Stella. Narodziny psychopatki w mojej biblioteczce

 

Stella Skalska już jako nastolatka zostaje zmuszona przez wychowującego ją wujka do zarabiania własnym ciałem. Mężczyzna traktuje ją jak inwestycję i uważa, że taka jest cena za zabranie jej z bidula, utrzymanie i dach nad głową. Nie mając wyjścia, dziewczyna szybko przystosowuje się do okoliczności, a jednocześnie próbuje uwolnić się od opiekuna i zacząć żyć na własnych zasadach. Gdy jeden z klientów przypadkowo budzi jej ciemną stronę, dochodzi do dramatu. Przerażona własnymi czynami, Stella postanawia wrócić do rodzinnego miasta i rozliczyć się z przeszłością. Jednak w poszukiwaniu swojego największego wroga będzie potrzebowała pomocy kogoś bliskiego, kogo również obwinia o swoje krzywdy.

W patronackiej recenzji "Stelli" napisałam, że chyba już zawsze pewne piosenki kultowego zespołu Maanam będą mi się kojarzyły z dziewczyną, dla której los nie był łaskawy. Dziewczyną, która radziła sobie w życiu na swój własny, popaprany sposób.


Stella to kolejna psychopatka w zacnym panteonie postaci, jakie na przełomie ostatnich lat stworzył Adrian Bednarek, wzbudzająca ambiwalentne uczucia. Musicie ją poznać!

9 komentarzy:

 1. Zdecydowanie podtrzymuję chęć przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest to emocjonalna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak można dzieci i nastolatki angażować do prostytucji? To jest cios poniżej pasa. Niewyobrażalna krzywda, o której nigdy nie zapomną, bo tego nie da się tak zwyczajnie wymazać. Straszna historia, ale myślę że książka warta przeczytania.

  Miłego dnia Wiolu

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, ta historia brzmi naprawdę poruszająco. Zmuszona do tak okropnych wyborów jako nastolatka? To musiało być naprawdę trudne. Na pewno warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może polecę ten tytuł koleżance, która lubi podobne lektury.

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy pisarz chciałby mieć taką świetną patronkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Psychopatów staram się omijać z daleka 😂

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger