Dziewczyna ze skrzydłem anioła na mojej półce

 

20 lat temu, w 2001 roku, przyjaciele z liceum napisali sekretne listy i umieścili je w kapsule czasu – eleganckiej skrzyni, którą Sylwester dostał w prezencie od babci. To był grudzień – miesiąc magii i gwiazd, miesiąc oczekiwania na Boże Narodzenie. Od tamtego czasu wiele wydarzyło się w życiu każdego z nich. Sylwo wylądował w Ameryce, Nataniel ma żonę i niedawno urodził się mu syn, Angelika jest singielką, Aniela rzuciła się w wir pracy, żeby zabić tęsknotę za utraconą miłością, a Albin... nie żyje.


Jest grudzień 2021 rok. Drogi przyjaciół znowu się łączą i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pada śnieg. Kilka dni przed Świętami spotykają się u Sylwestra, który wrócił na stałe do Polski po traumie, z jaką musiał się zmierzyć za oceanem. Podczas przedświątecznej imprezy pełnej aniołków, choinek, muzyki i wina na stole pojawia się kapsuła czasu, w której wciąż śpią ukryte przed wieloma laty listy. Każdy list to sekret, magia, marzenie. Każdy z zebranych coś przecież ukrywał, o czymś marzył, coś przemilczał. Jak na życia i ścieżki dawnych przyjaciół wpłynie decyzja o otwarciu skrzyni? Jak bardzo słowa zapisane dawno temu w listach zmienią ich świat tu i teraz? Co okaże się słodką prawdą, a co gorzkim kłamstwem? I kim jest Gabriel?

W patronackiej recenzji "Dziewczyny ze skrzydłem anioła" napisałam, że realizm przeplata się w niej z metafizyką, tak przecież charakterystyczną dla prozy autorki, a specyficzna warstwa językowa dopełnia całości niebanalnego klimatu całej opowieści. 

Czy warto wracać do przeszłości w chwili, gdy "ze starych zdjęć spoglądają nieznajome twarze"? To dobre pytanie, na które szukamy odpowiedzi w różnych momentach naszego życia. Sięgając bowiem w przeszłość można natknąć się na tajemnice, które mogą zmienić wszystko. Przekonują się o tym bohaterowie książki "Dziewczyna ze skrzydłem anioła".


9 komentarzy:

 1. Gratuluję nabytku Wiolu i pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna książka do kolekcji i jest również autograf :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ciekawego patronatu! Zachęca mnie fabuła i piękna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie gratuluję bardzo ciekawego patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ciekawie i zachęcająco to brzmi... nie mogę oprzeć się żadnej książce ! Ratunku !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję patronatu! Opis tej książki brzmi ciekawie, chętnie poznam ją bliżej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi ciekawie. I też okładka jaka ładna...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger