Nauka. To Lubię


Nauka. To Lubię to fundacja, która wydaje książki popularnonaukowe skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Organizacja została założona w 2020 roku przez dr. Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Powstała, aby kontynuować i rozszerzać działalność związaną z popularyzacją nauki, rozpoczętą właśnie przez dr. Tomasza Rożka. Zobaczcie, jakie ciekawe książki możecie znaleźć w jej ofercie 😀


"Jak działa kosmos?" to familijna książka Tomasza Rożka, pełna ciekawostek o kosmosie.

Tomasz Rożek rusza w kosmos! Z pomocą swojej rezolutnej sondy zagląda w zakamarki Układu Słonecznego — podróżuje od Słońca, aż po ostatnie znajdujące się w nim duże obiekty, jak Pluton czy asteroidy. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać nasze najbliższe kosmiczne sąsiedztwo. Jest ono nie tylko tajemnicze, lecz także intrygujące. Znajdują się w nim chociażby planety, na których nie można stanąć, gdyż nie mają twardej powierzchni czy obiekty, które mają nie jeden, tylko kilkadziesiąt księżyców.

Wszechświat fascynuje dzieci, a książka Jak działa kosmos? - Układ Słoneczny pozwala zaspokoić ich ciekawość. Jest źródłem rzetelnej wiedzy, przekazanej w prosty i interesujący sposób – zrozumiałej już dla kilkulatków. Daje odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań o kosmos, ale też inspiruje do dalszego poznawania go.Oprócz książek, możecie także poznać fascynujący świat polskich naukowców i ich niesamowite dokonania w grze karcianej stworzonej przez dr. Tomasza Rożka. 
 
Co znajdziecie w grze "Akademia Superbohaterów"

W grze "Akademia Superbohaterów" każda z 32 kart to unikatowy wizerunek polskiego naukowca. Bohaterowie gry ukazani zostali jako Superbohaterowie posiadający swoje specjalne moce. Te niezwykłe postaci z dziedziny nauki były wybitnymi odkrywcami i badaczami, którzy odważnie wkraczali w nieznane, zmieniając świat wokół nas. Ich dokonania są nieocenione, ale niestety, zbyt rzadko są wspominane.

Gra powstała z pasji do polskich naukowców i chęci ożywienia historii ich odkryć. Ale to nie wszystko! "Akademia Superbohaterów" to również fantastyczna okazja, by nauczyć się nowych rzeczy przez zabawę. Wciągnij się w rozgrywkę i poznawaj fakty z życia naukowców oraz informacje o ich dokonaniach.

Cała talia liczy 32 kart, z wyjątkowymi ilustracjami naszych Superbohaterów, które tworzą niezapomniany klimat gry. Genialny ilustrator, Marek Oleksicki, oddaje ducha każdego naukowca, wyposażając go w odpowiednie atrybuty, które charakteryzują ich dziedziny badawcze. Odkryjesz m.in. przyrządy astronomiczne, naczynia laboratoryjne czy wynalazki techniczne.

Książka Jak działa człowiek? jest pełnym wiedzy przewodnikiem, który w ciekawy i w zrozumiały sposób opowiada najmłodszym o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Dzięki tej pozycji wspólnie z dzieckiem odkryjesz wiele sekretów ludzkiego organizmu. Wiedzę zdobytą z książki Jak działa człowiek? możecie dodatkowo rozszerzyć o materiały wideo, zamieszczone na kanale Nauka. To Lubię Junior, które są spójne z treściami prezentowanymi w książce.

 Dlaczego człowiek?

Człowiek to najbardziej fascynujący element świata. Nic dziwnego, że z ust dzieci i młodzieży pada tyle pytań o funkcjonowanie ludzkiego ciała. Książka Jak działa człowiek? powstała po to, by młodzi pytający nie zostawali bez odpowiedzi. Bo odpowiedzi są dla dziecięcej ciekawości tym, czym tlen dla mięśni, prąd dla silnika elektrycznego albo światło dla roślin. Są napędem rozwoju. Człowiek jest niesamowicie skomplikowany i właśnie dlatego tak fascynujący!

Dzisiejsza nauka wciąż nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania o człowieka, nie wszystko rozumiemy, ale nie ma dnia, żebyśmy się o człowieku nie dowiadywali czegoś nowego. Naukowcy – jak dzieci – cały czas zadają pytania. I choć znają coraz więcej odpowiedzi, nie przestają się dziwić, zastanawiać i znowu pytać. Właśnie po to powstała ta książka – by się dziwić, zastanawiać i znowu pytać.Muszę przyznać, że trafia do mnie promowanie nauki poprzez takie wartościowe treści, dlatego polecam wam zapoznanie się z całą ofertą wydawniczą Fundacji Nauka. To Lubię, która przystępnie tłumaczy małym i dużym, jak działa świat 😀 


11 komentarzy:

 1. Piękne publikacje, pozdrawiam Wiolu .

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne publikacje dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książek nie znam ale kanał na YT nieraz oglądałam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. mega fajne pozycje dla nieco starszych dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne są takie książeczki i muszę za nimi popatrzeć do naszej biblioteki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne propozycje. Nauka i rozrywka w jednym. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe publikacje, szkoda że mój syn już nie interesuje się kosmosem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne publikacje. Idealne dla wszystkich kategorii wiekowych 😀

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger