrafię udawać zamiłowanie do celebrytów i świata mody - jak Lena. Też mam swoje małe obsesje i fanaberie - jak Maria. Też życie domowe pochłania mnie bez reszty - jak Alinę.
  Jestem zmienna, czasem potulna, a czasem nieokiełznana, śmieje się, a po chwili chce mi się płakać, mam mnóstwo pomysłów na przyszłość, ale brak mi iskry, aby działać...brakuje mi olśnień!

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, miało być jednym zdaniem, więc poprawię :)
   Chciałabym przeczytać "Coraz mniej olśnień", bo uwielbiam powieści o kobietach, ujawniające ich różne oblicze i pokazujące codzienne życie...wtedy czuję, że i ja mogłabym stać się częścią interesującej fabuły :)

   Usuń
 31. Tytuły: "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", "Coraz mniej olśnień", "Lot nisko nad ziemią".
  Chciałbym wygrać tę książę, bo lubię czytać. Głównie jednak sięgam po literaturę pisaną pisarki i pisarzy. Przy wyborze książek jestem nieco uzależniony od Żony, która najczęściej kupuje i wypożycza książki bardziej "pod siebie", niż dla mnie. Co prawda, pamięta też o moich preferencjach, które mimo wszystko w wielu miejscach zazębiają się z Jej preferencjami czytelniczymi. Książka Pani Grabowskiej wydaje mi się nieco inna od tych, które czytam najczęściej - napisał ją fachowiec od czegoś - tutaj akurat lekarka, spodziewam się zatem nieco innego spojrzenia na pisanie książek, kreację postaci i rzeczywistości, niż ci Autorzy, których książkami spotykam się najczęściej. Potwornie chętnie chcę przekonać się, czy mam rację, czy jestem w błędzie... Pozdrawiam Kuba mail: jkordel@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. "Lot nisko nad ziemią", "Tam gdzie urodził się Orfeusz" i "Coraz mniej olśnień" :)
  Po lekturze Twojego wywiadu z autorką mam ochotę przeczytać wszystkie jej książki dla dorosłych, ale najbardziej zaintrygowała mnie ostatnia wydana powieść, gdyż porusza trudną tematykę i wydaje się nieść duży ładunek emocjonalny :)
  e-mail: magda.ciukaj@gmail.com

  Ponadto bardzo spodobała mi się wypowiedź autorki odnosząca się do blogerów książkowych :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger