Zapraszam na spotkanie autorskie z Anetą Krasińską | #PrologLive

 

O postpamięci w historical fiction, o historii, która zatacza koło, o oswojeniu wojny i o tym, jak poprzez bezwzględne karty historii pokazać moc miłości, przyjaźni i więzów rodzinnych z Anetą Krasińską porozmawiam już w najbliższy poniedziałek. Nasze spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów Legimi #PrologLive.

Spotkanie autorskie odbędzie się na moim fanpage'u i na stronie księgarni Legimi 😀

W październiku 1942 r. nikt z mieszkańców łódzkiego getta nie przypuszczał, że miasto za drutami będzie istniało jeszcze blisko dwa lata.

W rodzinie Lewiatanów kolejne dni przynoszą więcej trudnych chwil niż dobrych. Laura zajmuje się nastoletnimi braćmi męża, którzy z dnia na dzień muszą dorosnąć. Pomagają jej w codziennych obowiązkach - przede wszystkim w zdobywaniu pożywienia. Gdy trafiają do pracy na pewnej budowie, nie wiedzą, że przyczyniają się do powstania obozu prewencyjnego dla polskich dzieci. Rodzice tych dzieci zostali uznani przez nazistów za szpiegów lub kolaborantów, a one same za degeneratów zagrażających społeczeństwu. Choć Lewiatanowie ledwie wiążą koniec z końcem, pomagają polskim sierotom, a jedną z nich otaczają szczególną troską.

W sierpniu 1944 r. następuje likwidacja getta i wywózka Żydów do Auschwitz. Czy Laurze uda się wydostać z piekła i uniknąć kolejnego?

Kontynuacja powieści "Nauczycielka z getta".

Nie może was zabraknąć na naszym spotkaniu!


6 komentarzy:

 1. Być może skorzystam z zaproszenia :-) . Takiej literatury i Autorów nigdy dość . Pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. być może uda mi się być!

  OdpowiedzUsuń
 3. Postaram się wziąć udział w spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka książek ciekawa to i spotkanie będzie zacne

  OdpowiedzUsuń
 5. Postaram się posłuchać na żywo.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger