Już niebawem! "Dom na skraju"Kasia Bulicz-Kasprzak powraca do swoich czytelników z nową powieścią. Już 17 marca w księgarniach zagości bowiem "Dom na skraju".


"Dom na skraju"
Kasia Bulicz-Kasprzak
ISBN: 978-83-7961-177-5
Data wydania: 17.03.2015
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 416


Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się wspierać naszych bliskich.

Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina – lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i godzą, poszukują miłości i szczęścia. Ciche wille na przedmieściu niewielkiego miasteczka pulsują emocjami mieszkających w nich kobiet.

Maria, żyjąca wspomnieniami młodzieńczego uczucia, w tajemnicy przed matką pisze płomienne poezje. Leokadia, która wiele lat temu straciła ukochanego męża, teraz usiłuje ratować małżeństwo wnuka. Marta już nie potrafi rozmawiać z Olgierdem, ale trudno jej żyć bez niego. Agata zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Karolina, nie umiejąc się odnaleźć w roli żony i matki, postanawia odmienić swoje życie.
W dodatku po wielu latach nieobecności na Różaną wraca Wanda, a jej przyjazd może bardzo skomplikować sytuację dawnych przyjaciółek.
Każda z tych kobiet jest inna, łączą je marzenia o szczęściu i miłość do ogrodnictwa. Co łatwiej pielęgnować – róże czy uczucia?

Z zapartym tchem śledziłam zmieniające się jak w kalejdoskopie sytuacje – towarzyskie i rodzinne układy, „przyjacielskie” koalicje. Czy bohaterki wezmą sobie do serca słowa babci Leokadii, że „szczęście to nie stan duszy, tylko umysłu, i można się go nauczyć”? 
Dorota Koman, Polskie Radio

To jest twoje miejsce. Na Różanej poczujesz się jak u siebie. Zapraszam do wciągającej lektury!
Ilona Ostrowska, aktorka

Powieść Kasi Bulicz-Kasprzak przeczytałam jednym tchem! Totalnie wciągnęły mnie perypetie młodych kobiet i to, jakie miały one wpływ na ich przyjaźń – zastanawiam się, czy za parę lat ja i moje przyjaciółki też będziemy mieć podobne problemy... Ile wysiłku będziemy musiały włożyć w pielęgnowanie naszej przyjaźni?
Marta Fecko, lat 24, studentka orientalistyki, właścicielka kota syjamskiego Bohuna, Warszawa

Jeżeli myślisz, że twoje życie pulsuje emocjami – zdziwisz się! W świecie wykreowanym przez Kasię Bulicz-Kasprzak aż iskrzy od intryg, romansów, plotek… ale to również tutaj rodzi się prawdziwa przyjaźń i miłość. Powieść, której akcja toczy się na ulicy Różanej, wciąga od pierwszych stron tak mocno, że przez kilka dni moja rodzina nie miała ze mnie zupełnie pożytku…

Małgosia Kalicka, lat 50, babcia dwuletniej Zuzi i miesięcznej Sary, Pruszków

Małe miasteczko, zaciszna ulica Różana, zadbane stare wille – wszystko to powinno gwarantować spokój i ukojenie starganym nerwom, powinno pomóc Marcie się pozbierać po dramatycznych przejściach. Ogród wiosną to dobre miejsce, aby uciec od przeszłości. Wiosna to przecież początek! Rusza kalejdoskop osób, wrażeń, marzeń, kolorów, zapachów, pragnień! Wszystko się kręci, przeplata, miesza… „Dom na skraju” to dowcipnie opowiedziana historia o wcale nieśmiesznych życiowych wydarzeniach. Refleksja przychodzi po chwili. Powieść napisana przez kobietę, o kobietach i dla kobiet – dlatego jest taka dobra. Niesamowita książka – przemyślana, dopracowana, wręcz dopieszczona. Godna rekomendacji.
Katarzyna Błoszko-Piela, 42 lata, żona, matka dwóch synów, Rzeszów

Kasia Bulicz-Kasprzak – autorka książek „Nie licząc kota", „Meandry miłości" i „Nalewka zapomnienia". Największą jej pasją jest czytanie. Drugą – bieganie. Trochę romantyczna miłośniczka roślin, która każdej wiosny zamienia swój balkon w ogródek, sadzi pelargonie i pomidory, sieje aksamitki i dynie.Już nie mogę się doczekać premiery! A Wy? 

36 komentarzy:

 1. Lubię tworczość tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, ale chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna bardzo interesująca premiera. Żeby tylko tego czasu na czytanie było więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się bardzo ciekawa powieść ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie, że i ja się nie mogę doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rekomendacje zachęcają.
  Piękna okładka i ten cytat - "szczęście to nie stan duszy, tylko umysłu, i można się go nauczyć”, sprawiają że już nie mogę się doczekać powieści tylko dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Również jestem zainteresowana:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam jeszcze przyjemności z autorką, ale widzę, że czas na zmiany

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja nie wiem, nie znam autorki. Nie wiem dlaczego, ale okładka mi się nie podoba. Nie będę jednak na tej podstawi oceniać książki. Jeśli będę miała okazję to przeczytam, czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja zastanowię się jeszcze, bo na razie to tonę w swoim obecnym stosiku książek:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam "Nie licząc kota" i przyznam, że wogóle mi się nie podobała... Więc i tę raczej odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 12. Zupełnie nie znam tej pisarki ... Niemniej mam ogromną ochotę na lekturę tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka ciekawa, autorki jeszcze nie poznałam - od strony twórczości oczywiście, bo jako osobę tak. Chętnie sięgnę po książkę jeśli będzie okazja

  OdpowiedzUsuń
 14. Może kiedyś sięgnę... póki, co powoli nie ogarniam tego, co już stoi na półkach... ;) a kolejne zamówienie w drodze... Szkoda, że do zakupionych książek nie dokładają czasu gratis na czytanie...;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zastanowię się nad tym tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Odliczam dni razem z Tobą:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam ,,Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna'' dawno temu. Przyjemna lektura, ale nie do końca mnie zachwyciła. Nie wiem, czy sięgnę po ,,Dom na skraju".

  OdpowiedzUsuń
 18. to czekamy razem z Tobą sie niecierpliwiąc!

  OdpowiedzUsuń
 19. Okładka urocza, ale poczekam na pierwsze recenzje, zanim zdecyduję czy książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam autorkę! Jej "Nalewka zapomnienia" jest moją ulubioną lekturą ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety Autorki nie znam, więc tym bardziej mam ochotę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zapowiada się naprawdę ciekawie. Kiedyś do niej zajrzę. Na pewno! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Kojarzę nazwisko autorki, ale jeszcze nic nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie znam autorki, ale z wielką przyjemnością poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Jestem za lekturą tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Okładka aż krzyczy: PRZECZYTAJ!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie czytałam jeszcze nic autorki, ale gdy patrzę na tę książkę to tak - chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Szczerzę ząbki :3
  Jak najbardziej coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie znam autorki, jakoś nie przepadam za rodzimymi autorami. Przeważnie na początku potrafią zainteresować, to im dalej tym gorzej i muszę się przebijać z trudem dalej. A w czytaniu nie o to chodzi :)
  Książka, którą przedstawiasz zapowiada się dość ciekawie i chętnie bym zmieniła zdanie o naszych autorach, być może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Chętnie bym przeczytała tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger