Gorzki smak marzeń na mojej półce

 

Świat Laury rozpada się na milion odłamków. Kobieta nie może otrząsnąć się po stracie i gdy nie ma już nadziei na odnalezienie sensu życia, nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się pewna trudna nastolatka, która wmawia wszystkim, że należy do rodziny Wolfów. Początkowo nikt jej nie wierzy, ale pełna determinacji Nicole zrobi wszystko, by wyrwać się z rodzinnego piekła. Dążąc uparcie do celu, Nicole naraża na niebezpieczeństwo i siebie, i Laurę. A gdy znajduje się na skraju wyczerpania nerwowego, samotność i brak zrozumienia ze strony dorosłych doprowadzają ją do wielce ryzykownego zachowania. Poznając bliżej sytuację dziewczyny, Laura odnajdzie w sobie pokłady uczuć, które zaskoczą ją samą. Niełatwe relacje z Nicole nauczą ją cierpliwości, pokażą, że odwaga i bezkompromisowość mogą zmienić nawet najbardziej beznadziejną sytuację. Kobieta i nastolatka będą przeżywać we wzajemnej relacji upadki i wzloty, co powoli im lepiej poznać siebie i swoje potrzeby. Zrozumieją, jak istotne jest budowanie więzi emocjonalnych z drugim człowiekiem, ale też dostrzegą, jak łatwo stracić to, co się naprawdę liczy.


W patronackiej recenzji tej książki napisałam, że jeśli szukacie w literaturze obyczajowej mocnej dawki przeżyć i różnorakich emocji to "Gorzki smak marzeń" z pewnością spełni wasze oczekiwania.


Dalsze losy Laury w drugim tomie tej serii obfitują w zaskakujące wątki, ale pomimo tragicznych wydarzeń, summa summarum, jej historia niesie nadzieję. Tego właśnie oczekiwałam po prozie Anety Krasińskiej.


19 komentarzy:

 1. Miałam już okazję zapoznać się z dwoma tomami tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym poznać tę serię 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. nie bardzo moje klimaty:) ale gratuluję dedykacji na książce;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka miła dedykacja :) Piękna pamiątka! Książka mnie bardzo zaciekawiła. Mam w w palnach ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu :D Książka mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że po raz kolejny mogłyśmy patronować wspólnie tak świetnej książce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta seria przede mną Wiolu, gratuluję - jak zawsze - udanego nabytku i patronatu. Tytuł zapisuję, ale przede mną jeszcze inne książki biblioteczne, podręczniki, etc. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem bardzo ciekawa tej serii- dodaję do mojej przerażająco długiej listy bo bardzo lubię takie książki :-)

  cieplutko pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawią mnie obie książki autorki, chętnie poznam je bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie nie łatwa sytuacja bohaterki, fabuła fajna na film.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy słyszę o tragediach i zaskakujących wątkach zawsze mam wrażenie, że jest za dużo na raz. Kiedy już wciągnę się w fabułę to pewnie nawet tego nie zauważę, bo skupię się na akcji, ale wcześniej...aż mnie mrozi. Bardziej przemawia do mnie 1 konkretne zdarzenie, niż seria. Nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku i nie będę się mądrzyć. To tak okołotematycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię tą autorkę. :) Myślę, że to kolejna udana seria.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam ją też na mojej półce i czeka na swoją kolejkę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że muszę dopisać do swojej długiej listy kolejne pozycje 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger