Mamuśki w księgarniach

 

Wydawnictwo Kwiaty Orientu proponuje kolejną nietuzinkową lekturę. Tym razem to komiksowe "Mamuśki", które nie pozwolą wam się nudzić.


Lee Soyeon, Myeong-ok, Yeonsun i Yeonjeong są matkami po pięćdziesiątce. Lee Soyeon jest po rozwodzie i trwa w nieszczęśliwym związku, Myeong-ok ma romans z młodszym mężczyzną, Yeonsun ma pecha do mężczyzn, trafiając na takich, co bardziej interesują się jej pieniędzmi, a Yeonjeong, której mąż cierpi na zaburzenia erekcji, ma na oku znajomego z siłowni. Znudzone konwencjonalnymi romantycznymi igraszkami biorą udział w odważnych przygodach seksualnych i wypadach, kończących się nocnymi klubami, motelami, a nawet okazjonalnymi bójkami w zaułkach.

Tą mrocznie zabawną manhwą Ma Yeong-shin przeciwstawia się normom tradycyjnej koreańskiej narracji rodzinnej, oferując w zamian odświeżająco szczerą historię grupy matek w średnim wieku, które tęsknią za czymś więcej niż przeciętni mężczyźni w ich życie mogą wnieść. Pomimo ich mniej niż pożądanych prac, pensji, mężów i chłopaków te kobiety odważnie torują sobie drogę przez życie zabawami i przygodami, które zwykle przypisuje się dwudziestoparolatkom.


Niebawem o "Mamuśkach" opowiem wam nieco więcej. Macie ochotę je poznać?

Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Kwiaty Orientu.

5 komentarzy:

 1. Czuję się zaciekawiona lekturą, ale czekam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tu dużo mówić, nietuzinkowa! A z drugiej strony, czy nasze polskie społeczeństwo też nie jest tak mocno skostniałe jak to któremu przeciwstawia się ta historia?
  Czytasz to na czytniku?
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)
  mycoffeetime.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pewno interesująca i ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na nietuzinkową lekturę warto się skusić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger