O mojej córce już w księgarniach

 

Wydawnictwo Kwiaty Orientu kusi kolejną ciekawą propozycją czytelniczą i ja się tej pokusie nie umiem oprzeć. Poznajcie "O mojej córce" Kim Hye-jin, o której niebawem opowiem wam na blogu.


Green sprowadza się do Matki ze... swoją partnerką. Kobieta nie może pogodzić się z faktem, że jej córkę z inną kobietą łączy coś więcej niż przyjaźń. Wolałaby nie wiedzieć o różnych rzeczach i wciąż myśli, że Green byłoby łatwiej, gdyby znalazła męża, urodziła dzieci i spełniła społeczny obowiązek. Wtedy miałaby spokojne, normalne życie. Tylko co to znaczy?

Rodzina to ludzie, którzy cię wspierają i zawsze są przy tobie - tłumaczy Matce Green. Dla niej partnerka, którą nazywa Rain, jest mężem, żoną i dziećmi. W takim razie, kto tak naprawdę buja w obłokach? Matka przesiąknięta kulturowo-społecznymi stereotypami i fantazyjnymi normami czy córka, która chce żyć prawdziwym życiem, biorąc za nie odpowiedzialność? Nie dajcie się zwieść krótkości tej powieści. Nieduża forma kryje w sobie ogromny ładunek emocji i stawia wiele pytań. Czy można zrozumieć drugiego człowieka i otworzyć na niego serce? Czy bycie rodzicem daje nam prawo do rozporządzania życiem dziecka? Czym jest rodzina?

O mojej córce to uniwersalna opowieść o empatii i otwartości na innych, odwadze ich zrozumienia i wparciu, jakie możemy im zaoferować. Nie zawsze jest to łatwe, ale warto próbować, bo dzięki temu sami się zmieniamy na lepsze. Piękna i bardzo potrzebna książka!

Dariusz Mieczysław Mól, dziennikarz


Kim Hye-jin urodziła się w 1983 r. w Daegu, Korea Południowa. Zdobyła kilka prestiżowych nagród w Korei, ale największą popularność zyskała dzięki książce O mojej córce. Książkę przetłumaczono na kilkanaście języków.


Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?

Materiał został opublikowany w ramach współpracy z Wydawnictwem Kwiaty Orientu.

15 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowany, treść i fabuła - wydają się być interesujące, pozdrawiam Wiolu, u mnie pada i się błyska ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Thanks for sharing.
  I invite you to visit my last post. Have a good week!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przemknęła mi ta książka przed oczami, ale nie przywiązałam do niej uwagi. Może ją sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym przeczytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger