Wrażenia i chwile, czyli nowa książka Krzysztofa Gduli

 

Krzysztof Gdula powraca z nowym dziełem. Poznajcie "Chwile i wrażenia", czyli książkę o wrażeniach, o przeżywaniu zwykłych dni i zdarzeń, o chwilach, które przychodzą, trwają moment i odchodzą, jakże często niezauważone przez nas i niedocenione, a przecież nierzadko niosące tak bardzo nam potrzebne w życiu piękno.

Słowa i wrażenia – dwa tworzywa z których budowałem te teksty.

Zapisanie słów, każdych słów, i późniejsza możliwość ich odczytania, jest czymś niesamowitym, graniczącym z magią, którą na pewno odczuwał kiedyś człowiek niepiśmienny patrząc na tekst, ale zapisanie słów wyrażających wrażenia, stan ducha, nasze uczucia, jest magią najczystszą.

To zbiór krótkich tekstów o pozornie błahych chwilach mojego życia, tekstów niezwiązanych ze sobą i nieukładających w fabułę czy odgórny plan. Są efektem wrażeń i chwil. Napisałem o pozornie mało ważnych chwilach, ponieważ fakt zostawienia śladów we mnie i zapamiętania, wyróżnia je i czyni ważnymi – mimo swojej zwykłości. Książka mogłaby mieć drugi tytuł, równie adekwatny do treści i moich zamierzeń jak ten wybrany: „Ocalić od zapomnienia”.

Na pierwszych stronach książki zamieściłem motto, cytat z „Nagiego celu”, książki Adama Wiśniewskiego Snerga, polskiego autora książek science fiction. Myśl w nim zawarta poruszyła mnie na tyle, że uznałem za właściwe zamieszczenie tych paru zdań na początku mojej książki.


Niebawem opowiem wam o tej książce nieco więcej. Jeśli jesteście zainteresowani przeczytaniem "Wrażeń i chwil" można ją kupić tutaj, albo bezpośrednio u autora.

15 komentarzy:

 1. jakoś nie czuję się zaciekawiona

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie, będę czekać na recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, że ukazuje się kolejna książka autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak będę mieć wolną chwilę... czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poczekam na recenzję Wiolu :-) . Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno niejednego to zaciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. wpiszę na listę do przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że może mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger