Najlepsze kryminały i thrillery 2023: po jakie tytuły warto sięgnąć?

 

Choć na rynku wydawniczym dzieje się sporo, czołówki list bestsellerów nieustannie okupowane są przez najlepsze thrillery. Książki należące do tego gatunku, podobnie jak pokrewne im powieści sensacyjne i kryminalne, cieszą się ogromnym uznaniem czytelników. Jakie tytuły najmocniej zmrożą nam krew w żyłach na początku 2023 roku?


Najlepsze kryminały - książki, które warto znać


Remigiusz Mróz, „Kabalista”

Zarówno Remigiusz Mróz, jak i bohater jego najnowszej powieści Kabalista - Gerard Edling - są doskonale znani fanom wymienionych gatunków. Utalentowany behawiorysta, wielbiciel dobrego wina i radiowej Trójki mierzy się tym razem nie tylko z kolejną sprawą kryminalną, ale i własną trudną przeszłością. Kiedy na włosku zawisa to, co dla niego najcenniejsze, emocje sięgają zenitu, a losy bohaterów ważą się niemal do ostatniego zdania.


B.A. Paris, „Uwięziona”

Wielki powrót uwielbianej autorki najlepszych thrillerów! Książki B.A. Paris biją rekordy popularności na całym świecie, a „Uwięziona” - najświeższa nowość w jej dorobku - nie jest wyjątkiem. To wybuchowa mieszanka dreszczowca, powieści psychologicznej i analizy skomplikowanych relacji międzyludzkiej, od której nie sposób się oderwać. Bohaterka powieści, Amelie, trafia z nieba do piekła: małżeństwo z bajecznie bogatym Nedem okazuje się pułapką, a porwanie w nieznane miejsce - wentylem bezpieczeństwa… Nic nie jest tu oczywiste, a każda kolejna strona pogłębia nastrój suspensu i tajemnicy.


Amy McCulloch, „Bez tchu”

Autorka znana dotąd jako autorka powieści dla młodzieży pokazuje swoje mroczne oblicze - i robi to w świetnym stylu! „Bez tchu” to pełna napięcia historia grupy osób odciętych od cywilizacji, które muszą zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem, nieokiełznaną siłą natury i własnym strachem. Rozgrywka między mordercą a jego potencjalnymi ofiarami odbywa się w ekstremalnych warunkach, a rozwój wydarzeń przybiera zupełnie inny obrót, niż w klasycznych gatunkowych powieściach. Zaskoczenie gwarantowane!


Katarzyna Bonda, „Do cna”

Gdybyśmy mieli stworzyć polski ranking najlepszych kryminałów, książki Katarzyny Bondy - w tym seria z Jakubem Sobieskim - z pewnością miałyby w nim mocną reprezentację. W trzecim tomie cyklu słynny śledczy rusza tropem seryjnego mordercy, którego makabryczna działalność wstrząsa opinią publiczną. Aby rozwiązać sprawę, detektyw musi stawić czoła całemu zbrodniczemu układowi. Czy uda mu się dopiąć swego i jaką cenę przyjdzie mu zapłacić?


Olga Rudnicka. „Wadliwy klient”

Kryminały i sensacje niejedno mają oblicze, a Olga Rudnicka udowadnia, że nawet w opowieści z dreszczykiem da się przemycić sporo humoru. Komedia kryminalna „Wadliwy klient” to już szóste spotkanie czytelników z temperamentną detektyw Matyldą Dominiczak. Śledcza przyjmuje równie osobliwe, co intrygujące zlecenie: musi wcielić się w rolę partnerki bajecznie bogatego klienta, by pomóc mu ochronić się przed zakusami byłej kochanki. Szybko okazuje się, że pozory mylą, a trupa w szafie może ukrywać każdy… Dosłownie czy w przenośni? O tym musicie przekonać się sami!
Materiał zewnętrzny

10 komentarzy:

 1. "Kabalista" mnie nawet zainteresował. Znam 1 część serii Gerard Edling, "Behawiorystę".

  OdpowiedzUsuń
 2. o proszę - ciekawe propozycje

  OdpowiedzUsuń
 3. „Bez tchu” już jest na mojej półce, a "Do cna" już mam przeczytaną. Chętnie przeczytam "Kabalistę", ale pozostałe też wydają się ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gracias por las recomendaciones. Un abrazo,

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki Uwięziona i Bez tchu na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najnowszą Paris już mam zakupioną i wgraną na czytnik. Czekam na wolniejszą chwilę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm...jakoś nie ciągnie mnie do tego typu powieści. Przekonuje mnie jedynie B.A.Paris, bo już czytałam coś tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za polecenia! Nie znam żadnej z tych książek, ale mam chęć zacząć przygodę z twórczością pani Bondy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dwie pierwsze czytałam, a kolejne mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnia pozycja mnie zaciekawiła. Lubię książki Olgi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger