Zapraszam na spotkanie autorskie online z Agatą Bizuk | #PrologLive

 

O Wielkim Głodzie w Irlandii, o przyczynach braku pamięci dla ludzkich dramatów, o głodnych miłości i głodnych życia, o mentalności dwóch narodów, o pierwszoosobowej narracji i o tym, jak pisało się swoją najtrudniejszą i najmocniejszą książkę z Agatą Bizuk porozmawiam w nadchodzący czwartek. Nasze spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów Legimi #PrologLive.


Całą rozmowę obejrzycie na stronie księgarni Legimi oraz na moim fanpage'u - Subiektywnie o książkach - Wioleta Sadowska 😀


📙 Czterdziesty rok życia Moniki staje się dla niej przełomowy. Zdrada i odejście męża ułatwiają jej podjęcie decyzji o wyjeździe. Kobieta odcina się od swojej przeszłości i wylatuje do Irlandii, gdzie czeka na nią siostra Ewelina. Zamieszkując miasteczku Dunshaughlin, zlokalizowane blisko Dublina, Monika powoli buduje swoją nową codzienność.

🟠 W międzyczasie odkrywa, że cicha mieścina skrywa dość niecodzienną i szokującą historię sięgającą lat czterdziestych XIX wieku. Znajdująca się na przedmieściach pewna kamienna budowla była bowiem świadkiem mrocznych czasów Wielkiego Głodu, w których żyła Maria O’Brien. Czasów wielkiego cierpienia żon, matek, mężów i ojców.


Zapraszamy was bardzo gorąco na nasze czwartkowe spotkanie 😀

5 komentarzy:

 1. Chętnie zapoznam się z historią Irlandii. To dla mnie zaskoczenie, głód w tym państwie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Postaram się wziąć udział w spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat nie będę mogła wziąć udziału, ale odsłucham.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za zaproszenie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie było interesująco.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger