Księżyc nad Vajont pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

9 października nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się dwutomowa powieść „Księżyc nad Vajont” Katarzyny Kieleckiej, autorki bestsellerowych książek „Trzykrotki”, „Znajda”, „Gra w zielone”, „Ślady”, „Cytrusowy gaj” czy „Zapach cytrusów”. Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej nietuzinkowej dylogii 😀


Dolina Vajont, lata 60.

Federico Lanza wraz z żoną Marianną, Polką z Wilna, i trojgiem dzieci prowadzi spokojne i szczęśliwe życie w Casso. Pracuje przy budowie najwyższej tamy na świecie. Jest dumny z tego, co robi, i wierzy, że myśl inżynierów ujarzmi przyrodę. Tymczasem matka natura pokazuje swoją moc... Czy rodzina Lanzy wyjdzie zwycięsko z tej próby? Jak jedno wydarzenie może zmienić cichą górską dolinę?


Współczesna Łódź.

Małżeństwo Karoliny Cichońskiej przechodzi kryzys. Kobieta dużo czasu poświęca neurotycznej matce, zaniedbując męża i synów. Gdy pewnego dnia starsza kobieta otrzymuje tajemniczy list, wspomnienia z dzieciństwa wracają. Postanawia otworzyć się przed córką, co skutkuje zmianą planów urlopowych Cichońskich. Czy odbudują rodzinne więzi w czasie wakacji? Kto napisał list do matki i w jakim celu? Fabuła dylogii Księżyc nad Vajont jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. Wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.Współczesne Włochy.

Karolina Cichońska ma nadzieję, że wakacyjny wyjazd scali jej małżeństwo, odbuduje więź z synami i pomoże odzyskać miłość męża. Tymczasem musi mierzyć się z echem dramatu z 1963 roku, historią swojej rodziny oraz prawdą o sobie i matce. Każdy dzień to nowy sekret do wyjaśnienia... Kogo Cichońscy spotkają w dolinie Vajont? Czy Karolina zdobędzie się na szczerość wobec męża?


Łódź, lata 60. i 70.

Marianna Lanza wraz z dziewięcioletnią córką przyjeżdża do Łodzi i wprowadza się do krewnych. Przygnieciona wspomnieniami i peerelowską rzeczywistością zaniedbuje dziecko. Osamotniona dziewczynka pisze pełne tęsknoty listy do Włoch i coraz bardziej zamyka się we własnym świecie. Dotrzeć do niego potrafi tylko jej przyjaciel z sąsiedztwa - Kazik. Czy ta przyjaźń przetrwa próbę czasu? Czy ich marzenia kiedyś się spełnią? Fabuła dylogii Księżyc nad Vajont jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. Wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.
Fabuła dylogii „Księżyc nad Vajont” jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. To wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.


Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Szara Godzina.

12 komentarzy:

 1. Myślę, że obydwa tomy mogłyby mi się spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu, też lubię takie opowieści i dylogie i trylogie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję serdecznie wspaniałego patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również gratuluję patronatu! :) Książki zapowiadają się naprawdę ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu. Piękne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi interesująco i poruszająco. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawe że na faktach prawdziwej historii osnuta powieść

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu! Piękne okładki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale mnie zainteresowały te książki. Bardzo lubię wątki tajemnic rodzinnych sprzed lat i wracania do starych historii. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję kolejnego świetnego patronatu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger