A potem już tylko nic pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

25 listopada miała miejsce premiera nowej książki Krzysztofa Koziołka pt. "A potem już tylko nic", której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. Nie możecie przegapić tej nowości w swoich czytelniczych wyborach.


Rok 2031. Polska jest jednym z największych przegranych światowej wojny o wodę wywołanej przez gwałtowne zmiany klimatyczne będące efektem problemów gospodarczych, jakie wstrząsnęły planetą za sprawą pandemii koronawirusa i wojny na Ukrainie. Od zakończenia konfliktu większością ziemskich zasobów zarządza kilka międzynarodowych korporacji.

Cały kraj podzielony jest na zamknięte strefy, jedną z nich jest Enklawa Zielona Góra. Lokalne samorządy to fikcja, regionami rządzą przedstawiciele koncernów dystrybuujących wodę i ustalający jej cenę.

W Polsce trwa permanentny stan wyjątkowy, działanie konstytucji i praw obywatelskich jest zawieszone. Kradzież wody jest surowo karana, włącznie z karą śmierci. Internet jest cenzurowany, a rozmowy telefoniczne podsłuchiwane. Działa tylko jedna – rządowa – stacja telewizyjna. Obowiązuje godzina policyjna, a przemieszczanie się ludzi jest ściśle kontrolowane. Obywatelom trzeciej i czwartej kategorii wypłacane pensje z trudem wystarczają na pokrycie kosztów jedzenia i wody.

Niespodziewanie dzienne limity wody dla najuboższych grup społecznych zostają jeszcze bardziej obniżone, a jej cena wywindowana do niebotycznego poziomu. W odpowiedzi na te wydarzenia kilku mieszkańców Enklawy Zielona Góra pod wodzą Jana Krzyka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W tajemnicy rozpoczynają drążenie tunelu do nieczynnej kopalni węgla brunatnego od wielu lat zalanej wodą.


Skusicie się na nową książkę Krzysztofa Koziołka?


10 komentarzy:

 1. Trochę przerażająca wizja nakreślona w naszym kraju, ale pozycja wydaje się interesujaca. Gratulacje z okazji kolejnego patronatu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak najbardziej, skuszę się. Tematy wybiegające w przyszłość, pobudzają wyobraźnię. Lubię tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję patronatu, ja na razie się jeszcze nie skuszę, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. I like this photo of author and all of books around him. It is very nice.
  https://www.exclusivebeautydiary.com/2022/11/chloe-nomade-absolu-de-parfum.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ koszmarna wizja! Oby się nie zrealizowała! Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy temat, choć wizja przerażająca. Gratuluję patronatu 👍🏻🤗

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem przekonana, że to ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem na tak, bo lubię książki Koziołka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję patronatu. Zdecydowanie coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger