Ponadczasowe powieści, czyli nowa kolekcja książkowa już w kioskach

 

W dobrych salonach prasowych pojawiła sę właśnie nowa kolekcja książkowa. "Ponadczasowe Powieści" to wyjątkowy zbiór, który oddaje hołd powieściom mówiącym o nas samych. Pierwszy tom kolekcji to "Duma i uprzedzenie" Jane Austin. Kolejne będą się ukazywały co dwa tygodnie w czwartki. Tom 1 kosztuje 9,90 zł, następne 39,90 zł.

Wichrowe Wzgórza, Dziwne losy Jane Eyre, Duma i uprzedzenie, Małe kobietki, Rozważna i romantyczna czy Pani Bovary to tylko niektóre tytuły utworów, które możemy nazwać Ponadczasowymi Powieściami.

Te wspaniałe historie, napisane wiele lat temu, są wciąż czytane z niesłabnącym entuzjazmem i ekscytują kolejne pokolenia czytelniczek.

Książki z kolekcji Ponadczasowe Powieści, oprócz tego, że są wielkimi klasykami literatury, mają jeszcze jeden wspólny mianownik: są o wiele bardziej śmiałe, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlaczego te historie, które wydają się tak klasyczne, w rzeczywistości są tak nowoczesne? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo we wszystkich występują kobiety, które mówią nam o wolności decydowania i znaczeniu bycia sobą. Kobiety, które są z tego dumne i które domagają się swoich praw oraz doceniania ich roli w społeczeństwie.

Ponadczasowe Powieści to najlepszy wybór utworów, które zrewolucjonizowały świat kobiet i wciąż zapraszają nas do marzeń. Piękne, kolekcjonerskie wydanie, efektowne i dopracowane.

Zainspirowane Kolekcją Cranford*, klejnotem literatury wiktoriańskiej. Oprawione w okładki z olśniewającymi organicznymi ornamentami, w nowoczesnej, barwnej odsłonie ze złotymi tłoczeniami.


Więcej informacji na temat całej kolekcji i prenumeraty znajdziecie na jej stronie Ponadczasowe Powieści. Jesteście zainterosowani zbieraniem ponadczasowych powieści?

25 komentarzy:

 1. Jeśli ktoś ma jeszcze w mieszkaniu miejsce na to, aby eksponować takie kolekcje, to jest to świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. no ja właśnie bardzo się staram nie rozpocząć kolekcjonowania bo już miejsca nie ma, zaraz bedę spać na książkach hihi;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już reklamę tej kolekcji i faktycznie jest godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta kolekcja jest przepiękna. Nigdy nie czytałam tych książek, a ostatnio miałam ochotę kupić Dumę i uprzedzenie...Wydania kuszą, ale ostatecznie się opanuję, chyba jednak to nie jest po drodze z moim postanowieniem oszczędzania 😅

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym mieć taką kolekcję ♥️
  Same okładki już przyciągają, a klasyka zawsze chętnie czytana 🥰

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeny, ale piękne wydania... boskie okładki i wnętrze. Naprawdę budzą uśmiech, a nawet inspirują. Pozdrawiam Cię najserdeczniej i niech dużo szczęścia jest z Tobą. <3

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie trudno z miejscem na wszystkie książki, które chciałabym zatrzymać

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak! Piękne wydania, kocham klasykę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, nie wiedziałam, że jest taka kolekcja. A jakie ładne rysunki w środku! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W przypadku wydań klasyki, jednak bardziej zwracam uwagę na tłumaczenie niż szatę graficzną.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba znam wszystkie książki z tej kolekcji, ale trzeba przyznać, że są ładnie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio szukałam takiego wpisu. Jestem ciekawa tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 13. Powoli brakuje mi miejsca na książki, ale trzeba przyznać, że książki mają bardzo ładną szatę graficzną. Pozdrawiam Wiolu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie jestem kolekcjonerką, a miejsca na półkach brak.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na pewno są to przepiękne wydania.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja dałam się skusić na pierwsze dwa tomy, bo wydanie jest obłędne! Najchętniej przygarnęłabym całą kolekcję, ale może gdyby była bardziej rozłożona w czasie, np. 1 tom miesięcznie. W obecnej prenumeracie to po prostu za duży wydatek. To zdanie mojego męża, dla mnie nie istnieje kwota, której nie dałabym za książki!

  OdpowiedzUsuń
 17. Książki na żywo prezentują się równie pięknie. Mam nadzieję, że będą pojawiać się w kioskach kolejne tomy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger