Mam tak samo jak Ty. O wspólnych problemach różnych osobowości - Magdalena Ostrowska – Dołęgowska

 


"Psychika ludzka może być bardziej splątana niż kłębek wełny, którym przez sto lat bawiły się kolejne pokolenia kotów".


Mogłabym napisać, że ta książka pojawiła się w najbardziej odpowiednim momencie mojego życia. Ale to byłoby kłamstwo. ''Mam tak samo jak Ty'' można bowiem czytać dzisiaj, jutro i za dziesięć lat, gdyż cały czas zmienia się nasza osobowość i priorytety. Cały czas dążymy do życiowej równowagi.

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska to była ultramaratonka, uczestniczka rajdów przygodowych, dziennikarka, redaktorka naczelna magazynbieganie.pl, miłośniczka psychologii i nauczycielka jogi. Jest współautorką książki pt. ''Szczęśliwi biegają ULTRA'' oraz jedyną Polką, która ukończyła angielską rundę Bob Graham Round. Prowadzi w sieci blog mojekoniki.pl.

''Mam tak samo jak Ty'' to publikacja podzielona na osiem głównych rozdziałów, dotykająca życiowych problemów, jakie pojawiają się u każdego z nas. Autorka łączy w niej wiedzę psychologiczną z własnymi doświadczeniami, pokazując typy osobowości i wewnętrzne pole bitewne, jakie ma codziennie miejsce w naszej głowie. Nie unika trudnych pytań i odpowiedzi, popartych swoimi przeżyciami.

W natłoku przeróżnych poradników dostępnych na rynku, dotykających w swojej istocie samorozwoju i radzenia sobie z problemami, trudno wyłowić coś naprawdę wartościowego. Coś, co prawdziwie otwiera oczy na to, czego często nie dostrzegamy i podświadomie ukrywamy. Niech więc drogowskazem okaże się unikatowa formuła takiej publikacji łącząca w sobie zarówno wiedzę teoretyczną, jak i osobiste przeżycia. Taką właśnie jest książka Magdaleny Ostrowskiej–Dołęgowskiej, po której lekturze z pewnością wielu czytelników zgodzi się z tytułem i powie ''Mam tak samo jak Ty''.

Autorka w swojej książce, w swoistym przepisie na życie, porusza specyfikę wielu problemów, z jakimi borykają się współcześni ludzie. Mowa o zaburzeniach żywienia, o nakładaniu masek i odgrywaniu pewnych społecznych ról, a także o samoocenie, emocjach i zmianach, na jakie warto się odważyć. Wszystko to podpiera rzetelną wiedzą psychologiczną, podaną w przystępny, a co za tym idzie, nie męczący sposób oraz przede wszystkim, własnymi przeżyciami. I taka forma najbardziej przemawia do wyobraźni, budując w głowie czytelnika pewne obrazy i wynikające z nich wnioski.

Jeśli zdaje się wam, że wiecie, jakimi osobami jesteście to ta książka zmieni takie postrzeganie, gdyż Magdalena Ostrowska-Dołęgowska pokazuje w pełni, że z wielu aspektów naszej psychiki nie zdajemy sobie sprawy. Oprócz ciekawej wiedzy teoretycznej, jak chociażby ta o koncepcji okna Johari, czyli podziale osobowości na cztery części, fascynuje historia własna autorki. Historia o wzlotach i upadkach, o budowaniu siebie na nowo. Historia podszyta wielką szczerością, dystansem i autentycznością. Dzięki temu publikację tę czyta się z prawdziwą ciekawością, równocześnie analizując mnóstwo cennych porad i wniosków, jakie mogą okazać się pomocne w naszym życiu.

Czytając biografię autorki nie sposób nie pomyśleć, że to kobieta sukcesu. Być może ktoś, kto patrzy na was, również stwierdzi, że należycie do wąskiego grona życiowych szczęśliwców. Jednak tylko wy wiecie, jaką drogę należy przejść, aby poczuć wewnętrzne zadowolenie. A jeśli nie wiecie to ''Mam tak samo jak Ty'' jest właśnie dla was. Być może dzięki tej publikacji, zmienicie nieco koncepcję siebie i uświadomicie sobie, że akceptacja niedoskonałości to duży krok do zmian na lepsze.


Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie:
Wpis powstał w ramach współpracy z autorką

22 komentarze:

 1. Jestem ciekawa biografii autorki, cenię sobie kobiety sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tiene una pinta estupenda, me encantan los libros que hablan de la psique humana y las posibilidades que no sabemos que tenemos.

  Un beso,

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym tą książkę :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. to może być coś dla mnie ;) lubię książki, które takie tematy przekazują w przystępny sposób ;) będę jej szukać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Parece um livro realmente bom, eu ando precisando realmente de livros que me façam observar as coisas de forma diferente, obrigada por compartilhar um livro que pareça tão interessante, grande abraço. Beijos

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka porusza wiele ciekawych tematów, więc na pewno warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że mogłaby mnie zaciekawić ta biografia ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że autorka porusza sporo ważnych tematów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje się wartościową książką, po którą warto sięgnąć.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla tej pozycji jestem zdecydowanie na tak.

  OdpowiedzUsuń
 11. Również Wiolu jestem przekonany do tej publikacji. Takich książek nigdy dość. I widzę - czytam, że porusza ważne problemy. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gracias por la reseña te mando un beso

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię biografie, ale nie wiem czy na tę się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudownie! Już mam ochotę ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. I dodam, że warto z tą psychiką nie igrać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaintrygowały mnie te aspekty psychiki, z których nie zdaję sobie sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie jestem przekonana, że to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam mieszane uczucia co do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że warto przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger