English Matters nr 44


Najnowszy numer English Matters jest już dostępny w wielu punktach sprzedaży. Od kilku dni zaczytywałam się w artykułach, jakie przygotowała dla czytelników redakcja magazynu. Dzisiaj przedstawiam je wam :)


English Matters nr 44 to styczniowo-lutowy magazyn dla uczących się języka angielskiego. W numerze możecie znaleźć czternaście ciekawych artykułów, zgrupowanych w dziewięciu tematycznych działach.
This &That

Dział, który zawsze charakteryzują krótkie artykuły, tym razem zawiera trzy teksty. Jeśli chcecie się przekonać jak wygląda reduplikacja czyli powtarzanie sekwencji wyrazów w języku angielskim, zajrzycie do pierwszego zestawienia ukazującego ciekawe połączenia typu: "namby pamby" czy "razzle dazzle". W artykule pod wiele mówiącym tytule "Carpe diem" poczytacie na temat zbiegów okoliczności. Ostatni w tym dziale tekst dotyka tematyki przyjazności dla środowiska w kontekście bardzo przyjaznego ekologicznie miasta w Wielkiej Brytanii

 Review

To coś specjalnego dla wszystkich moli książkowych. W tym dziale jaka sama nazwa wskazuje znajdziecie zwycięską recenzję książki Henryka Sienkiewicza, autorstwa Iwony Bujanowskiej.


znane osobistości, tematyka społeczna

Tutaj znajdziecie cztery artykuły. "Game od Thrones" to tekst skierowany do miłośników serialu "Gra o Tron". Kolejny "Techwomen" ukazuje sylwetki  wielu kobiet, które postanowiły wybić się ponad przeciętność i znacząco wpłynęły na współczesny rozwój techniki. "Open Mic UK" przedstawia brytyjski program telewizyjny, promujący nieznane talenty muzyczne. Ostatni w tym dziale "The Skye Is the Limit" nawiązuje do tematu emigracji i przedstawia wywiad z Magdą Healey.


kultura i tradycja państw anglojęzycznych i nie tylko

Dział "Culture" to jeden z ciekawszych artykułów przedstawiający przesądy i zabobony Brytyjczyków. Naprawdę warto poczytać.

 UK today!
W artykule "UK Poles" znajdziecie kilka relacji naszych rodaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii. Czy znaleźli szczęście i stabilizację? Czy sprawdził się ich angielski sen? Musicie koniecznie zajrzeć.

Language

"Language Bloopers" to artykuł ukazujący wpadki językowe jakich często dopuszczamy się w wymowie języka angielskiego, nie mając o tym żadnej świadomości. Niektóre zestawienia mogą was zaskoczyć.

 Science

W dziale tym znajduje się jeden artykuł nawiązujący do osiągnięć współczesnej medycyny w kwestii wykorzystywania komórek macierzystych. Czy pewne pionierskie rozwiązania są etyczne? Nad tym właśnie tematen pochylicie się podczas lektury tego tekstu.

rozrywka, hobby, pomysły na spędzenie wolnego czasu

W dziale tym miłośnicy Bonda znajdą coś ekstra. W artykule "Bond - Cars, Guns, Gadgets and Gizmos" dowiecie się jakich gadżetów używał znany wszystkim agent 007. Myślę, że to tekst przeznaczony w szczególności dla mężczyzn, pasjonujących się postacią słynnego  na cały świat agenta.

 Sport

"Ice Climbing an Extreme Sport for Adrenaline Junkies" to artykuł ukazujący istotę wspinaczki górskiej na ściany pokryte lodem. Mroźne zdjęcia to tylko początek górskiej przygody.Jak widzicie kolejny numer English Matters to wiele zróżnicowanych tematów, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jak zawsze czytelnicy mogą liczyć na tłumaczenie wielu trudniejszych słów w postaci mini słowniczków oraz na możliwość pobrania plików MP3. Więcej informacji na temat magazynów znajdziecie TUTAJ.Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media
http://kiosk.colorfulmedia.pl

17 komentarzy:

 1. Coraz głośniej o tych magazynach, może i ja powinnam się zainteresować? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podoba mi się okładka! co do pisma fajne, ale już nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie czasopisma tego wydawnictwa mają świetne okładki. Podobnie jak artykuły;)

   Usuń
 3. Muszę w końcu dorwać w swoje łapki ten magazyn . Może niekoniecznie powyższy numer, ale jakikolwiek bo wszyscy go tak zachwalają. . Chcę zobaczyć co w nim takiego jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka świetna i jestem ciekawa tych artykułów! Zwłaszcza ten o bloopersach językowych :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS: Nominowałam Cię do Liebster Blog Awards :) Szczegóły w notce!

   http://swiatkasiencjusza.blogspot.com/2014/01/liebster-blog-awards.html

   Usuń
 5. Kupiłam sobie wcześniejszy numer, ale jeszcze nie przeczytałam. :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj właśnie mi przypomniałaś, że miałam się zabrać za mój angielski ...
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytałabym zwycięską recenzję :-) Również te wpadki językowe strasznie mnie zaciekawiły, podasz jakiś przykład? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie dla mnie. Angielskiego uczyłam się wielki temu. Teraz przypominam go sobie ucząc się z synem. Jestem na etapie trzeciej klasy podstawówki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy magazyn, chociaż nie dla mnie, bo ja w ogóle nie czytuje żadnych czasopism, chyba że pożyczone ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Strasznie ubolewam, że po studiach tyle z angielskiego mi umknęło...

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę ten magazyn na żywca zobaczyć, bo chętnie poćwiczyłabym swój angielski.

  OdpowiedzUsuń
 12. Colorful Media wydaje bardzo dobre magazyny. Też dzisiaj o nich pisałam;)))
  Kupuję angielski, rosyjski i niemiecki.
  Stale narzekam, że za drogo, ale kupuję i nie wyrzucam, traktuję jak podręcznik i trzymam z szacunkiem na półce z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też miałam styczność z tą gazetą. :P Jest świetna, jeśli ktoś chce się nauczyć jakiegoś języka. <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger