Powiedz, że zostaniesz – Beata Majewska

 


"Powiedz, że zostaniesz. Chcę to usłyszeć".


To prawdziwa gratka dla miłośników serii gangsterskiej ze Snarskim, której trzecia część zostawiła czytelników ze sporym niedosytem. Cóż, ten tom musiał po prostu powstać, aby każdy śledzący losy bohaterów trylogii, nie pisał do autorki z prośbą o kontynuację. Jest więc zakończenie, obfitujące w zaskoczenia osnute wokół lekko nakreślonej mafijnej otoczki, tak charakterystycznej dla wcześniejszych części.

Beata Majewska vel Augusta Docher to polska pisarka poczytnych powieści z romansem w fabule, która zadebiutowała książką pt. "Eperu". Kobieta wielu specjalności - plastyczka, księgowa, manicurzystka, ogrodnik, kura domowa i bizneswoman kochająca swoją rodzinę, lubiąca prace w ogrodzie, dalekie podróże oraz pobyty nad Morzem Czarnym i Rumunię. Mama, żona, córka i babcia. Próbuje swoich sił we własnym wydawnictwie.

Bruno ma nową tożsamość i pieniądze dzięki którym może wieść dobre życie w Gruzji. Wraz z pojawieniem się w jego domu Nairy, młodej dziewczyny, która musi mierzyć się z wieloma przeszkodami, los daje mu szansę na szczęście. Tymczasem siostra Nikity, Katarina Niekrasowa próbuje okiełznać przystojnego ogrodnika Timura. Ta dwójka to zupełne przeciwieństwa, które wzajemnie się przyciągają.

"Powiedz, że zostaniesz" to książka podzielona na dwie odrębne części. Myślę, że czytelnicy całej trylogii już na samym początku odczują wielkie zadowolenie, gdyż bohaterem pierwszej jest doskonale znany wszystkim Bruno, który rozpoczyna swoje życie na nowo. To, co Beata Majewska przygotowała dla tego bohatera, dość mocno zaskakuje i wyzwala sporo sprzecznych uczuć. Obserwujemy bowiem jego zmagania z myślą o pięknym uczuciu, jakie połączyło go z Wierą. Czas jednak pożegnać się z tą miłością, gdyż na horyzoncie pojawia się coś zupełnie nowego, z pewnością dla wielu nieoczekiwanego, co jedynie wzmacnia ciekawość podczas lektury zmagań Bruna z nową sytuacją.

Zupełnie inaczej klarują się losy Katariny i Timura, gdzie relacja pomiędzy bohaterami wzbudza sporo uśmiechu na twarzy. A gdy dochodzi do tego Nikita i śmieszne sceny z jego udziałem, lektura tej historii upływa bardzo szybko. Muszę przyznać, że mocno kibicowałam rozwojowi tego związku, który już od samego początku przysparzał bohaterom sporo problemów. Poza tym postać Timura wzbudza wiele ciepłych uczuć.

Aby w pełni docenić niespodziankę Beaty Majewskiej, należy zapoznać się wcześniejszymi trzema tomami tej mafijnej serii. "Powiedz, że zostaniesz" to bowiem pomimo lekko zaakcentowanej płaszczyzny gangsterskiej, klamra zamykająca losy bohaterów, która wywołuje wzruszenie, śmiech, niepokój i huśtawkę emocji. Dla fanów poprzednich części to pozycja obowiązkowa.Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar

18 komentarzy:

 1. nie znam twórczości autorki:) raczej nie czytuję tego typu powieści:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii Wiolu, ale chyba zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam serdecznie po zalatanym dniu - blisko 55 minut na zewnątrz i lektury, lektury. Niebawem u mnie recenzja "Jedwabnego" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całej serii nie miałam okazji przeczytać ale ta dodatkowa część bardzo mi się podobała i zachęciła do przeczytania całości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam serii, więc tym razem odpuszczam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wątpię, że po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytałam wcześniejszych książek tej autorki ale chyba nie moje czytelnicze klimaty, jednak bardzo kobiece sprawy są pooruszane więc pewnie nie jedną zainteresuje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. It sounds a lovely series!
  Very interesting.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piszesz o tej książce w taki sposób, że mam ochotę zagłębić się w lekturze. Z przyjemnością zapoznam się z twórczością Beaty Majewskiej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba coś czytałam tej autorki, ale mam już długą listę, także zapamiętam na przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaczynam się przekonywać do takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie kiedyś zapoznam się z tą serią, ale na ten moment mam dużo innych książek do przeczytania :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książki to akurat nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam całą serię i bardzo miło ją wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wciąż ta seria przede mną, ale w końcu zabiorę się za nią :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Brzmi ciekawie. Recenzja fajna. Osobiście na razie mam ochotę na nieco inną literaturę ale będę mieć na uwadze jak zapragnę książki o mafii.

  OdpowiedzUsuń
 16. Na pewno przed jej lekturą warto znać poprzednie tomy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znam żadnej z tych serii, ale wiem komu by przypadły do gustu i prezent mam już z głowy, dziękuje :-) Dobra książka to zawsze idealny prezent :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger