Wysłuchaj mnie pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Początek jesieni obfituje w wyjątkowe premiery. Jedną z nich jest niewątpliwie nowa książka Pauli Er pt. "Wysłuchaj mnie". która w księgarniach pojawi się 10 września. Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej powieści.


Nigdy nie wątp w to, że zasługujesz na życie.

Aneta ma wszystko, co tylko może sobie wymarzyć młoda kobieta – kochającego męża, wspaniałego synka, własny dom i rodziców zawsze chętnych do pomocy. Z radością oczekuje drugiego dziecka.

Kiedy jednak rodzi się Emilka, wszystko idzie nie tak, ja powinno. Aneta, zamiast płakać ze szczęścia… wymiotuje, kiedy próbuje przytulić noworodka. Dziecko wydaje się jej obce, zimne i obrzydliwe. Kobieta nie czuje nic poza chłodem i odrazą, bólem głowy i całego ciała. Sytuację pogarsza fakt, że jej córeczka nie chce ssać piersi.

Nie pomaga powtarzanie sobie, że jest silna, da sobie radę, przecież trzeba tylko wziąć się w garść. Tyle kobiet daje sobie radę… Wbrew opinii apodyktycznej matki i coraz bardziej oddalającego się emocjonalnie męża, Aneta nie jest nieporadna, leniwa czy rozkapryszona. Nikt z najbliższych nie zauważa, że młoda matka wymaga terapeutycznego wsparcia. Powrotu do pełni sił nie ułatwia również rodzinna tajemnica sprzed lat. Wydaje się, że każdy dzień zbliża członków tej rodziny do nieuchronnej katastrofy.

Czy miotająca się w sidłach depresji poporodowej Aneta przekroczy ostatnią granicę?

PAULA ER – autorka Wolności jaskółki. Powieść zdobyła tytuł książki marca 2018 w kategorii „proza polska”, który przyznany został przez „Magazyn Literacki Książki”. W 2020 roku ukazała się jej druga powieść Tam, gdzie milczą róże. W 2021 roku kolejna – Kształt dźwięku. Brała udział w tworzeniu powieści Dowód dojrzałości, z której całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na budowę domu dla samotnych nieletnich matek. Od 2014 roku prowadzi profil na Facebooku o nazwie Wkurzona Żona, na którym publikuje historie małżeńskie kobiet, które nie mają z kim porozmawiać o dręczących je problemach. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Interesują ją ludzkie historie i sposób, w jaki wpływają na życiowe decyzje.

Jesteście zainteresowani przeczytaniem nowej książki Pauli Er?


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Novae Res

13 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowany Wiolu. Jak widać - porusza bardzo wiele tematów. Gratuluję też patronatu. Pozdrawiam po dość zalatanym dniu. Ja robię sobie trochę przerwy od blogowania. Teraz dla odmiany czytam przyrodnicze, podręczniki. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu :D Książka zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęcający opis i piękna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważne tematy... życie takie piękne, a tak można je przespać

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca książka i świetny patronat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No niestety takie historie nie są dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Smutna historia, chyba nie chciałabym czytać o matce, która nie potrafi z czułością podejść do swojego dziecka;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pewna, że niestety wiele kobiet utożsami się historią bohaterki. Temat bardzo ważny, więc książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję patronatu i czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, bardzo ciekawy patronat :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie trudny temat, nawet sobie nie wyobrażam jak bardzo. I mimo że w planach książki nie mam, to cieszę się, że mogłam się u Ciebie dowiedzieć, że taka powieść się pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluje patronatu. Powieść jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger