wtorek, 31 marca 2015

Jak urządzić domową biblioteczkę, czyli garść porad!
Moja domowa biblioteczka liczy sobie na dzień dzisiejszy dokładnie 2 225 egzemplarzy książek, a do tego jakieś pięćdziesiąt czeka sobie spokojnie na skatalogowanie, co jak pewnie wiecie, stanowi nie lada wyzwanie. Nie wspominam już o tym, że w każdym tygodniu dochodzą do mojej kolekcji nowe tytuły, więc księgozbiór rozrasta się w iście zawrotnym tempie.

Na chwilę obecną moje książki dosłownie leżą sobie poupychane w dwóch rzędach, na ośmiu, dużych regałach. A ja, od jakiegoś czasu staram się zainspirować ciekawym pomysłem na twórcze i przede wszystkim praktyczne urządzenie mojej biblioteczki. Mam to szczęście, że mieszkam w domu jednorodzinnym i wolnej przestrzeni wokół mnie jest naprawdę dużo. Potrzebny mi tylko pomysł! 

Chciałabym więc Wam dzisiaj pokazać garść inspiracji, jakie odnalazłam w internecie. Może i Wy dzięki temu zainspirujecie się, bądź podpowiecie mi, co zrobić, by moja biblioteczka była okazała i reprezentacyjna.
Źródło zdjęcia: Living4media

poniedziałek, 30 marca 2015

"Bezczelna" – Martyna Kubacka
"Bezczelność to znakomity sposób na życie".
Nie lubię bezczelnych ludzi, ich zbytniej pewności siebie i arogancji wyrażającej się w nieliczeniu z innymi. Z tego też względu, pokusa przeczytania książki, której tytułowa bohaterka ma posiadać cechy bezczelnej istoty, była dla mnie swoistym wyzwaniem. I o ile do samej aury bezczelności mój stosunek się nie zmienił, o tyle jestem w stanie zrozumieć skąd taka postawa może wynikać. Debiut Martyny Kubackiej w pełni mi to bowiem uświadomił.

niedziela, 29 marca 2015

"Chciałabym by ludzie troszkę lepiej zrozumieli, że jeśli ktoś w ich otoczeniu prezentuje pewne dziwne, czasem niestosowne, zachowania, to może to być u tej osoby wymuszone przez nie dające się okiełznać obsesje i natręctwa" - Wywiad z Laurą Akkot, autorką książki "Moje życie z OCD"

"Boję się odwiedzać kogokolwiek, bo nie potrafię u kogoś niczego dotknąć, a więc nie potrafię niczego zjeść ani nawet napić się kawy, nawet jeśli naprawdę mam na to ochotę" - cytat, który przywołałam na początku swojej recenzji książki Laury Akkot, doskonale odzwierciedla to, z czym spotkałam się podczas jej lektury. Swoista spowiedź autorki pozostawiła mnie z wieloma pytaniami, na które musiałam poznać odpowiedź. Laura Akkot na szczęście zgodziła się odsłonić przede mną kawałek swojej duszy, dzięki czemu dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam naszą rozmowę.

Recenzja książki "Moje życie z OCD" - KLIK

Laura Akkot choruje na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne niemal od dzieciństwa. Wcześniej jednak jej objawy nie były aż tak szkodliwe. Autorka w 2009 r., w wieku dwudziestu sześciu lat, przytłoczona rozwijającą się chorobą, postanowiła spisywać swoje przeżycia. Udało się je wydać w 2014 r."Jaką książkę ukryjesz pod schodami?" - Wyniki konkursu!


Wasza kreatywność w odpowiadaniu na moje pytania, z każdym konkursem, coraz bardziej mnie zadziwia. I jak tu wybrać najlepsze odpowiedzi, skoro wszystkie są na tak wysokim poziomie. Muszę zatrudniać narzeczonego do pomocy...


sobota, 28 marca 2015

"Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli" - Ałbena Grabowska

"Wojna przemawia do ludzi wieloma językami, ale zawsze jest to głos bestii".


Udane sagi rodzinne czytam zawsze z niekłamaną przyjemnością. I kocham w nich wszystko, począwszy od wielowątkowej fabuły, rozbudowanego kontekstu historycznego i obyczajowego po barwne sylwetki bohaterów, których kreacje zapadają na długo w pamięci. Nie lubię w nich tylko jednego – oczekiwania na kolejny tom, gdy pierwszy kończy się, pozostawiając wiele otwartych wątków. Na szczęście, bywa często tak, że moje zniecierpliwienie zostaje nagrodzone pod postacią kolejnej części, która rekompensuje mi trud oczekiwania. I tak właśnie było w przypadku drugiego tomu sagi o rodzinie Winnych, autorstwa jednej z najlepszych, współczesnych polskich pisarek.

piątek, 27 marca 2015

Lepsza od "50 twarzy Greya" - powieść "Barwy miłości" już 8 kwietnia w księgarniach!

Już 8 kwietnia premiera bestsellerowej książki „Barwy miłości” Kathryn Taylor. To wciągająca, pełna namiętności powieść erotyczna, uznana za najlepszą z gatunku od czasów "50 twarzy Greya".

MG proponuje Pamiętnik Wacławy

Wydawnictwo MG stara się przeplatać klasykę światową klasyką polską. Również po to, by pokazać, że twórczość polskich pisarzy nie odbiega, choć często się różni od twórczości ich kolegów i koleżanek po piórze z innych krajów.

Zresztą widać wyraźnie, że literatura angielska, francuska, rosyjska czy polska płyną różnymi nurtami i może właśnie dlatego warto je poznawać, by odczytywać świat w jego różnorodności.
Niekiedy jednak trendy literackie bardzo się zbliżają. Dlatego też obecnie Wydawnictwo proponuje wczesną powieść Elizy Orzeszkowej, która niewątpliwie bardzo spodoba się wszystkim miłośnikom prozy sióstr Brontë.

czwartek, 26 marca 2015

"Modlitwa o lepsze dni" – Jennifer Clement


" - A teraz cię zeszpecimy – powiedziała mama".
Żyjąc w naszej pięknej ojczyźnie, stale narzekamy na różne aspekty polskiej egzystencji: wadliwe prawo, bezrobocie, niskie zarobki i można tak bez końca. W tych wiecznych utyskiwaniach, nie zdajemy sobie sprawy, że istnieją na świecie kraje, które mogą stanowić istny substytut piekła na Ziemi. Gwarantuję Wam, że po przeczytaniu "Modlitwy o lepsze dni" zastanowicie się dwa razy, zanim wygłosicie jakąkolwiek krytyczną uwagę o Polsce. Prawdziwy "meksyk" poznacie bowiem dopiero w Meksyku.

środa, 25 marca 2015

Być jak... książkoholik, czyli jak ja kocham te stan!


Zazdroszczę wszystkim molom książkowym potrafiącym powiedzieć sobie w kwestii kupowania kolejnych książek stanowcze "NIE". Ja niestety tak nie potrafię i uczciwie stawiając sprawę - to moja jedyna słabość, nad którą w ogóle nie pracuję. I tak jak czekolada dostarcza do mózgu hormony szczęścia, tak u mnie szczęście wywołuje każda kolejna książka. A okazji do ich kupowania w atrakcyjnych cenach, jak sami pewnie wiecie, nie brakuje.

W ostatnim czasie skusiłam się na kilka takich właśnie okazji i moja biblioteczka powiększyła się o trzynaście nowych książek. Zobaczcie więc i powiedzcie sami - czy można było ominąć takie rewelacyjne ceny?Kasia z bloga "Kącik z książką" skusiła mnie wyprzedażą książek ze swojej biblioteczki. Każdy egzemplarz kosztował jedynie 5 zł, więc uległam. Jak mogłam tego nie zrobić, skoro tytuły, jakie oferowała były całkiem nowe i do tego były to książki, o których czytałam dobre recenzje.Oto mój zakup:

P.D. James - "Całun dla pielęgniarki"
Maggie Moon - "Posiadłość"
Garth Stein - "Cień kruczych skrzydeł"
Wendy Webb - "Duchy przeszłości"
Nancy Woodruf - "Romans mojej żony"
Anya Lipska - "Toń"

Nowości wydawnictwa Książkowe KlimatyWydawnictwo Książkowe Klimaty zapowiada w najbliższym czasie ciekawe nowości wydawnicze. To dość niszowe książki, na które warto zwrócić uwagę.


wtorek, 24 marca 2015

"Elita" – Dominik W. Rettinger
"Można dużo wiedzieć o sobie, ale to nie pomaga uwolnić się od demonów przeszłości".
Któż z nas nie słyszał dość pogardliwego określenia "Warszawka". Określenia, które jak zdążyłam się zorientować, bywa różnorodnie interpretowane, zazwyczaj jednak z negatywnym wydźwiękiem. Synonimem tego słowa może być właśnie tytuł powieści Dominika W. Rettingera. Elita to bowiem element na podstawie którego autor zbudował całą fabułę swojej, dość prześmiewczej książki. Przyznam, że jej wymiar trochę mnie zaskoczył.

poniedziałek, 23 marca 2015

niedziela, 22 marca 2015

"Ty jesteś moje imię" - Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

"Pojutrze, za tydzień. Codziennie".
II wojna światowa, śmierć, cierpienie, zagłada i oni – dziewiętnastoletnia dziewczyna i zdolny poeta, których niespodziewanie dopada strzała amora. Pomimo apokalipsy dziejącej się na ich oczach - Krzysztof Kamil Baczyński i Barbara Drapczyńska zachowali magię swojego uczucia, prawdziwej miłości jaka zdarza się tylko raz w życiu. Dzięki Katarzynie Zyskowskiej-Ignaciak czytelnicy mają szansę poznać zbeletryzowaną historię ich miłości.

sobota, 21 marca 2015

Jak poderwać kogoś "na książkę"? - KONKURS


Wierzę, że swoim poprzednim wpisem, zachęciłam Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać nowiutki, przysłany prosto z drukarni, egzemplarz książki Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka pt. "3 godziny".


Moja rekomendacja na okładce książki "3 godziny"!Na dzisiejszy wieczór przygotowałam dla Was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać egzemplarz książki Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka pt. "3 godziny", ufundowany przez Wydawnictwo Sensus. Zanim jednak nadejdzie godzina dwudziesta, chciałabym Was nieco zachęcić do wzięcia udziału w wieczornej zabawie.

Zachęcić pod postacią zaprezentowania książki, na okładce której znajdziecie między innymi moją rekomendację :)


piątek, 20 marca 2015

"Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli" - Walter Mischel


"(...) życie z nadmiarem odraczania gratyfikacji może być równie smutne jak życie, w którym jest go zbyt mało".Będąc dzieckiem uwielbiałam orzechowe draże. Oddałabym wówczas za nie niemal wszystko. Pamiętam jednak, że otrzymując jakąkolwiek większą kwotę pieniędzy od rodziców, zawsze włączała się w mojej głowie czerwona lampka. Pokusa pójścia do sklepu po pyszne łakocie przegrywała z myślą, iż jeśli odłożę otrzymane kieszonkowe, to po jakimś czasie, będę mogła sobie kupić jakąś książkę. Już wtedy samokontrola powoli stawała się częścią mojej osobowości. Mając więc obecnie okazję poczytania o sławnym na całym świecie teście odraczania gratyfikacji, nie mogłam z niej nie skorzystać.

czwartek, 19 marca 2015

środa, 18 marca 2015

"Nocny gość" – Fiona McFarlane"Słyszę tygrysa, nie ryczy, ale dyszy i prycha. Trochę jakby jadł, ale też skupiał się na czymś ze wszystkich sił".


Nie udała się naszemu stwórcy starość i trudno z tą myślą polemizować. Każdego z nas niestety czekają lata, w których nasze ciało zacznie odmawiać posłuszeństwa, a umysł nie będzie już tak prężnie działał, jak za młodych lat. To bowiem ten etap naszego życia, którego boimy się najbardziej, i nic nas przed nim niestety nie uchroni. Pozostaje nam jedynie oswajać z myślą o nieuniknionej starości i czytać takie książki, jak "Nocny gość". Książki, które pokazują nam w pełnej krasie, co dzieje się z człowiekiem w jego jesieni życia.

wtorek, 17 marca 2015

"Internet pomaga, otwiera nowe możliwości, tam też są normalni, realni ludzi, których mijasz na ulicy, z którymi stoisz w kolejce na poczcie i siedzisz obok w kinie" - Wywiad z Eweliną Jasik i Adamem Jakubiakiem, autorami książki "3 godziny"Miłość można poznać wszędzie - w drodze do domu, w drodze do pracy, wśród znajomych, a także w internecie. Jednak odnalezienie drugiej połówki to jedynie początek żmudnego procesu poznawania wad i zalet swojego partnera. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić w ramach mojego cyklu wywiadów z autorami, rozmowę dość niecodzienną, gdyż jej bohaterowie to dwójka osób - Ewelina Jasik i Adam Jakubiak, autorzy książki "3 godziny", której patronuję medialnie.

Recenzja książki - KLIK

Zgrany duet damsko-męski, czyli Ewelina Jasik i Adam Jakubiak to autorzy książki "3 godziny". Ewelina to life coach i trenerka rozwoju osobistego. Jest autorką ciekawych szkoleń, które otwierają nowe możliwości i przywracają chęć do życia. W swojej pracy czerpie z doświadczenia życiowego. Adam Jakubiak to również life coach, a także trener motywacyjny. Wspiera i motywuje osoby, które straciły wiarę w siebie, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym 

"Znachor" w nowej odsłonie!


Czytaliście "Znachora" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza? Jeśli nie, to musicie koniecznie poznać tę książkę. Jeśli tak, macie okazję do ponownego zajrzenia do tego wielkiego dzieła, bowiem Wydawnictwo MG wydaje właśnie ten tytuł w nowej odsłonie!

poniedziałek, 16 marca 2015

"Kurs dziennikarstwa dla samouków" - Małgorzata Karolina Piekarska"Niestety bez umiejętności obserwowania świata nie ma dobrego dziennikarstwa".
W dzisiejszych czasach dziennikarstwo i blogowanie to dwie kooperujące ze sobą płaszczyzny, w których granica oddzielająca profesjonalizm od totalnej amatorszczyzny powoli się zaciera. Można bowiem w internecie znaleźć mało profesjonalne artykuły, jak również blogi prowadzone na wysokim poziomie. I w sumie to nieważne, jak traktujecie swoje miejsce w sieci. Jeśli bowiem Wasze teksty czytają inne osoby, musicie znać podstawowe informacje o rodzajach treści, jakie zamieszczacie. Musicie i koniec kropka.

niedziela, 15 marca 2015

Gdy krzyczą do mnie: "Weź mnie! Zaopiekuj się mną! Chcę znaleźć miejsce w Twojej biblioteczce!"
Cóż ja biedna mogę na to poradzić, że zwykle mam problem z odróżnieniem z daleka cyfry tramwaju, który właśnie nadjeżdża, jednocześnie widząc z bardzo daleka, że za kioskową szybą czekają na mnie nowe książki. Książki wołające do mnie: "Weź mnie! Zaopiekuj się mną! Chcę znaleźć miejsce w Twojej biblioteczce!".

Cóż ja biedna poradzę na to, że moja mama będąc w kiosku, dzwoni do mnie  i wymienia mi książkowe dodatki do gazet, kusząc tym samym do wybrania tych, które mnie interesują.

Nic nie poradzę... Mogę Wam za to pokazać, co w ostatnich tygodniach przytargałam do domu przy pomocy swoich rąk i mojej mamy. To kolejne książki przygotowywane na moją emeryturę :)Laura Griffin - "Nie do wybaczenia" za 12,99 zł z "Panią Domu"

Premiera książki "Z krwi i kości"!


11 marca na rynku wydawniczym pojawił się thriller „Z krwi i kości” uznanego amerykańskiego pisarza Williama Lashnera. To historia lekkoducha Kyle'a, który nagle staje przed zagadką brutalnego morderstwa. Śledztwo, którego się podejmuje prowadzi go do najważniejszych polityków i odsłania tajemnice zmarłego przed laty ojca.

sobota, 14 marca 2015

"Dzielnica" – Robert Wega


"Takimi informacjami karmią nas codziennie media, jednak nigdy nie działo się coś takiego blisko mojego miejsca zamieszkania".
Nie wyobrażam sobie pełnokrwistej powieści sensacyjnej bez jej naczelnych elementów, takich jak pościgi, porachunki mafijne, morderstwa i dynamiczna, zmieniająca się co chwilę akcja. Tego typu książka musi bowiem wywoływać dreszczyk emocji, oraz zawierać tak skonstruowaną fabułę, by nawet na chwilę nie odczuwać znużenia. "Dzielnica", czyli debiut prozatorski Roberta Wegi już samym tytułem książki zapowiada wszystkie wyżej wymienione elementy. I w zasadzie znalazłam w tej powieści wszystko, czego oczekiwałam.

piątek, 13 marca 2015

Wielka miłość, Wielka Wojna, wielkie pieniądze - premiera książki w marcu


Prawa do tej powieści jeszcze przed premierą sprzedano do dziewiętnastu krajów. Jej autor porzucił szansę na karierę w nowojorskiej kancelarii, by udać się do Europy i całkowicie oddać się pisaniu. Jego książka wspięła się na szczyty list bestsellerów na całym świecie. To powieść o burzliwej miłości w czasach I wojny światowej i niezwykłej podróży śladami przeszłości. Książka „Wyścig z czasem” Justina Go już 18 marca trafi do księgarń, a jej autor odwiedzi Polskę. 


czwartek, 12 marca 2015

Haiku dla Warszawy - konkurs - Wiersze w metrze
Piąta edycja „Wierszy w Metrze“ powraca z konkursem „Haiku dla Warszawy“.


1 marca ruszyła piąta edycja „Wierszy w metrze“, a wraz z nią powrócił przygotowany specjalnie z tej okazji konkurs „Haiku dla Warszawy“. Poprzez aplikację dostępną na stronie wierszewmetrze.eu można zgłaszać swoje prace. To świetna okazja do sprawdzenia swojej inwencji twórczej oraz wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych, które doceni każdy miłośnik literatury.


Test Marshmallow | Wszystkiemu się umiem oprzeć – z wyjątkiem pokusyJuż 18 marca w księgarniach pojawi się ciekawy tytuł, który mnie zainteresował.

Wszystkiemu się umiem oprzeć – z wyjątkiem pokusy” *


Masz wybór: zjeść słodką piankę marshmallow od razu albo poczekać. Wtedy spotka cię nagroda, dostaniesz kolejnego marshmallowa gratis. Od tego co zrobisz będzie zależało twoje życie. To czy odniesiesz sukcesy w nauce, czy popadniesz w uzależnienie od narkotyków, czy poradzisz sobie ze stresem w pracy. 

środa, 11 marca 2015

"Twardzielka" – Mariusz Zielke


"Żeby news był ciekawy, trzeba go ubarwić, podlać ostrym sosem, wyrwać coś z kontekstu, podkręcić".Trudno w obecnych czasach, podczas przeglądania internetu, nie natknąć się na plotki z życia różnej maści celebrytów, tworzących polski show business. Czasami skusi nas osławiony Pudelek, a czasami rubryka z życia gwiazd na stronie głównej któregoś z portali internetowych. Musicie jednak wiedzieć, że to, co serwuje nam prasa to jedynie wierzchołek góry lodowej. Polski show business jest bowiem pełen zepsucia, o jakim się Wam nawet nie śniło.

wtorek, 10 marca 2015

Już niebawem! "Dom na skraju"Kasia Bulicz-Kasprzak powraca do swoich czytelników z nową powieścią. Już 17 marca w księgarniach zagości bowiem "Dom na skraju".


Vital Voranau "Szeptem" - Zaproszenie na spotkania autorskie


Niebawem przedstawię Wam na mojej stronie książkę - zbiór opowiadań Vitala Voranaua pt. "Szeptem". Tymczasem, chciałabym Was zaprosić na dwa spotkania autorskie pisarza - w Warszawie i w Krakowie.


poniedziałek, 9 marca 2015

"Moje życie z OCD" – Laura Akkot
"Boję się odwiedzać kogokolwiek, bo nie potrafię u kogoś niczego dotknąć, a więc nie potrafię niczego zjeść ani nawet napić się kawy, nawet jeśli naprawdę mam na to ochotę".


OCD, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, inaczej nerwica natręctw – jak mało wiemy o tej chorobie! Chorobie wyniszczającej ludzką psychikę. Chorobie, której objawy w postaci przymusowych i obsesyjnych myśli oraz zachowań potrafią zniszczyć codzienne życie. Po lekturze autobiograficznej książki Laury Akkot, uświadomiłam sobie w pełni, jak szczątkowa była moja wiedza na temat OCD. Nie sądziłam bowiem, że nerwica natręctw może w takim stopniu wpływać na każdy aspekt życia osoby dotkniętej tą chorobą.

niedziela, 8 marca 2015

Gdy przychodzi paczka szczęścia!

Uwielbiam odbierać od listonosza wszystkie listy i paczki, a w szczególności te duże, które kryją cudowną i niepowtarzalną zawartość. Gosia Bibliofilka, z którą kultywuję tradycję wysyłania sobie paczek z książkami, znowu mnie obdarowała. I nie mogłam, nie pokazać Wam, ile szczęścia mnie na raz spotkało!

Spot "Jak powstaje książka? / Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?"Wydawnictwo Nasza Księgarnia opublikowało kolejny spot "Jak powstaje książka?". Tym razem o swojej pracy opowiadają Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak, autorzy "Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?".


sobota, 7 marca 2015

"Myślne miraże" - Eliza Segiet


"(...)
Wszystko
jest ciągłą chwilą.
Namiastką wszystkości
jest miłość".Słowa: "myśli" i "miraże", czyli części składowe tytułu drugiego tomiku wierszy Elizy Segiet, doskonale odzwierciedlają kwintesencję poezji. Czym ona bowiem jest, jeśli nie myślą, i mirażem, a nawet myślnym mirażem? Poezja jest przecież tak samo nieuchwytna jak nasze myśli, oraz tak samo niezbadana jak ułuda i przewidzenie. Tytuł tomiku trafiony, podobnie jak dobór wierszy, jakie zawiera.

Książki do 9 zł w Tania Książka!

Księgarnia Tania Książka znowu mnie kusi! W ostatnim czasie udało mi się zakupić na jej stronie "Dziedzictwo" Katherine Webb za jedyne 2,12 zł! Sama nie mogłam w to uwierzyć! A dzisiaj również Wy macie szansę kupić książki do 9 zł!


Nowości wydawnicze Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się dwie nowości wydawnicze warte zaprezentowania.piątek, 6 marca 2015

"Carte blanche" – Jacek Lusiński

Nie wyobrażam sobie życia bez zmysłu wzroku. I pomimo faktu, że sama mam sporą wadę, a okulary towarzyszą mi od wielu, wielu lat – na szczęście nie grozi mi utrata wzroku. Widzące oczy to bowiem podstawa mojej codziennej egzystencji i z tego też względu, przedstawiona jakiś czas temu w mediach, niezwykła historia nauczyciela uczącego historii w liceum, ukrywającego utratę wzroku przez wiele lat - mocno utkwiła mi w pamięci. Nie dziwię się więc, że historia ta stała się inspiracją do powstania filmu i napisania na jego podstawie książki. Życie pisze przecież najlepsze scenariusze, a słuchanie audiobooka przy takim poważnym temacie, nabiera niemal symbolicznego znaczenia.

czwartek, 5 marca 2015

"Sztuka, literatura może niektórych szokować i nie ma w tym nic zdrożnego" - Wywiad z autorem książki "Dwanaście"
Jakiś czas temu przedstawiałam Wam książkę M. Grossmana, który ukazał historię mężczyzny poszukującego miłości, okraszoną erotyczną treścią. Dzisiaj, przy okazji wznowienia tego dzieła, chciałabym Wam przedstawić bliżej sylwetkę pisarza.

Recenzja książki - KLIK

M. Grossman to autor ukrywający się pod pseudonimem. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Stworzył projekty Apostozja.pl oraz Pedofile.info, a od 10 lat współpracuje z Tygodnikiem NIE. Jest również przewodniczącym Zarządu Okręgu Gdyńsko-Słupskiego Twój Ruch.
Thomas Arnold - "33 dni prawdy" Już niebawem!


Już 9 marca w księgarniach pojawi się książka z gatunku thriller/kryminał, na którą niecierpliwie czekam. Muszę więc pokazać Wam ten tytuł!


środa, 4 marca 2015

"Tamara "- Anna Winner

"A przecież życie nie składa się z samych efektownych wzlotów czy straszliwych upadków. Dużo jest w nim... zwyczajności, jakby czasu na ładowanie baterii, by móc zmagać się z kolejnymi wyzwaniami".
Czytając książki oparte na prawdziwych wydarzeniach – zawsze, czy tego chcę, czy nie, identyfikuję się z bohaterami, którym życie napisało najczęściej  lepszy scenariusz, niż niejedna ludzka wyobraźnia. Niezmiernie więc byłam ciekawa opowieści o Szwedce, która do dwunastego roku życia pozostawała karliczką, a do tego występowała w cyrku. Anna Winner pokusiła się o przedstawienie w zbeletryzowany sposób jej życia. I słusznie, bowiem było ono pełne wzlotów i upadków, po prostu warte opisania.

wtorek, 3 marca 2015

Subiektywnie o książkach w obiektywie lutego!

Od początku istnienia "Subiektywnie o książkach" nie robiłam żadnych, miesięcznych podsumowań, gdyż zwykle nie chce mi się liczyć ilości przeczytanych stron, książek itd. Ostatnio jednak odkryłam, iż robienie zdjęć lektur, które przedstawiam Wam na blogu, i wrzucanie ich na moje konto na Instagramie - sprawia mi wielką przyjemność.

Postanowiłam więc co miesiąc pokazywać Wam, jakie zdjęcia udało mi się zrobić. Mam nadzieję, że niektóre fotografie będą dla Was inspiracją. Zapraszam do oglądania :)Lekturę "Na samym dnie" musiałam sobie koniecznie osłodzić // Genetycznie modyfikowana roślina firmy "Genesis" z powieści Katarzyny Mlek jak widać rośnie // Naziści i nieukarane zbrodnie w powieści Clary Sanchez - gorąca czekolada niezbędna // Latem wybieram się do Warszawy z moją ulubioną torbą na książkowe zakupy

SPOT "Jak powstaje książka" - opowiada Małgorzata Gutowska-Adamczyk!

Chciałabym Was poinformować o ciekawej akcji Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Pokażą nam swoje biuro i bibliotekę, opowiedzą o tym, co ich inspiruje i jak pracują - w krótkich filmikach pisarze przedstawią nam magiczny proces,  czyli "Jak powstaje książka".poniedziałek, 2 marca 2015

"Wieczność bez ciebie" – Bożena Gałczyńska-Szurek

"Mówią, że historia lubi się powtarzać. Chyba coś w tym jest".

Nie byłam nigdy w Zamościu, jednak po lekturze najnowszej książki Bożeny Gałczyńskiej-Szurek, czuję niemalże jakbym odwiedziła to miasto, poznając jego topografię i historię. To urokliwe miejsce jest bowiem jednym z głównych bohaterów powieści, a jej przepiękna okładka zapowiada równie wspaniałą treść.

Już niebawem! "Dwa życia Kiki Kain" pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"

Jeszcze trochę, już blisko, prawie jest! Premiera książki pt."Dwa życia Kiki Kain" autorstwa M. A. Trzeciak zbliża się wielkimi krokami. Już dzisiaj mogę Wam pokazać oficjalną okładkę książki, której patronuję medialnie. Książki, która zawładnęła moją wyobraźnią kilka miesięcy temu i nadal siedzi w mojej głowie!


niedziela, 1 marca 2015

KONKURS! Jaką książkę ukryjesz pod schodami?

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bellona mogę zaprosić Was dzisiaj do konkursu, w którym aż dwie osoby będę miały szansę wygrać książkę wydaną pod moim patronatem medialnym, czyli "Pod schodami" Alison Maloney.  

Wyniki konkursu "Co kryje Twój wymarzony antykwariat?"

Przy każdym, organizowanym konkursie wprost nie mogę się nadziwić, ile w Was, czytelnikach mojego bloga - kreatywności. I zawsze mam ten sam problem, czyli wybór zwycięzcy. Uwierzcie mi, że trudno wybrać jedną, najlepszą odpowiedź z tylu ciekawych i inspirujących zarazem...