Zanim mnie zabijesz na mojej półce

 

Możesz zmienić fryzurę, ciało i całe życie, ale przed sobą nigdy nie uciekniesz. Od siedemnastu lat Julia skrywa bolesny sekret, który nie pozwala jej normalnie żyć. Chociaż stara się przekonać samą siebie, że uporała się z demonami przeszłości, tak naprawdę nie potrafi się od nich uwolnić. Każdego dnia walczy ze strachem, że mężczyzna, od którego uciekła lata temu, znów stanie na jej drodze. Gdy pewnego dnia w jej życiu zaczynają się pojawiać trudne do wytłumaczenia zbiegi okoliczności, Julia jest pewna, że dopadła ją przeszłość. Dziwne wiadomości i tajemnicze przesyłki na dobre wytrącają ją z równowagi. Jej oprawca jest coraz bliżej i najwyraźniej nie cofnie się przed niczym, by znów ją skrzywdzić. Tylko czy na pewno stała się znów celem swojego prześladowcy? A może tym razem to ofiara zamieni się w myśliwego?


W patronackiej recenzji "Zanim mnie zabijesz" napisałam, że historia opisana w tej książce nie wydarzyła się naprawdę, ale jestem przekonana o tym, że wiele kobiet i mężczyzn odnajdzie na jej łamach cząstkę siebie. Uniwersalna w swojej wymowie, niesłychanie prawdziwa, a do tego niezaprzeczalnie wpisująca się w kanon literatury zaangażowanej społecznie.

Niech nie zmyli was dość sielankowa okładka najnowszej książki Pauli Er. To bowiem jedynie pozory, które stają się słowem kluczem tej powieści, a pod którymi kryje się trudna tematyka zanurzona w fabularnej konwencji. „Zanim mnie zabijesz” powinien przeczytać każdy ku rozmyślaniom i ku przestrodze!


7 komentarzy:

 1. Mocny tytuł, z chęcią bym przeczytała tym bardziej, że pogoda ostatnio nas nie nastraja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł zapiszę, mocna lektura Wiolu, pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł mnie przeraża, tak więc nie sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna książka znalazła swój antykwariat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka porusza bardzo ważny temat.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger