"Czy to nie dziwne, że najpiękniejsze rzeczy mogą jednocześnie przywoływać cudowne i straszne wspomnienia?". Fragment książki "Świąteczna sukienka"

 

Kiedy pełna nadziei fashionistka Meg Julliard musi tuż przed Gwiazdką wrócić do swojego rodzinnego Chicago, aby przejąć zarządzanie odziedziczonym po ojcu budynku z apartamentami, uważa, że ​​jej marzenia o awansie w branży modowej się skończyły. Najemcy są ekscentryczni i egocentryczni, katastrofy się mnożą, a przystojny konserwator ciągle zawstydza Meg. Wszystko wskazuje, że to będą najgorsze święta w jej życiu. Ellie Wade, jedna z wieloletnich mieszkanek apartamentowca, również nie odczuwa świątecznej radości. Przygotowuje się do przeprowadzki do domu opieki (niechętnie) i musi zdecydować, co ze sobą weźmie, a na co miejsca w jej życiu już nie będzie. W każdym zakątku mieszkania Ellie kryją się jej wspomnienia - niektóre dobre, niektóre złe. Jak pewna sukienka - waha się, czy ją spakować, bo jest symbolem zarówno najlepszej jak i najgorszej nocy w jej życiu. Ellie i Meg nawiązują niezwykłą przyjaźń. W efekcie przepiękna suknia trafia do Meg. Ale pod pewnym warunkiem: ma ją założyć na bożonarodzeniowe przyjęcie w budynku. Tak oto dzięki niezwykłemu strojowi Meg odnajduje drogę do realizacji marzeń, jednocześnie przywracając swojemu rozpadającemu się dziedzictwu, czyli Parkview West, dawną świetność i dając bezpieczny dom wszystkim, dla których to miejsce jest ważne. Dobry duch świąt Bożego narodzenia sprawia, że każdy bohater tej opowieści odnajduje szczęście.


Do lektury książki "Świąteczna sukienka" zapraszam was razem z Wydawnictwem Lekkie. Dzisiaj możecie przeczytać fragment tej powieści 😀


 
Jedna suknia, dwie kobiety i magia świąt. Skuście się koniecznie na tę uroczą bożonarodzeniową historię pióra Courtney Cole, bestsellerowej autorki New York Times. 

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwo Lekkie

7 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym tą książkę :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. widzę że książka zyskała spory rozgłos:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam wcześniej nic podobnego, więc tym chętniej przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłoby miło przeczytać tę książkę podczas wigilijnego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie książkę bym przytuliła, bo zapowiada się naprawdę świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie bym się oddała lekturze tej książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne zdjęcia widać że umiesz uchwycić piękne chwile, wydaje się to proste ale nie każdemu wychodzą takie ładne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger