Poszukiwacze siódmej księgi pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


Izabela Szylko powraca z nową książką! Poznajcie "Poszukiwaczy siódmej księgi", czyli książkę z zagadką historyczną związaną z Kopernikiem w tle. Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej powieści 😀

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę.

Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom.

Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat?

Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.


Izabela Szylko - dziennikarka, reżyserka, scenarzystka i pisarka (w zależności od potrzeb). Pracowała m.in. w miesięczniku „Kino” i telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”.

Jej debiut literacki „Madonna z hiacyntem” został wyróżniony w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika „Detektyw”, a scenariusz będący adaptacją powieści „Łyżeczka” znalazł się w finale „Script Pro” – najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów. Powieść kryminalna „Dama z blizną” została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru (długa lista).

Uczy kreatywnego pisania i leczy scenariusze. Autorka kursu wideo „Podstawy pisania” - najpopularniejszego kursu szkoły Maszyna do pisania.Premiera nowej powieści Izabeli Szylko już 20 kwietnia. Jesteście zainteresowani przeżyciem tej literackiej przygody?


16 komentarzy:

 1. Jeśli się pojawi w Bibliotece - to tak, bo faktycznie ciekawie się zapowiada, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę Ci powiedzieć, że to całkiem ciekawy patronat :) Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale mnie zaciekawiła ta książka! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ją w swoich zasobach i wkrótce ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie. Będę miała tę książkę na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapowiada sie fantastyczna lektura i serdeczne gratulacje z okazji kolejnego patronatu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję Ci tego patronatu. Książkę planuję przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu 😊 Bardzo lubię książki z zagadkową historią w tle, więc chętnie ją przeczytam, chociaż jestem bardzo ciekawa Twojej opinii na jej temat:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję patronatu. Książka zapowiada się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już wcześniej wpadła mi w oko.

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś czuję, że i mnie by akcja wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger