"Słowa znaczą – i to na tak wielu poziomach!". Fragment książki "Poradnik językowy prosto pisany"

 

Mówić i pisać poprawnie – to i ważne „w imię zasad”, i czasem się po prostu opłaca. Problemy językowe mogą wydawać się trudne i nudne, ale „Poradnik językowy prosto pisany” pokazuje fascynującą twarz... języka. W książce wszystko jest wytłumaczone prostym językiem (tytuł nie kłamie), bez nadmiaru specjalistycznej terminologii, za to z pasją i z zaangażowaniem. „Poradnik...” jest i dla dużych, i dla małych – dla każdej osoby, dla której poprawna polszczyzna stanowi wartość. Dla każdego, kto o trudnych kwestiach językowych chciałby przeczytać w luźniejszej formie, pozwalającej łatwiej i szybciej coś zrozumieć. Dla wszystkich, którzy widzą sens w rozmowie o językowym i kulturowym wymiarze współczesności.


Mocno namawiam was do poznania "Poradnika językowego prosto pisanego", a dzisiaj możecie przeczytać fragment tej publikacji 😀


 
„Poradnik...” w wersji papierowej i jako e-book jest dostępny w księgarniach internetowych oraz na stronie internetowej Wydawnictwa Naukowego Silva Rerum.
Materiał powstał w ramach współpracy z DOBRA KOREKTA SP. Z O.O.

6 komentarzy:

 1. Poradnik jest na czasie Wiolu. Poza tym można tutaj dodać inną rzecz - osoby, uczące się wiele lat języków obcych, np. rosyjskiego - przeciągają samogłoski, bądź stosują rusycyzmy. A ucząc się jakiegokolwiek obcego języka - trudno się czasem z niego przestawić na polski. Ja po maturze w 2001 roku tak miałem, po maturze z języka obcego właśnie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedstawiony fragment pokazuje typowe błędy językowe omówione w sposób przystępny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradnik na pewno oryginalny i intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym zajrzała do tej publikacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa jej zawartości.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger