Wznowienie książki "Rozmowy z Aniołem w czasach zarazy"

 

Z wielką radością chciałabym was poinformować, że "Rozmowy z Aniołem w czasach zarazy" Jędrzeja Fijałkowskiego doczekały się wznowienia. To zbiór dwudziestu trzech rozmów autora z Amodeusem, jego Aniołem Stróżem, który pojawił się na Ziemi w lekko wytartych jeansach i vance’ach. Rozmowy dotyczą spraw niezwykle aktualnych oraz tych, które od wieków nurtują człowieka i każą mu zadawać różnorakie pytania. Wnętrze książki zostało przecudnie zilustrowane przez Stefanię Kostrzewską.

Na Dole objawił się jako najzwyczajniejszy człowiek, w lekko wytartych jeansach i vance’ach. Jedynie skrzydła świadczyły o tym, że zwyczajnym człowiekiem nie jest.

Przepraszałem go za fatygę, za, w końcu idiotyczną prośbę o pomoc w sprawach do których im daleko. Ale nie chciał wcale słuchać, mówił tylko, że jest szczęśliwy, bo opiekuje się moją duszą, a od tylu wcieleń wcale go nie potrzebuję. W Niebie wielkie święto, a jest na stronach wszystkich niebieskich (niebiańskich?) gazet, bo od dawna nikt nie schodził na Dół inaczej jak z polecenia Szefa. A tu: wołają go!

Wyżaliłem się, słuchał serdecznie i obiecał pomoc. Nie był jednak całkiem bezinteresowny, choć zarzekał się, że to tylko jego sugestia, nie zaś transakcja wiązana. Prosił mianowicie, kiedy już jestem w tym wcieleniu przy piórze, żebym napisał o ich tam, na Górze, samotności. O tym, że wszyscy o Nich zapomnieli, że nikt ich nie przywołuje, nie prosi o pomoc. A przecież od tego są i to jest ich praca. Że mają tyle pomysłów i dobrych rad, i że mogą przeprowadzić przez niemal wszystkie kataklizmy życia.

- Napiszesz o tym? – zapytał z nadzieją.

Obiecałem – i stąd te z Aniołem rozmowy.


W swojej recenzji tej książki napisałam, że z chęcią sama zasiadłabym sobie z Jędrzejem Fijałkowskim i porozmawiała o nurtujących mnie kwestiach w towarzystwie nieodłącznej pigwówki autora. I wyobraźcie sobie, że właśnie owa pigwówka zupełnie niespodziewanie do mnie dotarła!

Zachęcam was do zajrzenia na stronę autora. Książka jest do nabycia w wydawnictwie Ars Scripti-2, w Księgarni Galerii "Nieznanego Świata" w Warszawie na ulicy Kredytowej 2 oraz w licznych księgarniach internetowych.

Materiał zaostał opublikowany w ramach współpracy z autorem

16 komentarzy:

 1. może kiedyś się skuszę na ową pozycję

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale na pewno jest warta poznania, skoro wznowiono jej wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja! Chętnie wypiłabym także mały kieliszek pigwówki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie mam w planach tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie ta książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie poznałam tego tytułu, więc teraz będzie ku temu okazja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna propozycja co do lektury :-) . Pozdrawiam Wiolu, ja nietrunkowy ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że mogę się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi nawet-nawet. Z ciekawości zajrzałabym do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale zbieg okoliczności z tą pigwówką! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. That book has very beautiful front page. I like it so much.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem zainteresowana przeczytaniem książki, a sytuacja z pigwówką wywołała uśmiech na mojej twarzy:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger